Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 61

  • 52 622
  • 763
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 559
Аз съм безкрайно доволна от Афинитон и Хелти микс. Днес сложих серум и крем на it's skin и Хелти микс - еми аз се харесвам чак. Grinning

Снощи сложих и една маска на medius за пори и наистина ги посви малко. Днес съм с такава гладка и напомпана кожа, че отдавна не е била. Grinning

# 526
  • Мнения: X
Искам и аз ББ крема на ГР да пробвам, но в Лилитата и ДМ-те, които посещавам щандовете на ГР са много зле. Къде в София има богат асортимент / и други неща ме интересуват/, преди имаха като щандове по моловете, но май са ги махнали.
Има щанд на ГР с богат асортимент в Скай сити на първи етаж в ляво от входа, но не съм сигурна има ли го този ВВ крем.

Ще покажа довечера една основа за лице на Catrice като я снимам. Оказа се великолепна! Но или е спряна от внос, или аз през телефона не я намерих. Ще се опитам да намеря от къде съм я поръчала. Имаше преди време три вида и по нашите стелажи на Catrice подобни - бяла, зелена и розова, ето тази бялата я има все още https://www.notino.bg/catrice/prime-and-fine-osnova-za-namaljavane-na-porite/
Но моята е бежова и самата база вътре също е в телесен цват. Не се продаваше по магазините, купувала съм я онлайн. Много харесвах розовата и съм измазата три тубички, но после я спряха. След това видях бежовата и я купих. От няколко дена реших да я ползвам и до сега толкова добре стоящ фдт не съм постигала. Не мръдва от лицето ми до вечерта. Защо го казвам - защото виждам тампоните колко боя свалят вечер с тази база и без нея.
С нормална кожа съм, с по мазна Т-зона, но зимно време имам участъщи, които леко се засушават, обикновено около скулите. С базата покритието стои перфектно.

ПП. Открих я, от pink panda съм я поръчала, но я няма
https://www.pinkpanda.bg/produkt/catrice-osnova-za-grim-prime-an … w-primer?ap=false

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 17:56 от Анонимен

# 527
  • Мнения: 15 469
Аз съм безкрайно доволна от Афинитон....
Ооо, това е безкрайния ми любимец. Страхотен за нормална към суха кожа. Озаряващ, освежаващ, ненабиващ се, едно малко бижу е, минус е, че няма спф. Само това.

# 528
  • * Under the stars *
  • Мнения: 408
Преслава ♋️ , нанасям крем само,  който е много мазен и богат ( Anew на Avon ) , даже и майка ми го ползва , пробвала съм и два крема на Микса .. Резултатът е един и същ .. Още преди фон дьо тенът кожата е уж мека и сочна , но люспичките продължават да стоят .

# 529
  • Мнения: 1 251
Слънчице, пробвай с масло да се мажеш. Когато ми беше много суха кожата се мажех с бадемово масло. Дори и преди грим, леко по най-сухите участъци. Пръсках се с лавандулова вода, също с нея си намокрям блендера. Използвай често маски, аз съм доволна от тези без отмиване, нанасям вечер и сутрин кожата ми е много приятна. Ексфолирам често със сода бикарбонат ( но леко )  Grinning натурално е и не ми дразни кожата.

# 530
  • Мнения: 1 376
Аз съм с нормална кожа и съм доволна от FitMe на Maybelline. Откраднах си малко от един MaxFactor на майка ми оня ден и много ми хареса, но не си спомням точния вид.
b
BB ползвам на Миша и Гарние, като Миша ми идва малко сух, а Гарние май оксидира.

# 531
  • Мнения: 5 832
Преслава ♋️ , нанасям крем само,  който е много мазен и богат ( Anew на Avon ) , даже и майка ми го ползва , пробвала съм и два крема на Микса .. Резултатът е един и същ .. Още преди фон дьо тенът кожата е уж мека и сочна , но люспичките продължават да стоят .
Къде са люспичките, в кои зони? Да не би да си като мен с лека форма на себорея и да не си го разбрала? Аз имам една зона на челото и една отстрани на носа, където направо се виждат люспички. Като паднат става червено петно и дразни.

# 532
  • Мнения: 1 729
Слънчице, пробвай да промениш малко рутината, добави и още хидратация, примерно някой серум. Да не би някой от почистващите ти продукти да допринася за изсушването?

# 533
  • Мнения: 1 559
Съгласявам се веднага за грижата за кожата. Доста се промени и вида на кожата ми и вида на грима ми след като си смених рутината. Та, при мен фдт стоят значително по-добре вече.

Факт, че от доста от продуктите за лице се обривам много и рядко експериментирам. Grinning

# 534
  • * Under the stars *
  • Мнения: 408
tanch , най - зле ми е брадичката , долната част и отстрани на носа , както и отстрани около устата . Като видя люспичките и се започва едно велико чоплене , търкане , белене и положението става мама миа Simple Smile Накара ме да се замисля да не би вярно да имам себорея . Как да разбера ? Ти какви продукти ползваш ? Нещо специално за себореята ?

Преслава ♋️ Грима си почиствам с бебешки мокри кърпички на Бебелан и после мия с ето този гел на Балеа с алое вера
Скрит текст:


Досега не е имало нещо , с което да си измия лицето и да не го чувствам сухо . Ако знаете за такова чудо ще се радвам да споделите .
Чудя се дали не е проблем , че свалям грима с мокри кърпички ? В съседна тема ми препоръчаха да пробвам с олио за лице или тоалетно мляко . Бих опитала някое олио , тъкмо нещо ново да вкарам ( тук също ще се радвам на препоръки ) . Серум не съм ползвала досега , но със сигурност ще поправя тази грешка . Мисля нещо на Биотен да взема , че доста ги хвалите .
Като се чета бая джаста - праста я карам , но до този момент нямах проблеми . Явно кожата ми дава сигнали вече , че трябва да започна повече да се грижа за нея .

# 535
  • Мнения: X
Според мен просто пресушаваш кожата. Спри кърпичките. Не ползвай два агресивни препарата за почистване и след това измиване. Това е само за мазни кожи. Промени нещо, така ще откриеш причината.
Препоръчвам ти този измивен крем
Скрит текст:

# 536
  • Мнения: 4 628
Няколко страници назад сме препоръчвали измивни гелове, които не изсушават кожата. Иначе и според мен я пресушаваш и изобщо забрави да си чистиш лицето с мокри кърпи. Грим най-добре се премахва с почистващи средства на маслена основа, след това се премахват маслените остатъци с гел или пяна на водна основа. При точните продукти няма да ти се суши чак толкова кожата.

# 537
  • Мнения: 2 623
Според мен просто пресушаваш кожата. Спри кърпичките. Не ползвай два агресивни препарата за почистване и след това измиване. Това е само за мазни кожи. Промени нещо, така ще откриеш причината.
Препоръчвам ти този измивен крем
Скрит текст:
Този почистващ крем ми пареше ужасно и изобщо не усещах лицето си почистено. А го използвах като втора стъпка. Сега ползвам почистващия балсам с кафява захар на Балеа и пак ми изсушава. Единствено от синята пяна с алое на марката ми беше добре.
При мен кожата ми се промени откакто започнах да използвам двуфазна мицеларна вода. Преди все се притеснявах да не омазнявам излишно, но явно е дошъл момента да вкарам масло. Опитвам се по вашия пример, да не остана назад, да вкарам серум или да се мажа вечер, но не ми е добре. Моето лице обича сутрин само вода( понякога почистващ гел), един крем и фон дьо тен. Вечер нещо за почистване на грим и почистващ гел, околоочен крем. Не мажа всяка вечер крем или серум, само ако усещам опъване след почистване. Колкото повече неща мажа, толкова по-зле ми изглежда кожата.

# 538
  • Мнения: 5 832
tanch , най - зле ми е брадичката , долната част и отстрани на носа , както и отстрани около устата . Като видя люспичките и се започва едно велико чоплене , търкане , белене и положението става мама миа Simple Smile Накара ме да се замисля да не би вярно да имам себорея . Как да разбера ? Ти какви продукти ползваш ? Нещо специално за себореята ?
Може и да нямаш. При мен започна от петно на челото и тръгна към ръба на косата. Не обърнах внимание и стана страшно. Започнах да се беля на люспи колкото бобено зърно, а кожата отдолу зачервена и щипе яко. И това не спря. Започнах да чета, да ровя и малко сама си поставих диагнозата. Запопнах да ползвам какво ли не, но нямаше ефект. Докато не опитах шампоана Деркос на Виши. Той ми реши проблема. Сега го ползвам веднъж на десетина дни колкото да контролира положението, но забелязах, че ми маха и петната от лицето, просто пробвах да ги измивам леко с пяна от него. После моята диагноза се потвърди от лекар.
Като чета за тези мокри кърпи, съм почти убедена, че е от тях. Налагало ми се е 2-3 пъти да свалям грим с мокра кърпа и резултатът е прежулена, щипеща и суха кожа и то без да съм натискала. Почиствай с олио, мажи хидратиращи кремове, ако трябва и серум включи. Пробвай поне седмица да видиш ще има ли подобрение.

# 539
  • Мнения: X
Аз съм със суха кожа и съм най-доволна от Хелти микс. Понякога използвам Макс Фактор - Радиант Лифт, но ми се струва, че е повече за нормална кожа, при много суха не бих го ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт