Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 470
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз съм в 15г.с и  се следят при д-р Савова , после трябва да продължа при друг/а . Не знам при кой/я , от прочетеното до тук изключвам д-р Арабаджи .
Някакви съвети ?

Миналата година се следях при д-р Михайлович. Аз съм и с тромбофилия и предишен мисед, но благодарение на него успях да докарам до 39 г.с.
Препоръчвам го - внимателен, винаги обяснява, винаги е на разположение, дава си телефона, не съм чакала при него повече от 15 мин.
А когато раждах, макар и след нощна, дойде и присъства на раждането. Даже към края постоянно ми казваше да му звънна без значение по кое време на денонощието тръгне бебето.
Изобщо е много всеотдаен към пациентките си.
Сега вече си правя при него и контролни (профилактични) прегледи.

# 736
  • Мнения: 685
Aisii, подкрепям Fam напълно. Раждала съм и при д-р Александров и при д-р Михайлович със секцио. Не могат да се сравняват двамата. Д-р Михайлович е изключителен лекар.  Върши си работата много професионално, не пропуска дребни детайли свързани с бременността. Помни  симптоми, които съм му споделяла няколко седмици по-рано. Даде си личния телефон още на първата ни среща в 17-та седмица. Случвало се е да съм на тонове когато не е на кабинет и без да се обаждам е идвал в залата за тонове да види какво е положението. Болничните въобще не съм ги споменавала. Той следеше кога изтичат и ги подновяваше, а аз след ден два ходих да си ги взимам. Освен всичко това е изключително приятен човек, който вдъхва голямо спокойствие, хумор когато е уместен и голяма грижа за емоционалното състояние на пациентките си. Категорично мога да заявя, че след операцията при д-р Михайлович се възстанових в пъти по-бързо и безболезнено отколкото при д-р Александров. Има доста коментари, че се случва д-р Александров да не се появява на ражданията на пациентките си, но това не мога да го потвърдя от опит.

Последна редакция: ср, 30 дек 2020, 21:32 от paradigma

# 737
  • София
  • Мнения: 22 984
На мен Александров ми беше казал, ако тръгна да раждам да му звъня, но като това стана, той беше в болницата и Димитров, който ме прие за преглед му се обади да дойде.

# 738
  • Мнения: 243
На мен Михайлович ми беше 2ри лекар на раждането и беше единствения мил човек в залата, който не изпадна в паника какво да ме правят. Буквално той роди бебето, защото аз бях изпаднала в нещо като будна кома след отношението на Арабаджи и всички други около мен. Спомням си, че накрая го държах за ръка и му благодарих. На визитациите също беше много мил и подробно обясняваше всичко, което го питахме.

# 739
  • Мнения: 295
В почивни дни само по спешност тонове. Дори няма лекар който да ти ги разчете ако дойдеш в почивните дни без да си спешна.
Това звучи несериозно.
И аз като sea.sea съм с термин около и след Великден. При предишните две раждания не съм имала такъв проблем. Даже с първото преносвах и родих неделя вечерта и си спомням че и в събота и неделя сутринта бях на тонове и имаше лекар, който да разчете резултатите. Но това 2017 г. Явно има доста промени през последните месеци (и все не особено добри).

ПС: Сега видях, че все пак има дежурен. Това поне.

# 740
  • Мнения: 266
И аз препоръчвам Д-р Михайлович! И преди да забременея ходех при него на профилактични прегледи и след като забременях следих цялата си бременност при него. Както е казала fam много е всеотдаен, чакала съм само веднъж за него около 30 мин. защото имаше раждане иначе винаги съм влизала точно за часа, дава си телефона още на първия преглед, много е изчерпателен и ми вдъхва такова спокойствие...! ❤

# 741
  • София
  • Мнения: 595
Веднъж се наложи да се прегледам при д-р Михайлович и останах с чудесни впечатления от него. Дори прегледа беше извършен по негово желание, за да е спокоен, че всичко е наред. След няколко седмици ме видя пред болницата и въпреки маските се виждаше, че ме помни и ми се усмихна. Не, че е задължително при толкова много пациентки да ни помнят докторите, но д-р Арабаджи дори и след 8-9 месеца следене имаше въпросителни в погледа, когато я поздравявах в коридора.

# 742
  • София
  • Мнения: 2 016
Андота, предишните ви раждания са били преди няколко години. От 1-2 години насам Щерев не е това, което беше. След като ми се налага аз да обучавам акушерка как се поставя инжекция до там са го докарали. На Гонал инжекцията, която е писалка ми казаха а това инсулин ли е? А на друга инжекция която се продава по 2 ампули в опаковка ми казаха а значи за два пъти? Не двете ампули са две различни съставки на една обща инжекция. До там са го докарали.

# 743
  • Мнения: 826
Веднъж се наложи да се прегледам при д-р Михайлович и останах с чудесни впечатления от него. Дори прегледа беше извършен по негово желание, за да е спокоен, че всичко е наред. След няколко седмици ме видя пред болницата и въпреки маските се виждаше, че ме помни и ми се усмихна. Не, че е задължително при толкова много пациентки да ни помнят докторите, но д-р Арабаджи дори и след 8-9 месеца следене имаше въпросителни в погледа, когато я поздравявах в коридора.
Тя винаги е била такава дръпната.
Не е задължително лекар да се сприятелява с всеки пациент, ама понякога такова пренебрежително отношение е отблъскващо за пациента.

# 744
  • Мнения: 31
Аз съм в 15г.с и  се следят при д-р Савова , после трябва да продължа при друг/а . Не знам при кой/я , от прочетеното до тук изключвам д-р Арабаджи .
Някакви съвети ?
Д-р Гогова или д-р Михайлович. Аз следях бременността си при Гогова. Изключителен лекар. На раждането Михайлович й беше асистент. Направих масивен кръвоизлив, след като всичко мина и двамата идваха в реанимацията през 2-3 часа. А Гогова единия ден въобще не си тръгна въпреки че смяната й беше свършила. И двамата са много всеотдайни, който и да изберете няма да сгрешите.

# 745
  • Мнения: 64
Преди толкова положителни отзиви за Арабаджи имаше, че се спрях на нея. Сега чета и не знам дали съм избрала правилната. Другата седмица ми е първия преглед при нея и ще преценя реално, но много ме озадачихте.... в 7месец съм и поне имам още малко време в избора.

# 746
  • София
  • Мнения: 595
Joy_spl, тя на прегледите прави чудесно впечатление. Реално, аз до раждането си бях с убеждението, че съм направила най-добрия избор. Избрах я точно заради множеството положителни коментари тук. Може би просто вече й идват в повече пациентите.
Д-р Гогова беше лекар на момичето, с което бях в стая след раждането. Дойде да я види в неделя, въпреки че не беше на работа. Даде й напътствия какво да прави след като се прибере, за да се възстанови по-бързо, а самото момиче беше възхитено от нея. На мен също ми направи много добро впечатление.

# 747
  • Мнения: 16
Joy_spl, тя на прегледите прави чудесно впечатление. Реално, аз до раждането си бях с убеждението, че съм направила най-добрия избор. Избрах я точно заради множеството положителни коментари тук. Може би просто вече й идват в повече пациентите.
Д-р Гогова беше лекар на момичето, с което бях в стая след раждането. Дойде да я види в неделя, въпреки че не беше на работа. Даде й напътствия какво да прави след като се прибере, за да се възстанови по-бързо, а самото момиче беше възхитено от нея. На мен също ми направи много добро впечатление.

Абсолютно потвърждавам!
Същото беше и при мен до раждането!
Избрах я на база отзивите, всичко в прегледите течеше нормално, отзивчиво и дори професионално ... до момента на раждането !

# 748
  • Мнения: 243
Joy_spl, тя на прегледите прави чудесно впечатление. Реално, аз до раждането си бях с убеждението, че съм направила най-добрия избор. Избрах я точно заради множеството положителни коментари тук. Може би просто вече й идват в повече пациентите.
Д-р Гогова беше лекар на момичето, с което бях в стая след раждането. Дойде да я види в неделя, въпреки че не беше на работа. Даде й напътствия какво да прави след като се прибере, за да се възстанови по-бързо, а самото момиче беше възхитено от нея. На мен също ми направи много добро впечатление.

Абсолютно потвърждавам!
Същото беше и при мен до раждането!
Избрах я на база отзивите, всичко в прегледите течеше нормално, отзивчиво и дори професионално ... до момента на раждането !

Присъединявам се към момичетата. На прегледите ми винаги е била усмихната, мила, обстоятелствена...раждането беше ад. Не стига, че беше препряна, нищо не обясняваше, нито какво ти слагат в системата, нито защо, нито какво следва. Само мрънкаше как не се напъва достъчно добре, как ставало бавно, какво съм чакала.... беше много груба.  Да не говорим, че след като родих , смяната и беше свършила, но имаше още 1 момиче, нейна пациентка, което раждаше и тя го заряза да напъва само, клекнало до леглото, докато тя спи на стола в коридора. Е тази гледка ме отвртати тотално.

# 749
  • Мнения: 64
Мале мале... Направо не знам. Ще видя и другите лекари в Щерев как са, но ако реша да отида примерно в Токуда от Щерев вадят ли ти цялото досие с всички изследвания и прочие и от къде мога да го изискам. Предполагам, че от регистратурата?

Общи условия

Активация на акаунт