Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 198
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 126
Здравейте,

Закупихме апартамент със съдомиялна и в момента се опитвам да я пусна на празен ход, но изпитвам затруднение. Съдомиялната е закупена от икеа, марка SKINANDE, вградена. Имам инструкциите за употреба, но не се получава. Дали някоя от вас има такава и мога да й задам няколко въпроса? Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 3 706
Здравейте, имам съдомиялна Беко от много години, но днес за първи път забелязах един проблем. Там, където се оттича водата и има решетка мястото го заварих пълно с вода. При това водата е мръсна. Какво да предприема и дали трябва да извикам техник или бих могла да се справя сама? Благодаря предварително на отговорилите!

# 692
  • Мнения: 40 903
Филтър чистиш ли от време на време?

# 693
  • София
  • Мнения: 3 706
Филтър чистиш ли от време на време?
Да, и сега пак го изчистих, но водата си стои и не се оттича.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 1 374
Под филтъра винаги си има вода,но мръсна...това е последната вода,с която е изплакната посудата...Аз чистя филтъра след всяка употреба и водата винаги е чиста.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 16:33 от artemida

# 695
  • Мнения: 40 903
Ами може нещо в тръбите. Продават едни препарати за чистене на миялни, те и тръбите прочистват.

# 696
  • Мнения: 492
Под филтъра трябва да има вода, в противен случай ще почне да мирише от канала. Но мръсна .... ?? Пусни почистване с препарат за миялни.

# 697
  • София
  • Мнения: 3 706
Мерси!

# 698
  • Мнения: 5 914
Преди време ми се появи подобен проблем,също Беко,45 см. Техник ми каза,че имало някаква възвратна клапа,която пречи на водата от канализационния клон да" връща". Но тя била монтирана не знам къде си и няма достъп до нея. Да обясня по-подробно. Имам вертикален канализационен клон,в който е включена кухненската мивка и съдомиялната. Вероятно и при вас е така.Направи проба-изгреби с чашка, попий с гъба водата от дъното, напълни мивката с вода и изведнъж я отпуши, да изтече залпово. Ако се появи вода-от това е. Оправихме нещата, като огънахме отвеждащата мръсната вода гъвкава тръба на  S и повдигнахме,така че да е над мястото на включване и я прикрепихме в тази позиция. Оттогава няма проблем.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 22:17 от W

# 699
  • София
  • Мнения: 3 706
Всъщност при мен проблема се оправи. Понеже имаше малко съдове, пуснах я с тях, за да я опразн и още тогава проблема се разреши. След това я пуснах с почистваща таблетка и засега е ок. Ще имам в предвид казаното от вас, ако проблема пак се появи!

# 700
  • Мнения: 5 914
Наблюдавайте я. По стечение на обстоятелствата моята не я бях пускала няколко дни. В това време в мивката съм мила плодове, продукти,мила съм голям съд на ръка. Като отворих миялната, вода имаше не само под филтъра, но и 1 см. на цялото дъно. Явно връща по малко и трябва време да се посъбере. Ако пускате често и много много не ползвате мивката, може и да не забележите. Ние сме двама и пускам веднаж на 2 дни.

# 701
  • София
  • Мнения: 3 706
Да, вече ще я наблюдавам всеки път като приключи програмата. Иначе и аз горе долу на два дни я пускам.

# 702
  • Мнения: 6 305
.....
Такааа. Ето че възникна още едно проблемче. Пуснах машината заредена. Всичко точно. Дойде ред да се вадя посудата и установявам че таблетката е паднала точно до вратата. Абсолютно неразтворена. Вътре всичко мазно. Старата имаше и тя такъв проблем, но в упътването пишеше че таблетката може просто да се хвърли на дъното. При тази не пише такова нещо в упътването. Дали ще е проблем да процедирам по този начин и при тази съдомиялна?
Възможно е при подредбата на съдовете нещо да е опряло и да е попречило на отварянето на контейнерчето.И на мен ми се случва понякога.
Ако сложиш таблетката направо на дъното, трябва да пуснеш на програма без предварително накисване.Иначе ще се разтвори и замине преди същинското миене.
Не е проблема с вратичката за препарат. Тя се беше отворила. Но таблетката беше паднала точно където се свързва вратата за дъното, а явно там не се мокри обилно, защото не беше разтворена и само леко намокрена. И при предишната С. ми се беше случвало. Ще пробвам пак да сложа таблетка на същото място и ще видя дали в действителност не се мокри или нещо друго се е случило.
Индикацията за сол се оправи. При мене водата е ужасно варовита и се наложи с предишната С да ползвам солта на макс, че иначе събираше варовик. Сега новата пак така съм я настроила.

# 703
  • Мнения: 4 239
По-скоро следи дали в началото на програмата се отваря капачето, за да вземе таблетката. /например на програма без предварително измиване/.  Имам предвид да отваряш вратата по време на работа и да наглеждаш какво става, а не когато вече е приключила работа. Възможно е този дефект да се проявява при определена програма, не при всички. А водната струя е из цялата миялна. Струва ми се невъзможно таблетката да остане суха дори и да е до пантата на вратата.

# 704
  • Мнения: 6 305
Благодаря. Аз направих опита с таблетка на същото място и се беше разтворила. Възможно е и някой от съдовете да е пречил да се отвори вратичката, и таблетката да е изпаднала чак накрая, когато се отваря цялата вратата.
Ще проверя дали се отваря и на време, в началото. Принципно се чува едно щракване, когато би трябвало да се отваря, но не съм проверявала досега дали наистина е така.

Общи условия

Активация на акаунт