Как да преодолея раздялата и да продължа?

  • 5 304
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Авторката е направила това, което е трябвало: разбрала се е с мъжа си, че бракът им е само приятелско съжителство от взаимна полза и всеки си търси любовта навън; намерила е любовта навън и това я е крепяло. Само в едно е сбъркала - в обекта на любовта. Трябвало е да подбере мъж, който няма да иска тепърва деца, и за когото такава връзка е приемлива. Вместо това егоистично е взела 8 години от живота на човек, когото твърди, че обича. И не само това, продължила е да му прави живота невъзможен с оплакванията си (понеже явно и той има чувства), вместо да прекрати отношенията и да го остави да си уреди живота.
В тази двойка са разменени обичайните роли на женения с любовница, от която биват откраднати хубавите години. Вярно, че мъжете имат няколко фертилни години повече от жените, но това не е извинение.
Ако наистина обича този мъж, трябва наистина да го пусне. Дори и да се опитва той да се върне, тя трябва да намери сили да го прогони.

Оттук нататък може да има други връзки, но предвид житейския етап на новите партньори - да не искат тепърва семейство и деца, каквито няма да получат от нея.

Животът не винаги е справедлив.

След десетина години всичките тия любовни трепети и без това ще са й зад гърба.

# 46
  • Мнения: 22 867
Ама то кой си пише на листче характеристика на обекта и тогава да го търси баш такъв? Чувства са това, понякога не можеш или не искаш да се противиш. Тоя мъж хич не го жаля, не го е държала жената с пищов в гърба, че сега да мисли за "егоистично" взетите му години, пък и защо да са взети, той сам си ги е дал? Явно нещо хубаво ги е свързвало и държало толкова време. И като всяко нещо, не е вечно, приключили са нещата. То и в бракове приключва любовта и се развеждат, случило се е и при тях. Аз бих била благодарна, че съм го изживяла всичкото това, че съм го имала в живота си. Да, сигурно щеше да ми е тъжно, но не чак фатално тъжно. Не бива да се вменява вина на жената за това, че е срещнала любовта. По-скоро трябва да намери начин да се справи със сегашната ситуация, когато е останала без тая любов.

# 47
  • Мнения: 1 770
Всеки сам прави изборите в живота си. Бива повлиян от различни хора или събития, но в крайна сметка сам прави изборите си.
Любовника на авторката сам е решил толкова време да е "на тъмно". Можеби се надява , че рано или късно нещата ще се променят. Можеби авторката му дава някакви надежди, а може и той сам да си ги дава. Тя сама трябва да прецени какво най-много иска и така да постъпи. Обикновено ние майките искаме да постъпим по начин, по който е "най-добре за всички", но такъв начин за съжаления не съществува. От личен опит ще споделя, че когато е уж "най-добре за всички", се оказва че е най-зле за мен. Успех ти желая!

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, тъжна история.
Съветите как ако наистина го обича, ще се радва да е щастлив с друга, са ми смешни. Аз такава любов само по книги и филми съм виждала - неегоистична и възвишена. В живота - пускаме само тези, за които не ни пука особено.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Смешни са ти, защото си способна само на незряла, егоистична любов. И не можеш да видиш по-далече от носа си.

# 50
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Смешни са ти, защото си способна само на незряла, егоистична любов. И не можеш да видиш по-далече от носа си.
Ааааа, добре. Радвам се, че доживях да науча новината. Че много уж зрели хора прекаляват с индийските сериали.
Егоистично е да оставиш уж голямата си любов в болест, бедност и подобни. Егоистично е да изоставиш децата си в името на свои си цели. Всичко друго е розов роман и превземки.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Истинската любов е лишена от всякакъв егоизъм и няма граници. И да си способен да изпитваш такава е благословия.
А примерите са краен егоизъм, което е пълно отсъствие на любов.

# 52
  • Мнения: 3 716
Смешни са ти, защото си способна само на незряла, егоистична любов. И не можеш да видиш по-далече от носа си.
Ааааа, добре. Радвам се, че доживях да науча новината. Че много уж зрели хора прекаляват с индийските сериали.
Егоистично е да оставиш уж голямата си любов в болест, бедност и подобни. Егоистично е да изоставиш децата си в името на свои си цели. Всичко друго е розов роман и превземки.
Защото ти така казваш?

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами да кажем, че не съм била свидетел, дори косвен, на такава “безгранична” любов. Чувала съм само от един, че ме оставял “за мое добро”. След един месец се върна и понастоящем сме женени. Явно “моето добро” не го е интересувало повече. А други, пак така изоставящи “благородно”, не знам защо, ама все се оказват набързо с някой нов, с когото искат да са, неблагородно.
За мене, обичаш ли някого, значи ще се стремиш да сте заедно.
В случая на авторката има по-скоро неуравновесени залитания  - искам те, ама нямам желание... В тоя случай, наистина най-добре е да си охлади страстите, да се обърне към мъжа си и да остави на мира другия човек да си подреди живота.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тесногръдо е да смяташ, че по света има само това, което ти можеш да видиш и усетиш.
Авторката има желание, но не и възможност.

# 55
  • Мнения: 866
Не искам да се самоизтъквам, но съм един малкото, който като видят случай като твоя и знам, че няма как едни съвети да помогнат и най-доброто което може да направиш и винаги препоръчвам е среща с психолог ВЕДНАГА ! Повярвай точно такива случаи като твоя, са били решавани с помощта на психолози, често се прави и комбинирана терапия с медикаменти + психо терапия.

При тежка депресия е належащо да се вземат някои медикаменти и в комбинация с другата терапия, един добър психолог ще те вдигне доста бързо и ще те извади от тази тежка криза в която се намираш.

Направи го веднага, защото виждам как си готова да направиш още една голяма грешка, хващайки се като удавник за сламка на едни думи, които думи и реакция са напълно очаквани, след като той е прекъснал връзка с по-младата си любовница и навярно, не по негово желания е нормално точно в този момент да потърси теб за утеха.

Но това е нещо моментно и не трябва да се хващаш като удавник за сламка. Случая ти е много тежък, защото освен менталното ти здраве е засегнато много сериозно и физическото.

Момиче разбери, че това е много опасно, стрес плюс голямо отслабване на имунитета (което е неизбежно при липса на сън и храна), може да ти докара много страшни болести.

Послушай ме и търси веднага добър психолог, има такива, които са и психолог и психиятър, но и само психолог да е той ще те прати и на втория да ти предпише нужните медикаменти. Нужно е комбинирани лечение.

Повярвай това е най-добрият съвет, сама няма да се справиш !!!

# 56
  • Мнения: 4 577
Авторката е написала, че посещава психотерапевт. Все пак, те не са магьосници и не могат да променят реалността.

# 57
  • Мнения: 866
Авторката е написала, че посещава психотерапевт. Все пак, те не са магьосници и не могат да променят реалността.
Да го е написала в първият пост, аз не мога да чета всички страници. За това съм казвал колко е важно да се добавя последваща информация към първият пост, тъй като хората четат него и коментират.

Само, че дори това като е написала, че ходила на психолог и психиатър заради пробелем на детето и не дава пълна яснота и има нещо много важно в случая. Абсурдно е да слагаме всички психолози и лекари на едно ниво. Разликите там са огромни, ако не беше така всички щяхме да ходим при най-близкиат и евтин доктор. Нямаше да има хора търсещи второ, трето и пето мнение от други доктори и да обикалят при най-различни !

За това не случайно вкарвам важни думи в мнението ми, като "ДОБЪР" психолог, иначе просто щях да напиша само психолог, ако смятам, че няма значение при кой ще отиде.

Щом този при който ходи не може да се справи (ако въобще е ходила), защото - 20кг., липса на сън, мрачни мисли за край на живота, но това че имала деца я спирало да не направи някоя глупост, това въобще не говори за посещение при специалист и терапия даваща резултат.

# 58
  • Мнения: 4 577
Stallion, имам дете със сравнително леко физическо увреждане. Мога по-добре от теб да си представя какво е, когато увреждането не е леко и порасналалото дете е напълно зависимо от теб до смъртта ти. Разбира се, че е важно терапевтът да е читав и тя наистина има нужда от професионална помощ, но и приказките, как ей сега ще стане чисто нова, са прекалени.  Образно казано, ако се бори с рак и я повали пневмония, пулмологът и антибиотиците едва ли ще са достатъчни. Както физическият, така и психическият ресурс е ограничен. Този мъж може би е бил единственото "искам" сред морето от "трябва" и това, което й е давало енергия да се справя. Много й съчувствам и се извинявам за първия си рязък пост.

# 59
  • Мнения: 866
Какво общо има детето конкретно с нейният срив и депресия ?
Аз просто виждам, че тя е много зле и е несериозно ако някой си мисли, че съветите биха могли да помогнат. Евентуално ако има близък човек с който да може да говори и споделя, може малко да и е по-леко. За друг по-леки случаи, съветите и общуването с хората коментиращи публикацията, биха могли да помогнат много. Тя не е от тези случаи и се намира в критично състояние и здравето и е сериозно застрашено.

Нека някой ме убеди с аргументи, че има по-добро решение от помощ от специалист !

Общи условия

Активация на акаунт