Не се чувствам добре.Моля за помощ,мнение.Съвет.

  • 4 436
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 45
От известно време не се чувствам добре отдавах го на стрес малко неглижирах нещата до момента в който косата започна страшно много да ми капе в последните седмици.Изнервена съм,безсъние,сънливост през деня,студено ми е,някакви депресии натрапчиви мисли,силно емоционална съм и чувствителна.Плача много и ми е тъжно.Загубих си чувството за хумор,цикъла ми е нередовен.Станах много стеснителна,притеснителна,страхлива.Усещам слабост в цялото си тяло.Имам запек,забелязах и окосмяване под брадичката,подута ставам от сън и така си ходя по цял ден.Разконцентрирана съм,разсеяна,забравям,нямам желание да общувам с хора и да излизам.Общо взето имам чувството,че мозъка ми няма ни една гънка.Почти бях убедена,че щитовидната жлеза не ми е наред.Бях на ендокринолог,казах си симптомите назначи ми много изследвания.Направих ги,на база на тях каза,че проблема не бил в жлезата.Сметна нещо каза,че дори няма и признаци на ИР.Не ме погледна на ехограф,назначи още- каза да отида на генеколог и гастроентеролог за абдоминална ехография на надбъбречна жлеза.Как протича този преглед,какво да очаквам,че ще ми правят ?Само корема на ехограф ли ще ми гледат ? От изследванията познат ми каза,че желязото ми е ниско,вит.Б12 и Д.Тя за тях каза,че са добре, Д-бил на границата врътна ръката за горе-долу и вика добре е ,ама няма да пия нищо ,Б12 също каза още да не пия.След резултатите от новите изследвания.Силно се притесних,понеже ми каза,че може и скенер на корема да ми направят.От няколко дни ми изтръпват много и ръцете ,схващат ми се ,имам и болки в тялото в коляното.Да потърся ли и второ мнение от ендокринолог,за да види и жлезата на ехограф?Възможно ли е генекологичен проблем,да отключва тези оплаквания които имам?

Новите изследвания които трябва да правя са : LH, FSH, Естрадиол,Андростендион,17-OH-Progesteronе,SHBG ,АсАТ,АлАТ,Общ белтък,Албумин,Креатинин

Да си пусна ли и още нещо,не обичам игли ,болници ,лекари.Тръпки ме побиват от диагнози.Страх ме е да нямам рак.Много съм изплашена.Да отида ли и на невролог за изтръпването ?След нова година,ще си правя новите изследвания ,когато ми дойде цикъла.Ако пия до тогава магнезий с витамин Д,за изтръпването,ще даде ли някакво отражение на изследването според вас?
Това са ми резултатите :
Скрит текст:

Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Хормони
TSH   Serum        2.51       µIU/ml     0,27 - 4,20     ECLIA
fT4   Serum        11.38       ng/l     9,30 - 17     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   Serum        10.52       IU/ml     0 - 115     ECLIA
МАТ (TPO Ат)   Serum        6.81       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Пролактин Prolactin   Serum        219.2       µIU/ml     102 - 496     ECLIA
Тестостерон   Serum       1.78       nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA
DHEA-s   Serum       16.74       µmol/l     2,68 - 9,23     ECLIA
Инсулин (IRI) сутр. на гладно   Serum        7.00       mIU/l     Оптимална стойност <10 mIU/l     ECLIA *
FT3- III   Serum        2.78       ng/l     2 - 4,40     ECLIA
Хематология
ПКК-14 показателя   EB                      
     Левкоцити   EB         6      G/l    3,5 - 10,5     LD
     Еритроцити   EB         4.25      T/l    4,20 - 5,40     DC-det.
     Хемоглобин   EB         126      g/l    120 - 160     SLS
     Хематокрит   EB         0.375      l/l    0,370 - 0,440     calc
     MCV   EB         88.2      fl    82 - 98     Calc.
     MCH   EB         29.6      pg    28 - 33     Calc.
     MCHC   EB         336      g/l    320 - 360     Calc.
     Тромбоцити   EB         167      G/l    140 - 440     DC-det.
     RDW-SD   EB         40.4      fl    36,40 - 46,30     calc.
     RDW-CV   EB         12.5      %    11 - 14,40     calc.
     PDW   EB         16.1      fl    9 - 17     calc.
     MPV   EB        12.5      fl    9,4 - 12,3     calc.
     P-LCR   EB        45.90      %    13 - 43     calc.
     PCT   EB         0.21      %    0,17 - 0,35     calc.
Клинична химия
Глюкоза   Serum        5.1       mmol/l     2,8 - 6,1     HK
Желязо   Serum        6.83       µmol/l     6,60 - 27,5     Spectrophotometric *
Специфични протеини, витамини
Витамин В12   Serum        163       pmol/l     145 - 569     ECLIA
25-OH-VitD3   Serum        26.35       ng/ml         ECLIA
Препоръчителни нива: >30ng/ml
Достатъчност: >20ng/ml
Недостатъчност: 10 - 20ng/ml
Тежък дефицит: <10ng/ml

 

# 1
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Мила, според мен ти е нисък вит Д, Б12 , инсулина ти е висок, желязото ниско DHEA-S висок,намери свястен ендокринолог  да ти обърне внимание и лечение каквото е нужно и започвай, трудно е в началото, бъди силна и търпелива.

# 2
  • Мнения: 46 513
...От изследванията познат ми каза,че желязото ми е ниско,вит.Б12 и Д.Тя за тях каза,че са добре, Д-бил на границата врътна ръката за горе-долу и вика добре е ,ама няма да пия нищо ,Б12 също каза още да не пия...
И аз мисля като aloevera.
ДЕФИЦИТ: За дефицит се приемат стойности на витамина в кръвта в следните граници:                          
B12  100 – 200 pg/ml – тежък дефицит                  
B12  200 – 350 pg/ml – умерен дефицит    
B12  350 – 450 pg/ml – начален дефицит

При теб 163 pmol/l, конвертирано в pg/ml е 220, т.е. си в умерен дефицит, но има такъв. Трябва да е много нагоре, 450.
Т.е. тази стойност, която при теб е 163, трябва е минимум 332.

Линкът ще те отведе в темата за Б12, можеш да потърсиш информация там. На 1 стр. ще намериш и калкулаторът за мерните единици.

Това, което е смятала е HOMA index, добре е, но въпреки това инсулинът, ако е на гладно, е висок.

Тестостеронът също е над границата.

Отивай на ендокринолог да ги види и предпише лечение. Спокойно за рака, ако беше нещо такова щеше да имаш повишени левкоцити.

# 3
  • Мнения: 45
DHEA-S и мен страшно много ме претисни,като му видях стойностите.За тесторена каза,че може кисти да имам.За инсулина и желязото нищо не каза,че не са наред.Хвана се за Б-12 и то пак ми каза да не почвам,да пия да не промени резултата на новите изследвания.След като направя новите изследвания и мина през другите лекари пак да отида при нея да видела.Лятото четох за Б12 и без да се изследвам си взех да пия ,докато го пиех се чувствах малко по -добре.Това и го казах също тя каза само добре.Всичко е правено на гладно в един ден.Страшно ме плаши този косопад.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Голяма част от симптомите ти може да са от щитовидната.
Хормоните ти по реф. стойности са в норма, но всъщност не са оптимални.

И при мен беше така, не искаха с такива резултати да ми изписват хормон. Сега гледат ТСХ да е под 2. Всичко изчезна.
Не веднага, но подобрението започна бързо и построено тялото се възстанови.

# 5
  • Мнения: 1 876
Не съм прочела всичко само няколко реда. Кажете в кой град сте, за да ви препоръчаме ендокринолог.

# 6
  • Мнения: 8 804
От назначените изследвания мисля, че лекарката Ви се ориентира към нещо автоимунно, но все още не знае какво и затова търси напосоки.
Аз обаче не различавам много симптоми на автоимунните, а по-скоро на проблемна ендокринна жлеза.Потърсете по-добър специалист.
Ако не помогне, може би наистина става въпрос за нещо автоимунно.

Ехография на жлезата правят ,когато напипат нещо. Предполагам, че е опипала щитовидната жлеза?

За абдоминална ехография на надбъбречна жлеза ще ви кажа какво правят скоро, защото ще ходя на такъв преглед в началото на януари. Правиха ми преди няколко дни предварителен и мога да кажа, че е съвсем обикновен. Очаквам нещо малко по-различно следващия път ,защото моята гастроентероложка говореше за скенер на надбъбречната жлеза. Искала да я снима.Та значи ще е снимка, но не ми каза да се подготвям предварително, тоест нещо по-различно. Просто отивам на гладно, както всеки път на преглед.
Абдоминална снимка на надбъбречната се прави с ехограф, но не е като обикновения преглед, това разбрах от гастрото. Тя каза, че ще я правят заедно с нефролога на ехографския апарат. Нямам идея какво точно ще бъде.

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 16:59 от Ън

# 7
  • Мнения: 45
Ън,а как протече предварителният преглед,какво ти правиха?Тя ми каза да отида с изследванията и според това явно какво ще види,може да ми направят и скенер на корема.Не искала да ме плаши още от сега,това било чак крайна мярка,но можело и да се наложи.Препоръча ми неин колега гастроентеролог,който имал много хубав ехограф.Каза ,че самият лекар бил малко дръпнат и груб,да не съм се плашела , бил добър.
Да натискаше ми гърлото,питаше ме дали ме боли.Каза,че била мекичка жлезата,тогава ми назначи първите изследвания.Втория път като отидох видя изследванията,каза ,че са добри освен Б12,назначи нови, изпрати ме на генеколог и гастроентеролог и това беше.

Смятам да си пусна и урина.Подуването го отдавам на задържане на течности и проблем с бъбреците.Но се чудя стерилна ли да е или само урина,коя дава повече информация?

За Пловдив става въпрос,ако ми кажете от кои лекари сте доволни ще съм благодарна.

А инсулина възможно ли да е висок,понеже вечерта преди изследванията изобщо не бях спала ?

# 8
  • Мнения: 2 054
Така като те чета,  май се храниш предимно въглехидратно? Не си много по месото. Малко месо, с много картофи,  ориз тестени.  Така ли е djeki9 или греша?

# 9
  • Мнения: 45
Храня се небалансирано понякога и нездравословно.Постоянно съм на някакви диети.Месо обичам -хапвам.Миналата година лятото бях на НВ-ВМ храненебоколо 5 -6 месеца,отслабнах много(по скоро ми се стопиха мастните ,натрупвания по бедрата)и изглеждах много слаба, а да съм била 55 кг по -малко не.Движа се в рамките на 56-59.Когато съм 56-57 да речем се чувствам най-добре.Имам енергия,подвижна съм,пластична ,кача ли малко се чувствам много тромава и не ми е добре,затова и пазя диети и се ограничавам.Качвам много бързо.Висока съм 162см.Но въпросното лято на този режим си отключих запека(по 4 -5 дни не можех да ходя до тоалетна),цикъла ми стана още по-нередовен ,косата започна да ми капе,виеше ми се свят и ми пречарняваше.Вдигнах въглехидратите и нещата започнаха да се оправят.След това се отключи един глад за сладко,изяждах по 1 кутия сладки и исках още и така много бързо си върнах свалените килограми(мастни запаси).Но си останах с нередовен стомах.
Напоследък забелязвам ,че ми се ядат доста въглехидрати и люто.Преди ако се наяждах с една салата и месо или яйца ми стигаше и не изпитвах глад дълго време.Сега след час пак съм гладна.Сладичко ми се хапва.
Иначе от доста години (да не и 10 вече) имам само 1 основно хранене ,предимно вечерям.През деня не изпитвам глад,ако огладнея хапвам нещо малко което ме засища до вечерята.Също хляб не ям от много години и газирани напитки не пия.
Единствените животински неща които не консумирам са сирене и кашкавал,не ми харесват.

# 10
  • Мнения: 2 054
Това бързо възвръщане на мазнините,  възвръщането на честото огладняване,  сънливостта,  депресията,  ми говорят за ИР.  Ако искаш пусни един инсулин на гладно.

# 11
  • Мнения: 45
Инсулин (IRI) сутр. на гладно   Serum        7.00       mIU/l     Оптимална стойност <10 mIU/l     ECLIA .
Това е резултата от инсулина,лекарката каза ,че няма признаци за ИР.

# 12
  • Мнения: 8 804
Ън,а как протече предварителният преглед,какво ти правиха?Тя ми каза да отида с изследванията и според това явно какво ще види,може да ми направят и скенер на корема.Не искала да ме плаши още от сега,това било чак крайна мярка,но можело и да се наложи.Препоръча ми неин колега гастроентеролог,който имал много хубав ехограф.Каза ,че самият лекар бил малко дръпнат и груб,да не съм се плашела , бил добър.
Да натискаше ми гърлото,питаше ме дали ме боли.Каза,че била мекичка жлезата,тогава ми назначи първите изследвания.Втория път като отидох видя изследванията,каза ,че са добри освен Б12,назначи нови, изпрати ме на генеколог и гастроентеролог и това беше.

Смятам да си пусна и урина.Подуването го отдавам на задържане на течности и проблем с бъбреците.Но се чудя стерилна ли да е или само урина,коя дава повече информация?

За Пловдив става въпрос,ако ми кажете от кои лекари сте доволни ще съм благодарна.

А инсулина възможно ли да е висок,понеже вечерта преди изследванията изобщо не бях спала ?

Предварителният преглед беше на ехографа.Направи го гастроентеролог. Намаза с гела и гледа. Огледа бъбреците и каза, че вижда песъчинки, кисти и нещо на надбъбречната  жлеза, което не знае какво е и затова иска скенер. Каза, че най-често това са аденоми. Те са доброкачествени и ги оставят така, не ги оперират. Само ще се наглежда от време на време.
Урина може да се пусне, на мен ми каза да пусна. Ще си направя другата седмица. По-добре стерилна урина, макар че тя не ми каза нищо по въпроса, може би обикновено изследване имаше предвид.
И аз съм в Пловдив, в Окръжна болница отивам. Пейчева е нефролога, но и гастроентеролога ми, която ме лекува от 12 години, ще е там. Двете ще правят прегледа. Отивам с направление за нефролог, а тя ще пусне за скенер и ще го направят.
ПП При мен има причина да иска да ме гледа. Аз пия имуран, а това лекарство в редки случаи води до рак. Често обаче излизат аденоми. Това ми е втори случай. Първият беше преди 4 години. Затова иска сега да е сигурна.Аз иначе оплаквания от бъбреци нямам. Беше рутинен гастроентерологичен преглед, но тя гледа всички коремни органи и засича всичко, което става.Още не съм записала час, мисля да е между 6 и 10 януари, когато успея да се запиша. Ще пиша после тук.

# 13
  • Мнения: 611
Храня се небалансирано понякога и нездравословно.Постоянно съм на някакви диети.Месо обичам -хапвам.Миналата година лятото бях на НВ-ВМ храненебоколо 5 -6 месеца,отслабнах много(по скоро ми се стопиха мастните ,натрупвания по бедрата)и изглеждах много слаба, а да съм била 55 кг по -малко не.Движа се в рамките на 56-59.Когато съм 56-57 да речем се чувствам най-добре.Имам енергия,подвижна съм,пластична ,кача ли малко се чувствам много тромава и не ми е добре,затова и пазя диети и се ограничавам.Качвам много бързо.Висока съм 162см.Но въпросното лято на този режим си отключих запека(по 4 -5 дни не можех да ходя до тоалетна),цикъла ми стана още по-нередовен ,косата започна да ми капе,виеше ми се свят и ми пречарняваше.Вдигнах въглехидратите и нещата започнаха да се оправят.След това се отключи един глад за сладко,изяждах по 1 кутия сладки и исках още и така много бързо си върнах свалените килограми(мастни запаси).Но си останах с нередовен стомах.
Напоследък забелязвам ,че ми се ядат доста въглехидрати и люто.Преди ако се наяждах с една салата и месо или яйца ми стигаше и не изпитвах глад дълго време.Сега след час пак съм гладна.Сладичко ми се хапва.
Иначе от доста години (да не и 10 вече) имам само 1 основно хранене ,предимно вечерям.През деня не изпитвам глад,ако огладнея хапвам нещо малко което ме засища до вечерята.Също хляб не ям от много години и газирани напитки не пия.
Единствените животински неща които не консумирам са сирене и кашкавал,не ми харесват.
Георгиев до военна болница е ендокринолог, който ти препоръчвам с две ръце! Обеснява, гледа и мисли най-вече. Прегледа при него е около 30 лева. Препоръчвам ти го така смело, защото помогна на една прятелка и откриха лупус нещо, което изобщо не е в неговата сфера дори. Имам предвид, че като цяло ще ти обърне внимание и ще изключи щитовидната жлеза. Ако има нещо питай насреща съм и аз съм от Пловдив. Blush Също така пусни Crp, Суе да се види дали имаш някакво възпаление в тялото.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 11:42 от Lili222

# 14
  • Мнения: 54 415
Инсулин (IRI) сутр. на гладно   Serum        7.00       mIU/l     Оптимална стойност <10 mIU/l     ECLIA .
Това е резултата от инсулина,лекарката каза ,че няма признаци за ИР.

Това не е висок инсулин.
Ниски са В12 и вит.Д.

# 15
  • Мнения: 45
За д-р Георгиев и аз бях слушала и чела много положителни неща,но позната ми препоръча д-р Куманова в Пълмед и бях при нея.Позната ми разказваше ,че много разпитва ,прегледа и бил около 1 час ,гледала и на ехограф беше много доволна от нея.Но при мен протече по съвсем различен начин дали имаше и 20 мин ,казах си всички оплаквания написа ми какви изследвания да направя и довиждане.Умишлено първия път като е посетих не си бях прала никакви изследвания ,защото си знаех,че и тя ще назначи други.Да не ме бацкат през седмица и оставих всичко на един път.Вторият път видя изследванията хвана се за Б12 ,написа новите изпрати ме на гинеколог и гастрото и пак чао.Не искам да е клеветя ,но ми е интересно как 5-6 човека ми казват за ниско желязо,б12и Д,а тя не !До колкото знам при наличие на дефицит на Б12 ,се появяват някои от изброените от мен симптоми ,също и желязо.Щом отхвърли проблем с жлезата възможно е да е от недостигът на витамините.
Сега се чудя дали да направя новите изследвания и да отида при гинеколога и гастрото и тогава ли да търся нов ендокринолог или да се консултирам с втори ендокринолог?
Тези кръвни ли са ,в Бодимед не ги намирам - Crp, Суе?
А има Пълна кръвна картина + СУЕ,а кое от двете CRP - количествено измерване или hs - CRP. Тези ми излизат в Бодимед.
Ън може ли да ми кажеш името на гастроентеролога ти ?

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 00:50 от djeki9

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Джеки, а за жлъчката нещо казаха ли ти? Според мен иди на гастро, от там тръгни.

# 17
  • Мнения: 45
Не нищо не каза за жлъчка.

# 18
  • Мнения: 5
За запека пробвай да  започваш деня с чаша топла вода.Аз бисквитите ги замених със сусамов тахан с мед  по1-2лъжички на ден съотношение 1:1 и повечко плодове .При всеки е различно,но .на мен ми помогна.
Като изследваш  Б12  си пусни и фолиева киселина и хомоцистеин,когато е нарушено едно от първите две  обикновено се качва 3,което може дадоведе до много проблеми,а почти никои лекар не го пуска.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз да кажа все пак защо насочвам към жлъчката. Просто имам същите проблеми и мисля, че всичко е от диетите. Доста време и аз се въртя по доктори и не намирам решение. С всеки изминал месец ме болят нови и нови неща. За запека - една чаша не помага. Трябват поне три, плюс още неща - храна, която действа разхлабващо, повече течни храни, разхлабващи чайчета. Обаче болежките си стоят.

# 20
  • Мнения: 8 804
За д-р Георгиев и аз бях слушала и чела много положителни неща,но позната ми препоръча д-р Куманова в Пълмед и бях при нея.Позната ми разказваше ,че много разпитва ,прегледа и бил около 1 час ,гледала и на ехограф беше много доволна от нея.Но при мен протече по съвсем различен начин дали имаше и 20 мин ,казах си всички оплаквания написа ми какви изследвания да направя и довиждане.Умишлено първия път като е посетих не си бях прала никакви изследвания ,защото си знаех,че и тя ще назначи други.Да не ме бацкат през седмица и оставих всичко на един път.Вторият път видя изследванията хвана се за Б12 ,написа новите изпрати ме на гинеколог и гастрото и пак чао.Не искам да е клеветя ,но ми е интересно как 5-6 човека ми казват за ниско желязо,б12и Д,а тя не !До колкото знам при наличие на дефицит на Б12 ,се появяват някои от изброените от мен симптоми ,също и желязо.Щом отхвърли проблем с жлезата възможно е да е от недостигът на витамините.
Сега се чудя дали да направя новите изследвания и да отида при гинеколога и гастрото и тогава ли да търся нов ендокринолог или да се консултирам с втори ендокринолог?
Тези кръвни ли са ,в Бодимед не ги намирам - Crp, Суе?
А има Пълна кръвна картина + СУЕ,а кое от двете CRP - количествено измерване или hs - CRP. Тези ми излизат в Бодимед.
Ън може ли да ми кажеш името на гастроентеролога ти ?

Мария Саватинова в Окръжна болница. Не работи в отделението по гастроентерология, а в кабинет.Препоръчвам я за диагностициране. Може би най-добрият диагностик в града.

ПП Жлъчката не докарва запек. СРДЧ обаче -да, или разхлабване, или запек. Понякога и двете, редуват се, направо е ужас. Сега гастрото се опитва да тушира пристъпите  на колита при мен. Ще пиша след месец дали е успяла, тогава завършвам лечението.

ПП Кой е д-р Георгиев? Апостол Георгиев ли? Познавам го добре, ако е той. Това е другият ми лекар. Ако е за него и някой пита, ще кажа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
СРДЧ какво е?

# 22
  • Мнения: 54 415
Синдром на раздразненото дебело черво.

# 23
  • Мнения: 45
Малкото му име не го знам ,слушала съм за д-р Георгиев с кабинет около Военна болница.Потърсих в нета и предполагам,че е този. https://superdoc.bg/lekar/d-r-hristo-georgiev-4929 има  и доста положителни рецензии за него в коментарите отдолу.
Топлата вода с лимон сутрин ми помагаше ,но в един момент спря.Правила съм си и вода с лимони и джинджифил и тя спря да действа.Хапвала съм и предимно салати и те не помагаха ,по едно време пиех корен от гръмотрън той ми помагаше.Също и алое вера на кристали съм взимала,но е много горчиво,но пък много ефективно.Не знам дали от нередовното хранене или имам и някакъв проблем с червата,но често ми къркори корема.Това НвВмХ ме докара до този проблем.

# 24
  • Мнения: 54 415
Този е ендокринолог.
На теб гастроентеролог ти трябва.
За НВ ВМХ не е вярно. Може само да ти помогне.
Освен да си била на Дюкан.

# 25
  • Мнения: 45
Lili222 по назад в коментарите ми е препоръчала д-р Георгиев,аз говоря за ендокринолога.
За гастро питах Ън да ми препоръча нейният.
Д-р Куманова ме изпрати при неин колега от Пълмед,ама каза ,че е сопнат да не съм се плашила ,но като се знам каква съм шаш и паника май не желая да отида при него.Въпреки че каза, че имал много хубав и нов ехограф.
За д-р Георгиев пише ,че прави и абдоминална ехография и има 15 години опит в ехография на щитовидна жлеза и коремни органи. Това означава ли,че мога да си спестя гастрото и да отида само при него?
Не съм била на Дюкан,изключих картофи,ориз,бобови ,сладкото,тестото.Основно салати с яйца,месо ,риба,плодове и ядки също си хапвах от време на време.Тях не ги бях спряла,но не ми се отрази изобщо добре.В момента в който включих повече въглехидрати от изключените стомаха ми заработи и по често ходех до тоалетна.За това и го спрях този режим отделно и че косата ми започна да капе,също съм чела ,че и цикъла се нормализирал с такова хранене при мен не беше така.

# 26
  • Мнения: 54 415
Аз съм доволна от Гастро-то в Хирургиите.
Ако ще ти правят колоно- и гастроскопия, там ти препоръчвам. Другите вземат излишни пари за вход и упойки.
Апостол Георгиев е в Медлайн. Водих майка ми на преглед само, не ми направи някакво особено впечатление.
Аз съм се доверила на д-р Александрова и само при нея ще ходя.
За ЩЖ е добър Нончев - син. Не работи с касата обаче. Друг вариант е да отидеш в отделението по Ендокринология на В.Априлов, там ще ти направят всички изследвания, може и до проф. Орбецова да се добереш. Проучи въпроса.
Въобще избягвай частните болници, особено Пълмед! Naughty

# 27
  • Мнения: 611
https://superdoc.bg/lekar/d-r-hristo-georgiev-4929
Това е ендокринолога, който ти препоръчах няма да сбъркаш и дргуя е Нончев - син, който ти препоръчаха по-горе. Hug
CRP - количествено измерване         6,00
Пълна кръвна картина + ДКК + СУЕ
Това са тези изследвания, който всеки лекар пуска, за да изключи възпаление.

# 28
  • Мнения: 169
От известно време не се чувствам добре отдавах го на стрес малко неглижирах нещата до момента в който косата започна страшно много да ми капе в последните седмици.Изнервена съм,безсъние,сънливост през деня,студено ми е,някакви депресии натрапчиви мисли,силно емоционална съм и чувствителна.Плача много и ми е тъжно.Загубих си чувството за хумор,цикъла ми е нередовен.Станах много стеснителна,притеснителна,страхлива.Усещам слабост в цялото си тяло.Имам запек,забелязах и окосмяване под брадичката,подута ставам от сън и така си ходя по цял ден.Разконцентрирана съм,разсеяна,забравям,нямам желание да общувам с хора и да излизам.Общо взето имам чувството,че мозъка ми няма ни една гънка.Почти бях убедена,че щитовидната жлеза не ми е наред.Бях на ендокринолог,казах си симптомите назначи ми много изследвания.Направих ги,на база на тях каза,че проблема не бил в жлезата.Сметна нещо каза,че дори няма и признаци на ИР.Не ме погледна на ехограф,назначи още- каза да отида на генеколог и гастроентеролог за абдоминална ехография на надбъбречна жлеза.Как протича този преглед,какво да очаквам,че ще ми правят ?Само корема на ехограф ли ще ми гледат ? От изследванията познат ми каза,че желязото ми е ниско,вит.Б12 и Д.Тя за тях каза,че са добре, Д-бил на границата врътна ръката за горе-долу и вика добре е ,ама няма да пия нищо ,Б12 също каза още да не пия.След резултатите от новите изследвания.Силно се притесних,понеже ми каза,че може и скенер на корема да ми направят.От няколко дни ми изтръпват много и ръцете ,схващат ми се ,имам и болки в тялото в коляното.Да потърся ли и второ мнение от ендокринолог,за да види и жлезата на ехограф?Възможно ли е генекологичен проблем,да отключва тези оплаквания които имам?

Новите изследвания които трябва да правя са : LH, FSH, Естрадиол,Андростендион,17-OH-Progesteronе,SHBG ,АсАТ,АлАТ,Общ белтък,Албумин,Креатинин

Да си пусна ли и още нещо,не обичам игли ,болници ,лекари.Тръпки ме побиват от диагнози.Страх ме е да нямам рак.Много съм изплашена.Да отида ли и на невролог за изтръпването ?След нова година,ще си правя новите изследвания ,когато ми дойде цикъла.Ако пия до тогава магнезий с витамин Д,за изтръпването,ще даде ли някакво отражение на изследването според вас?
Това са ми резултатите :
Скрит текст:

Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Хормони
TSH   Serum        2.51       µIU/ml     0,27 - 4,20     ECLIA
fT4   Serum        11.38       ng/l     9,30 - 17     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   Serum        10.52       IU/ml     0 - 115     ECLIA
МАТ (TPO Ат)   Serum        6.81       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Пролактин Prolactin   Serum        219.2       µIU/ml     102 - 496     ECLIA
Тестостерон   Serum       1.78       nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA
DHEA-s   Serum       16.74       µmol/l     2,68 - 9,23     ECLIA
Инсулин (IRI) сутр. на гладно   Serum        7.00       mIU/l     Оптимална стойност <10 mIU/l     ECLIA *
FT3- III   Serum        2.78       ng/l     2 - 4,40     ECLIA
Хематология
ПКК-14 показателя   EB                      
     Левкоцити   EB         6      G/l    3,5 - 10,5     LD
     Еритроцити   EB         4.25      T/l    4,20 - 5,40     DC-det.
     Хемоглобин   EB         126      g/l    120 - 160     SLS
     Хематокрит   EB         0.375      l/l    0,370 - 0,440     calc
     MCV   EB         88.2      fl    82 - 98     Calc.
     MCH   EB         29.6      pg    28 - 33     Calc.
     MCHC   EB         336      g/l    320 - 360     Calc.
     Тромбоцити   EB         167      G/l    140 - 440     DC-det.
     RDW-SD   EB         40.4      fl    36,40 - 46,30     calc.
     RDW-CV   EB         12.5      %    11 - 14,40     calc.
     PDW   EB         16.1      fl    9 - 17     calc.
     MPV   EB        12.5      fl    9,4 - 12,3     calc.
     P-LCR   EB        45.90      %    13 - 43     calc.
     PCT   EB         0.21      %    0,17 - 0,35     calc.
Клинична химия
Глюкоза   Serum        5.1       mmol/l     2,8 - 6,1     HK
Желязо   Serum        6.83       µmol/l     6,60 - 27,5     Spectrophotometric *
Специфични протеини, витамини
Витамин В12   Serum        163       pmol/l     145 - 569     ECLIA
25-OH-VitD3   Serum        26.35       ng/ml         ECLIA
Препоръчителни нива: >30ng/ml
Достатъчност: >20ng/ml
Недостатъчност: 10 - 20ng/ml
Тежък дефицит: <10ng/ml

  

Това, че хормоните на щитовидната жлеза, все още са в норма, не означава, че със сигурност няма никакъв проблем. И при мен са в норма, но жлезата е уголемена. Това означава, че вероятно има дефицити на витамини и минерали и до няколко години може да се развие заболяване. Защо трябва да чакаме да се стигне до там? Направи си изследване с ехограф. Вземи си и мултивитамини.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравей! Не успях да прочета всички коментари, така че извинявай ако се повтарям. За установяваване на инсулинова резистентност трябва обременяване с глюкоза и трикратно взимане на кръв. Изследването на инсулин на гладно е крайно недостатъчно. Съветвам те да направиш и това. Иначе и аз като четох в началото симптомите, всичко ме наведе на мисълта, че имаш ендокринно заболяване. Задължително направи консултация с още един специалист, този път с ехограф, както са те посъветвали, защото само така може да се види дали жлезата има структурни изменения. Аз също мисля, че Вит. Д и Б12 са ти ниски.

# 30
  • Мнения: 8 804
Lili222 по назад в коментарите ми е препоръчала д-р Георгиев,аз говоря за ендокринолога.
За гастро питах Ън да ми препоръча нейният.
Д-р Куманова ме изпрати при неин колега от Пълмед,ама каза ,че е сопнат да не съм се плашила ,но като се знам каква съм шаш и паника май не желая да отида при него.Въпреки че каза, че имал много хубав и нов ехограф.
За д-р Георгиев пише ,че прави и абдоминална ехография и има 15 години опит в ехография на щитовидна жлеза и коремни органи. Това означава ли,че мога да си спестя гастрото и да отида само при него?
Не съм била на Дюкан,изключих картофи,ориз,бобови ,сладкото,тестото.Основно салати с яйца,месо ,риба,плодове и ядки също си хапвах от време на време.Тях не ги бях спряла,но не ми се отрази изобщо добре.В момента в който включих повече въглехидрати от изключените стомаха ми заработи и по често ходех до тоалетна.За това и го спрях този режим отделно и че косата ми започна да капе,също съм чела ,че и цикъла се нормализирал с такова хранене при мен не беше така.

Мария Саватинова е моят гастроентеролог. Другия е Апостол Георгиев, той е в Медлайн. Добър е, той ми прави биопсията и ми изписа лечението. Миналото лято пак го посещавах, че имах проблем с болестта.
В понеделник отивам на ехография на бъбрека, ще се обадя и на Саватинова, защото тя също ще участва в прегледа. После ще пиша тук. Малко съм напрегната какво ще излезе...

# 31
  • Мнения: 45
Допълнително от таксата, за преглед ли се заплаща ехографа,че не гледат всички пациенти с него?
Аз ли трябва да си поискам и да настоявам да ме видят на ехограф?
До сега не ми се е налагало да ходя по лекари и съм крайно невежа.Стави ми гадно от нечия диагноза,заболяване и избягвам да слушам изключвам се,не се и интересувам изобщо.Не се чувствам изобщо добре в болници.Честно да си кажа малко ме е страх и от лекари,не малко случаи има за лекарски грешки и манипулации със диагнози.Общо взето търпя си докато яйцето не ми опре до гъзето-дет се вика.Крайно безразсъдно и нелепо е и моето мислене и поведение,знам,ама изпитвам ужас !

# 32
  • Мнения: 8 804
Допълнително от таксата, за преглед ли се заплаща ехографа,че не гледат всички пациенти с него?
Аз ли трябва да си поискам и да настоявам да ме видят на ехограф?
До сега не ми се е налагало да ходя по лекари и съм крайно невежа.Стави ми гадно от нечия диагноза,заболяване и избягвам да слушам изключвам се,не се и интересувам изобщо.Не се чувствам изобщо добре в болници.Честно да си кажа малко ме е страх и от лекари,не малко случаи има за лекарски грешки и манипулации със диагнози.Общо взето търпя си докато яйцето не ми опре до гъзето-дет се вика.Крайно безразсъдно и нелепо е и моето мислене и поведение,знам,ама изпитвам ужас !

Охо, изобщо не си само ти. Simple Smile Аз съм хронично болна и съм същата.
По питанията и по това, което влязох да напиша....
На ехограф се гледа почти винаги, но си го решава лекарят.Ако изследванията са идеални, може и да пропусне ехографа, защото просто няма смисъл. При доказано заболяване винаги гледат, няма значение какво показват изследванията.
Аз днес ходих на нефролог да ме гледа на ехограф, заедно с гастроентеролога. 99 % са сигурни, че е аденом, но тъй като ехографът дава малко мътен образ, решиха да ме пратят на ендокринолог, защото това е надбъбречна жлеза и такъв специалист трябва да прави скенер.
Скенерът прави снимка, както и ехографа, но на скенера е ясна.Обясни ми, че имало два вида изследване на скенер. При едното се бие инжекция, за да се гледа вътре в органа, а ако гледат отгоре, повърхността, не се прави нищо. Просто отиваш гладен и се гледа също както на ехограф -мажат с гел и гледат отгоре, като се снима органа, също както снимат на ехографа, но снимките са ясни и се вижда добре по повърхността.
Ако ендокринолога реши, че няма нужда от скенер, нефролога иска да се върна при нея, да вляза в отделението за 2 дни, за да ми направи скенер. Обаче аз също не обичам болниците, депресирам се от мизерията вътре и затова ще опитам да убедя ендокринолога да ме снима на скенер, за да не стигам до болница. Може и накрая да се откажа да ровя повече,ако трябва да лежа в болница, ще видим.Така че и хронично болните не се натискаме да лежим по болниците.
ПП Ако отиваш на платен преглед, ехографа се плаща отделно. Излиза към 100 лева всичко, преглед и ехография, както и кръвни изследвания, защото винаги правят.Няма начин на първи преглед да мине без кръвен тест.
Ако отиваш с направление, нищо не плащаш. Само 3 лева за взимането на кръв в лабораторията.
Пиши какво става после. Simple Smile
Ако те пратят на скенер аз вероятно ще съм минала първа и ще обясня какво е. Макар че ме увериха, че е същото като ехографа, тоест съвсем нищо. Един от най-безобидните прегледи.

# 33
  • Мнения: 54 415
Скенера не е като ехографа.
Контраста е малко неприятен, освен това лежиш неподвижно по-дълго време. Слушаш инструкциите да дишаш и да не дишаш.
Ън, учудвам, се, че досега нямаш скенер с твоите заболявания?
Също за теб - има и контрастен ехограф, не знам дали за всеки орган, на мен на черен дроб са ми правили. Питай, но дали се прави амбулаторно, не знам. На мен ми е правен в болница.
Абе преживяват се 2-3 дни в болница, какво толкова?

# 34
  • Мнения: 8 804
Не са ми правили скенер, защото ми правят биопсия обикновено или фибро тест,който е нещо подобно, за да видят какво става вътре в органа. Това е винаги, когато има някакъв проблем. Иначе на контролните прегледи ми правят ехография и кръвни изследвания, това си е стандартно.

Каква е разликата между скенер и ехограф, освен че лежиш по-дълго неподвижно и дишаш или не дишаш? Казаха ме, че инжекция с нещо си там няма да ми слагат. Специално попитах, защото съм на тежки лекарства и не знам дали е добре да ми вкарват и други вещества. Тогава ми обясни нефролога ,че ще бъде обикновена снимка на скенера, подобно на ехографската.
Какво точно правят на скенера? Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 54 415
С инжекция вкарват контраста.
Без контраст са ми правили само на гръбнак, за вътрешни органи не знам дали може?
Този контраст не понася на всички, за теб трябва с повишено внимание. Заради лекарствата.

# 36
  • Мнения: 8 804
Хм...каза без инжекции с нещо си...дано е така. Няма да се съгласявам иначе, без да съм говорила с гастрото. При мен всичко е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт