Не се чувствам добре.Моля за помощ,мнение.Съвет.

  • 4 428
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 796
Lili222 по назад в коментарите ми е препоръчала д-р Георгиев,аз говоря за ендокринолога.
За гастро питах Ън да ми препоръча нейният.
Д-р Куманова ме изпрати при неин колега от Пълмед,ама каза ,че е сопнат да не съм се плашила ,но като се знам каква съм шаш и паника май не желая да отида при него.Въпреки че каза, че имал много хубав и нов ехограф.
За д-р Георгиев пише ,че прави и абдоминална ехография и има 15 години опит в ехография на щитовидна жлеза и коремни органи. Това означава ли,че мога да си спестя гастрото и да отида само при него?
Не съм била на Дюкан,изключих картофи,ориз,бобови ,сладкото,тестото.Основно салати с яйца,месо ,риба,плодове и ядки също си хапвах от време на време.Тях не ги бях спряла,но не ми се отрази изобщо добре.В момента в който включих повече въглехидрати от изключените стомаха ми заработи и по често ходех до тоалетна.За това и го спрях този режим отделно и че косата ми започна да капе,също съм чела ,че и цикъла се нормализирал с такова хранене при мен не беше така.

Мария Саватинова е моят гастроентеролог. Другия е Апостол Георгиев, той е в Медлайн. Добър е, той ми прави биопсията и ми изписа лечението. Миналото лято пак го посещавах, че имах проблем с болестта.
В понеделник отивам на ехография на бъбрека, ще се обадя и на Саватинова, защото тя също ще участва в прегледа. После ще пиша тук. Малко съм напрегната какво ще излезе...

# 31
  • Мнения: 45
Допълнително от таксата, за преглед ли се заплаща ехографа,че не гледат всички пациенти с него?
Аз ли трябва да си поискам и да настоявам да ме видят на ехограф?
До сега не ми се е налагало да ходя по лекари и съм крайно невежа.Стави ми гадно от нечия диагноза,заболяване и избягвам да слушам изключвам се,не се и интересувам изобщо.Не се чувствам изобщо добре в болници.Честно да си кажа малко ме е страх и от лекари,не малко случаи има за лекарски грешки и манипулации със диагнози.Общо взето търпя си докато яйцето не ми опре до гъзето-дет се вика.Крайно безразсъдно и нелепо е и моето мислене и поведение,знам,ама изпитвам ужас !

# 32
  • Мнения: 8 796
Допълнително от таксата, за преглед ли се заплаща ехографа,че не гледат всички пациенти с него?
Аз ли трябва да си поискам и да настоявам да ме видят на ехограф?
До сега не ми се е налагало да ходя по лекари и съм крайно невежа.Стави ми гадно от нечия диагноза,заболяване и избягвам да слушам изключвам се,не се и интересувам изобщо.Не се чувствам изобщо добре в болници.Честно да си кажа малко ме е страх и от лекари,не малко случаи има за лекарски грешки и манипулации със диагнози.Общо взето търпя си докато яйцето не ми опре до гъзето-дет се вика.Крайно безразсъдно и нелепо е и моето мислене и поведение,знам,ама изпитвам ужас !

Охо, изобщо не си само ти. Simple Smile Аз съм хронично болна и съм същата.
По питанията и по това, което влязох да напиша....
На ехограф се гледа почти винаги, но си го решава лекарят.Ако изследванията са идеални, може и да пропусне ехографа, защото просто няма смисъл. При доказано заболяване винаги гледат, няма значение какво показват изследванията.
Аз днес ходих на нефролог да ме гледа на ехограф, заедно с гастроентеролога. 99 % са сигурни, че е аденом, но тъй като ехографът дава малко мътен образ, решиха да ме пратят на ендокринолог, защото това е надбъбречна жлеза и такъв специалист трябва да прави скенер.
Скенерът прави снимка, както и ехографа, но на скенера е ясна.Обясни ми, че имало два вида изследване на скенер. При едното се бие инжекция, за да се гледа вътре в органа, а ако гледат отгоре, повърхността, не се прави нищо. Просто отиваш гладен и се гледа също както на ехограф -мажат с гел и гледат отгоре, като се снима органа, също както снимат на ехографа, но снимките са ясни и се вижда добре по повърхността.
Ако ендокринолога реши, че няма нужда от скенер, нефролога иска да се върна при нея, да вляза в отделението за 2 дни, за да ми направи скенер. Обаче аз също не обичам болниците, депресирам се от мизерията вътре и затова ще опитам да убедя ендокринолога да ме снима на скенер, за да не стигам до болница. Може и накрая да се откажа да ровя повече,ако трябва да лежа в болница, ще видим.Така че и хронично болните не се натискаме да лежим по болниците.
ПП Ако отиваш на платен преглед, ехографа се плаща отделно. Излиза към 100 лева всичко, преглед и ехография, както и кръвни изследвания, защото винаги правят.Няма начин на първи преглед да мине без кръвен тест.
Ако отиваш с направление, нищо не плащаш. Само 3 лева за взимането на кръв в лабораторията.
Пиши какво става после. Simple Smile
Ако те пратят на скенер аз вероятно ще съм минала първа и ще обясня какво е. Макар че ме увериха, че е същото като ехографа, тоест съвсем нищо. Един от най-безобидните прегледи.

# 33
  • Мнения: 54 345
Скенера не е като ехографа.
Контраста е малко неприятен, освен това лежиш неподвижно по-дълго време. Слушаш инструкциите да дишаш и да не дишаш.
Ън, учудвам, се, че досега нямаш скенер с твоите заболявания?
Също за теб - има и контрастен ехограф, не знам дали за всеки орган, на мен на черен дроб са ми правили. Питай, но дали се прави амбулаторно, не знам. На мен ми е правен в болница.
Абе преживяват се 2-3 дни в болница, какво толкова?

# 34
  • Мнения: 8 796
Не са ми правили скенер, защото ми правят биопсия обикновено или фибро тест,който е нещо подобно, за да видят какво става вътре в органа. Това е винаги, когато има някакъв проблем. Иначе на контролните прегледи ми правят ехография и кръвни изследвания, това си е стандартно.

Каква е разликата между скенер и ехограф, освен че лежиш по-дълго неподвижно и дишаш или не дишаш? Казаха ме, че инжекция с нещо си там няма да ми слагат. Специално попитах, защото съм на тежки лекарства и не знам дали е добре да ми вкарват и други вещества. Тогава ми обясни нефролога ,че ще бъде обикновена снимка на скенера, подобно на ехографската.
Какво точно правят на скенера? Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 54 345
С инжекция вкарват контраста.
Без контраст са ми правили само на гръбнак, за вътрешни органи не знам дали може?
Този контраст не понася на всички, за теб трябва с повишено внимание. Заради лекарствата.

# 36
  • Мнения: 8 796
Хм...каза без инжекции с нещо си...дано е така. Няма да се съгласявам иначе, без да съм говорила с гастрото. При мен всичко е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт