Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 470
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 016
При преносване ще ти кажат да разчиташ на самонаблюдение и усещане на обичайният ритъм на бебето в празничните дни. Ако се усъмниш тогава идваш на запис.

# 721
  • София
  • Мнения: 22 984
Мерси за отгаворите, несериозно ми се вижда, но има време, не искам да го мисля от сега, но пък е хубаво човек да знае как са организирани или ( неорганизирани) нещата.

# 722
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
На мен ми е рано за раждане още, но понеже терминът ми се пада точно покрай огромната порция почивни дни за Великден исках да питам напричер как се случват нещата с тоновете  в почивни и празнични дни, правят ли се? За раждане ясно, че ще те приемат. 😀

Пращали са ме в неделя на тонове. Има винаги в болницата дежурен АГ, който ти ги разчита.
Така че не се притеснявайте.

# 723
  • София
  • Мнения: 22 984
Благодаря!

# 724
  • Мнения: 243
И аз преносвах , и си ходих на тонове и в неделя. Просто не си записваш час, а директно на регистратурата казваш и те пращат горе. Когато аз ходих, дежурен лекар също имаше, даже ми каза " хайде булка няма ли да раждаш " и след няколко часа се върнах с течащи води Simple Smile

# 725
  • София
  • Мнения: 22 984
Е, благодаря, успокоихте ме. 😀

# 726
  • Мнения: 16
Весела Коледа, момичета !
Бих искала да споделя моите впечатления и наблюдения от раждането ми в щерев точно преди празниците. Надявам се това да помогна на някоя от вас.
Като за начало цялата си бременност следях при д-р Арабаджи и съответно раждах при нея. В 36 г.с. след станадртния микробиологичен тест се оказа умерено наличие на стрептококи агалактие, което лекува 6 дена със свещички , но последваща проверка дали всичко е наред , нямаше. Каза ми, че по време на раждането ще се пусне антибиотик, за да не заразим бебето.
Имах много лека бременност и всички тонове на бебето бяха добри.
Контракциите започнаха в 39 г.с. като отидох в дежурния кабинет, където установиха, че нямам разкритие, но до вечерта ме чакат отново. Така и стана, още на обяд се върнах с 1.5 см.
Лекарката се появи на 5-6 см разкритие, пукна водите, които се оказаха мръсни Епидурална упойка не  ми вля , но пък окситоцин и но спа не им се свидеха. Grinning ( но спа не помага при менструални болки, камо ли при контракции). От окситоцина не можех да си контролирам вече дишането.
Последваха няколко опита за естествено раждане, но тоновете на бебето рязко падаха и тогава Арабаджи се стресира и каза “ ще го вадя отгоре”.
Само че никой от екипа не я разбра и всеки продължи да прави, каквото си правеше. В един момент тя се развика “ ако не се размърдате това дете ще излезе на парцал” ( а аз съм все още в съзнание).
Първо викаше “вържете ги тези крака” , после “ сложете го този катетър” ... общо взето усещах паниката й.
От но спа директно на пълна упойка се е родило бебчето с единични тонове и слава Богу в добри ръце на неонатолога, който веднага го в интубирал и го изпратиха в друга педиятрия, където очакваме да стои около 14 дена , докато се стабилизира. Лекуван е с 3 вида антибиотик, заради инфекцията от неглижираната бактерия, а аз с 4.
След като ме изписаха никой не ми обясни как да проследя дали все още няма опасност да го заразя. Посъветвах се с други лекари и педиатри какви изследвания да си пусна.
Към момента и аз, и той сме добре. За което съм благодарна на Арабаджи. Дори белега ми е нищожен предвид паниакта и бързата процедура за спешно секцио.
Но все пак , ако имам един ден второ дете не бих го раждала там.
Искам също да споделя добри впечатления от дежурния лекар - Михайлович, който беше и адекватен, и с професионален речник.

# 727
  • Мнения: 112
Chuchiiii не сте ли имали консултация с анастезиолог преди раждането? Мислех, че е нещо стандартно в Щерев. Не мога да разбера защо не са ви дали обезболяващи при положение, че явно сте искали.

# 728
  • Мнения: 16
Имах консултация с анестезиолог и протече доста по протокол, за около 10тина минути.
Крещейки от болка отговора на Арабаджи беше, че няма време и не могат да ме обезболяват вече, тъй като скоро ще раждам.
Припомням , че отидох на 1.5 см разкритие , а клизма правиха на 4-5 см. Като цяло имах усещането, че всичко се бави, но не знам дали е така, тъй като ми е първо раждане.
Когато дойде критичния момент нямаше вече време за спинална , тъй като нямах катетър за епидурална.

# 729
  • Мнения: 243
И аз заради Арабаджи не бих се следила и раждала отново в Щерев ( ако се реша на 2ро.детенце ). Раждането ми беше ужасно, а отношението отвратително.

# 730
  • София
  • Мнения: 595
Присъединявам се към тези, които не биха посетили отново тази клиника заради тази АГ. На мен също ми беше отказана упойката, а аз я поисках много рано. Но-шпа-то и окситоцина също бяха неразделна част от моето раждане. Отношението от акушерките през цялото време беше чудесно, от бързащата да си отиде АГ - не.

# 731
  • Мнения: 826
Не мога да повярвам, че чета това за нея.
Две деца родих при Арабаджи, лошо отношение не е имало или действа по симпатии и настроения. 🤨

# 732
  • Мнения: 955
Аз се следих при Арабаджи, но бързо бързо се отказах и много се радвам, че не родих в Щерев.

# 733
  • Мнения: 41
Аз съм в 15г.с и  се следят при д-р Савова , после трябва да продължа при друг/а . Не знам при кой/я , от прочетеното до тук изключвам д-р Арабаджи .
Някакви съвети ?

# 734
  • София
  • Мнения: 22 984
Аз се следя при Александров, има си своите негативи, но за разлика от другите почти веднага си дава телефонът и понеже всеки месец му звъня за болнични трябва да кажа, че почти винаги вдига от раз. Не се чака много за часове при него. Той ми прави секциото първият път и мина перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт