Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 588
  • 727
  •   1
Отговори
# 615
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 725
Аз да взема да се оплача. Още не сме ползвали фурната, а вчера изгоря. Оправяха някакви токове, стана късо съединение ли не знам и аз и фурната и абсорбаторът спряха да работят. Занесохме я в сервиза. Изгоряла някаква защита и част от някаква платка била повредена. Естествено, няма да се покрие от гаранцията. Дано не струва поне колкото половин печка. Sad

# 616
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Каква марка е?

# 617
# 618
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Благодаря за споделеното, да знам какво да избягвам, както се казва...
Да е бърз, евтин и резултатен ремонта!

# 619
  • София
  • Мнения: 8 553
Е, такова прецакване на мрежата какво общо има с марката производител на уреда? 

# 620
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Е, такова прецакване на мрежата какво общо има с марката производител на уреда?  
Може и да има, може и да няма, а дали е било "прецакване" на мрежата, не е сигурно. А и абсорбаторът не е изгорял, нали? Какво пречи да попитам?! Винаги са ме насочвали повече негативните коментари, за позитивните критериите на хората може и да се разминават, оценки всякакви, ама виж "прецака се, преди да е ползвано, кажи-речи"...вече е друго.
 
стана късо съединение ли не знам и аз

# 621
  • Мнения: 40 748
По принцип уреди горят ако техниците вместо фазно напрежение 220 волта пуснат погрешка линейно 380 волта. Ако са ровичкали нещо по абонатната станция е това.

# 622
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 725
Изгоря и абсорбаторът, и единият климатик. Sad ремонтът на фурната ще е минимум 220 лв.

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 18:21 от Лолита

# 623
  • Мнения: 543
Значи фурната няма нищо общо. А как разбраха и не я минават по гаранция. Вие да не казахте какво се е случило. Преди години на баба ми изгоря телевизор заради паднала светкавица близо до къщата ѝ. Аз го занесох и просто казах че е спрял да работи и мина по гаранция.

# 624
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 725
Ами казахме си, да. Тя реално е чисто нова, не е използвана. Нямаше как да кажем, че се е развалила при ползване. Отделно е, че вероятно може да е по-евтино самата част и труда, но те ще ни обрускат определено.  Не е приятно със сигурност, но какво може да направим.  Здраве да има.

# 625
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря за споделеното, да знам какво да избягвам, както се казва...
Да е бърз, евтин и резултатен ремонта!
Какво общо има марката и модела на какъвто и да е уред, при положение, че някой е "оплескал тоците" и го е развалил по този начин? Или си пишем ей така за спорта, да си хейтим?

# 626
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета!
Избирам фурна и плот (2-ка) за вграждане. Бюджета ми е ограничен - около 800 лв. за двете. Спрях се на тази фурна заради цената и самопочистващата функция https://www.technomarket.bg/furni/indesit-ifw-3844-jp-ix-09172031 . Имате ли някакви наблюдения за нея?

# 627
  • Мнения: 912
Добро утро на всички!
Стигнах края на моето търсене и нагласяне на уреди за кухнята...
Та, да попитам тези от вас, които имат фурна и плот на SMEG ...доволни ли се?
В крана сметка се спрях на тях, но ми се иска да помоля и тук за мнение, преди финално да ги поръчам.

# 628
  • Мнения: 27
Здравейте, ще  помоля за мнение относно фурните Самсунг с пиролиза.

Благодаря!

# 629
  • София
  • Мнения: 8 553
Имам фурна Smeg и си я харесвам. Единственото, което леко ме дразни е, че горния реотан пече малко по-силно от едната страна. Наистина съвсем малко, но е видимо (просто се налага да завъртя веднъж тавата докато готвя). Но моята е купувана от магазин за уреди с дефекти, може от това да е. Всичко друго си й харесвам: бързо загрява, лесна е за употреба, не е шумна, пиролизата е супер.

Общи условия

Активация на акаунт