Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 29 981
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 71
Когато слагах за първи път сол на моята съдомиялна, също ми направи впечатление, че не можа да побере указаното количество сол. Индикаторът за сол, обаче, при мен не светеше. Използвам я от 10 месеца и само веднаж съм досипвала сол, защото индикаторът за сол светна.

# 76
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 623
Аз сипвам сол и леко разбърквам с лъжица и отново досипвам. Моята е 45 см и побира около 1.7 кг. След отваряне на капачката е добре да се пусне изплакване, не е хубаво да отстава с водата със сол.
Индикатора за сол са две стрелки, а за гланц е като слънце.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 690
и аз бърках с лъжица, ама нищо не става.
Да не би да има нещо, което да се отстрани преди първо ползване?

# 78
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Не, няма Simple Smile

# 79
  • Мнения: 308
Момичета,  събрала ми се е вода,  където е мястото за филтъра. Не ми е показала никаква грешка. Забелязах,  че при последното измиване,  съдовете бяха малко мокри,  и леко белее машина. Какво да правя?
Скрит текст:

Сега ми светна индикатора за сол. Дали е от това?

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 16:24 от AnMary

# 80
  • Pazardjik
  • Мнения: 446

Сега ми светна индикатора за сол. Дали е от това?
Да това е сол.

# 81
  • Pazardjik
  • Мнения: 446
Момичета,  събрала ми се е вода,  където е мястото за филтъра. Не ми е показала никаква грешка. Забелязах,  че при последното измиване,  съдовете бяха малко мокри,  и леко белее машина. Какво да правя?
Като махнете филтъра отдолу винаги има вода.Нормално е.

# 82
  • Мнения: 308
До сега винаги е имало но съвсем малко вода,  а сега е пълно до горе. Ще сипя сол и ще пусна една празна да видя.. чудех се да не се е запушило нещо заради липсата на сол,  и от там да белее ..и да се пълни

# 83
  • Мнения: 481
Сипи сол,изчакай 2 часа,за да регенерира смолата и тогава пусни миялната. Никога не се пуска миялна веднага след сипването на сол! Пусни само изплакване ,няма нужда цяла програма.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 006
Сипи сол,изчакай 2 часа,за да регенерира смолата и тогава пусни миялната. Никога не се пуска миялна веднага след сипването на сол! Пусни само изплакване ,няма нужда цяла програма.
Tова пък защо? И да има разсипана сол или по-скоро то е вода със сол се избърсва и се пуска веднага миялна - дали със или без съдове зависи от това дали имате нещо за миене или не.  Забързването е с цел да не стане прекалено мека водата, ако се остави така. Важно е да се пусне миялна, т.к. солта може да увреди вътрешния корпус.
Регенерацията се случва в момента след пускане на миялната, по-точно с първото (и всяко следващо) пълнене на вода, която минава през йонообленника, където водата вече 'осолена'.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 690
На мен пък отделението за сол ми е пълно с вода до горе, така ли трябва, още първия път стана така и не можах да изсипя целият пакет сол, след няколко пускания положението е същото и индикатор за сол свети, а няма място къде да спя Disappointed Relieved

# 86
  • София
  • Мнения: 12 006
На мен пък отделението за сол ми е пълно с вода до горе, така ли трябва, още първия път стана така и не можах да изсипя целият пакет сол, след няколко пускания положението е същото и индикатор за сол свети, а няма място къде да спя Disappointed Relieved
Така трябва да е. Сипвай сол, разбърквай с лъжица и така докато видиш сол до ограничението или окло 2 пръста под ръба на отвора (ако нямаш разграфено). През това време водата от там ще прелива, това е нормално, все пак солта я измества, просто го прави бавно на няколко пъти, за да не ти излезе и новата сол с водата (не, че нещо но ще отиде на вятъра). Като изипеш солта, забърши "пода" на миялната от разсипаната вода, сложи си добре капачката на солта (да щракне) и пусни едно изплакване, за да отмие солта.

# 87
  • Мнения: 308
И на мен си ми е пълно отделението за сол с вода. Сипах си сол, бърка, напълни се точно до горе,  не съм чакала,  директно си пуснах една миялна с две тенджери,  да не е празна и след като свърши,  погледнах при фълтъра,  водата си беше 2 3 см,  както преди,  а не пълно до горе.. Цяла кутия се побра, 1.5кг сол,  или съм вземала по големи кутии или не съм я сипвала цялата преди..Thinking

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Здравейте, полсвам съдомиялна Самсунг. Забелязах, че в контейнера за сол има вода, даже е пълно, както и на дъното във филтъра. Това нормално ли е?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Здравейте, полсвам съдомиялна Самсунг. Забелязах, че в контейнера за сол има вода, даже е пълно, както и на дъното във филтъра. Това нормално ли е?

Да,нормално е.

Общи условия

Активация на акаунт