Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 366
  • 767
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 37
Знам, че правят скрининг на новородените за вродени заболявания като хипотиреоидизъм, фенилкетонурия и надбъбречна хиперплазия. Нас ни изписаха в началото на декември и в началото на януари ни звъннаха от педиатрията (до болница Св. Иван Рилски) да ни съобщят, че бебето ни има повишен прогестерон (симптом за надбъбречна хиперплазия) и трябва да отидем там, за да го прегледат. Отидохме на следващия ден, взеха му кръв, прегледаха го, казаха, че всичко е наред. На следващия ден излязоха и резултатите-бяха в норма, всичко се дължало на адаптационния процес, нашето бебе се роди и малко по-рано- в началото на  36 г. с., а аз ползвах до последно Утрогестан, което може да има общо.

Значи се обаждат ако има нещо, а не изпращат по пощата резултатите?

# 256
  • Мнения: 42
Много благодаря за информацията и ви желая много здраве с бебка Simple Smile

# 257
  • София
  • Мнения: 3 845
На мен ми поискаха телефона на моя личен лекар и казаха, че ако има проблем с изследванията на бебето, ще се свържат с него.

# 258
  • Мнения: 57
От кога се прави това излседване? Като раждах преди 2 години нямаше такова нещо.

# 259
  • Мнения: 92
Знам, че правят скрининг на новородените за вродени заболявания като хипотиреоидизъм, фенилкетонурия и надбъбречна хиперплазия. Нас ни изписаха в началото на декември и в началото на януари ни звъннаха от педиатрията (до болница Св. Иван Рилски) да ни съобщят, че бебето ни има повишен прогестерон (симптом за надбъбречна хиперплазия) и трябва да отидем там, за да го прегледат. Отидохме на следващия ден, взеха му кръв, прегледаха го, казаха, че всичко е наред. На следващия ден излязоха и резултатите-бяха в норма, всичко се дължало на адаптационния процес, нашето бебе се роди и малко по-рано- в началото на  36 г. с., а аз ползвах до последно Утрогестан, което може да има общо.

Значи се обаждат ако има нещо, а не изпращат по пощата резултатите?
Обадиха ми се директно и на място в педиатрията ми дадоха резултатите. Иначе като му взеха кръв, на следващия ден аз им звънях, защото се забавиха и ми ги съобщиха по телефона, тъй като имаха някакъв проблем и не можеха да ми ги изпратят по пощата

# 260
  • Мнения: 715
Някой ходил ли е тия дни на тонове, всичко нормално ли върви там? Благодаря!

# 261
  • Мнения: 31
Някой ходил ли е тия дни на тонове, всичко нормално ли върви там? Благодаря!


Здравей! Днес бях на тонове, всичко е нормално.🙂

# 262
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, искам да попитам за картата кредо престиж как се получава при следене на бременност. Гледам, че има две цени за пакетите с и без карта. Понеже с първото дете не се следих там и се зачудих. Благодаря много.

# 263
  • Мнения: 2 523
Стефи, като избереш пакет ти дават картата. Казаха да я нося всеки път, но мисля че не са ми я искали въобще, защото то всичко излиза в системата им и без нея.

# 264
  • Мнения: 42
Знаете ли колко продължава консултацията с кардиолог и анестезиолог, защото видях, че работят до 1 и се чудя дали за деа часа ще свърша. Не ми се иска Да отида, а да не мога да мина и да се окаже, че съм се разхождала до болницата без да има смисъл.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 845
Прегледите с анестезиолог и кардиолог са бързи, не повече от 10 мен.
Карта Кредо Престиж можеш да получиш и ако си забременяла в Щерев, без да си купуваш пакет за проследяване. Но трябва да си я поискаш, не ти я дават автоматично. Веднъж вкарана в системата, вече не е нужно да я показваш. Дефакто с нея печелиш 100 лв отстъпка от раждането. После - отстъпка 50 лв от педиатричния пакет.

# 266
  • Мнения: 70
Здравейте, със сигурност темата е обсъждана, но не се справям с откриването й тук или на сайта на билницата. Бихте ли ми казали какво е необходимо да се вземе в багажа за болницата при раждане? Май се оказаха доста малко неща в крайна сметка. Благодаря!

# 267
  • Мнения: 290
Здравейте, със сигурност темата е обсъждана, но не се справям с откриването й тук или на сайта на билницата. Бихте ли ми казали какво е необходимо да се вземе в багажа за болницата при раждане? Май се оказаха доста малко неща в крайна сметка. Благодаря!

Здравейте!
Малко по-напред в страниците съм писала какво ми беше нужно на мен. Ще го систематизирам и ще го напиша пак.

Родих декември месец нормално и мога да ви дам информация какво ми беше нужно и какво осигуряват от болницата.
- носех си обикновени превръзки нощни. Там носят превръзки и дават, но предвид ситуацията на мен ми бяха недостатъчни и просто си ползвах и мои, не само тези от болницата.
- за секцио не мога да кажа, тъй като родих нормално. Бях си взела обикновено бельо, само че по-широко.
- обезболяващи свещички дават. Помпа за кърма също (ръчна на Авент) Аз си взех и моята, защото не се сработих с ръчната.
- бебетата са при майките. Взимат ги за тоалет и памперс. Като памперса може и майката да го сменя. Там си имат памперси и всичко необходимо за смяната. И с опция и през нощта бебето да е при майката. Ако майката не желае, го взимат за през нощта.
- за бебето е нужен само комплекта за изписване, който се дава предния ден или в деня на изписването.

Това, което съм написала, тоалетни принадлежности (четка, гребен, паста за зъби и т.н.) Дават нощници, чехли, хавлии.

# 268
  • Мнения: 130
Този месец раждах в Щерев и съм доволна от отношението и вниманието, което получих. Екипът беше чудесен - отнасяше се внимателно по времето в което чаках пълно разкритие - а то не беш кратко, д-р Щърбанова ме проверяваше често, сестрите бяха чудесни, анестезиоложката - също.  След раждането д-р Щърбанова всеки ден идваше на свиждане. Хората от екипа й също бяха много мили.
По време на следродилния престой имаше само една малко по-нацупена акушерка, но и от нея не мога да се оплача, явно беше в напрегнат момент.
Багаж почти не трябва, освен лична козметика за по-уютно, аз си носех памучни гащи за по-удобно и свои чехли, защото еднократните там не стават за баня.
Храната се поръчваше, не беше кой знае какво, очаквах малко повече, но пък не съм седяла и гладна.

# 269
  • Мнения: 480
Здравейте, мога да разкажа и за моето раждане. Родих бебка на 11.03 ❤️
Не мога да опиша благодарността си към екипа в родилна зала и на лекарят, който ме следи - д-р Михайлович.
Приеха ме за индукция, защото преносвах. Не беше много приятно, но благодарение на екипа се справих. Ползвах и епидурална упойка, защото със система окситоцин си болеше още на 5см. С упойката не усетих след това кога правя разкритие. Пуснаха системата в 07:30, бебка проплака към14:30.
Не видях лошо отношение, всички бяха мили и постоянно ни питаха как сме. Окуражаваха ме през цялото време, ако не бяха те не знам как щях да се справя. Бях много уплашена. ☺️
След това в отделението постоянно идваше някой да ти обяснява за памперса, за пъпчето, за кърменето. На мен лично ми помогнаха да закърмя бебка още в денят на раждането. Не усетила лошо отношение и там. Храната ставаше, имаше разнообразие. Носех си джапанки и лични вещи. Даваха ни обезболяващи, превръзки, нощници, хавлии, за бебчо всичко беше осигурено.
Изключително съм доволна.
Отново бих избрала да раждам там и при моят лекар. ❤️

Общи условия

Активация на акаунт