Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 305
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 051
Аз имах с кошница, сега е с чекмедже. За мен втория вариант е по - удобен. Сименса ми побира повече съдове, по-добре е усвоено вътрешното пространство. Ползвам ги и двете в момента. Старата е във ваканционен имот, потреблението на семейството ми е същото. Кошницата ми пречи, определено. Изсушаването и измиването на Сименса е по-добро. Ползвам, разбира се едни препарати, водата и на двете места е мека,много. Която и да вземете, ще сте доволна.
Визуално си приличат, като Бош е ниския им клас! Не мога да сравня, нямам уреди на Бош. Сравнявала съм с такива на познати, Сименса е малко по 'пипнат'. По - подробен.
Доволна съм от сервиза им.

# 211
  • Мнения: 131
В Германия е по добрия вариант ,нали?

# 212
  • Мнения: 107
Здравейте , какво мислите за тази ? дали си залужава ,

# 213
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте , какво мислите за тази ? дали си залужава ,
Няма как във форума да ти кажем дали тази използвана машина си заслужава. Аз лично не бих купила миялна втора ръка. Първо защото съм гнуслива, въпреки, че може би има 60-70 градусова температура. Второ не е ясно как  и колко е използвана и амортизирана. Трето не е ясно дали правилно е използвана и йонообменникът й е здрав и работещ, както и другите й части, гумени уплътнения и т.н. Четвърто този продавач не си е направил труда да напише дори конкретния модел, да не говорим, че не е написал нито една характеристика за машината, освен че била ок., няма данни какви програми и градуси има, какви са и параметрите - нищо. Пето - пуснал е 2 никакви снимки с лоша светлина и т.н. Шесто пише, че  е ползвана 6г. - много са и доста от частите й вероятно са изминали по-голям част от работочасовете си. С 2 думи не бух я купила, дори и да бях ок с купуването 2ра ръка.

# 214
  • Мнения: 1 095
Отделно моделът на посочената е на 10+ Години.

# 215
  • Мнения: 4 140
Здравейте, ще купувам съдомиялна. Приятелка ми препоръча да търся опция автоматично отваряне вратата. Мисля ,че тази опция започва 10 мин преди края на програмата и съдовете излизали абсолютно сухи. Гледах по сайтовете на големите магазини, изобщо не намирам съдомиялна с такава опция. Под какво име се води?

# 216
  • Мнения: 133
Скрит текст:
Здравейте, ще купувам съдомиялна. Приятелка ми препоръча да търся опция автоматично отваряне вратата. Мисля ,че тази опция започва 10 мин преди края на програмата и съдовете излизали абсолютно сухи. Гледах по сайтовете на големите магазини, изобщо не намирам съдомиялна с такава опция. Под какво име се води?
АЕГ и Електролукс го имат в повечето съдомиялни, за другите марки незнам кои имат тази опция. AirDry е при Електролукс-а и АЕГ-то. https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-electrolux-eem48300l

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 15:13 от Доктора 46

# 217
  • Мнения: 5 081
Здравейте, ще купувам съдомиялна. Приятелка ми препоръча да търся опция автоматично отваряне вратата. Мисля ,че тази опция започва 10 мин преди края на програмата и съдовете излизали абсолютно сухи. Гледах по сайтовете на големите магазини, изобщо не намирам съдомиялна с такава опция. Под какво име се води?
аз пък точно това не исках - да ми се изпълни с пара кухнята в мое отсъствие

# 218
  • Мнения: 4 140
Нямам проблем с влагата и мухъла, затова за мен ще е предимство
Бях се насочила към бош, те нямат ли такава опция?

# 219
  • Мнения: 41 161
аз пък точно това не исках - да ми се изпълни с пара кухнята в мое отсъствие

По принцип правилна позиция, но на практика пропускаш нещо - след изплакването и отцеждането, ако машината не се отвори, парата ще кондензира по съдовете ще остават някакви капки. Е, тези капки са 50 милилитра някъде, под 100 със сигурност. Значи при отваряне на вратата в помещенията ще се отдели толкова вода под формата на пара, а изпаряването на 50-100 милилитра вода е без значение - едно четиричленно семейство отдава дневно в околната среда до 10 литра вода под формата на водна пара (пот и влага в издишания въздух). При това положение ползата да са ти сухи съдовете многократно надвишава вредата от 1% допълнителна влага в помещението.  В края на краищата тази влага ще попие в кърпата, с която ще бършеш мокрите съдове и после пак ще се изпари в кухнята.

# 220
  • Мнения: 5 081
До сега не съм вадила мокри съдове.
Ако отварям скоро след приключване съдомиялната си включвам влагоабсорбатор. От индикацията за влажност в помещението мога да твърдя, че с над 8% се повишава от парата на съдомиялната.
Всеки с приоритетите си. Живея до морето и въпреки, че нямам мухъл в къщата,  превенцията ми е от първостепенно значение.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте, от днес съм с нова съдомиялна Бош. Не мога да се ориентирам как да правя настройки - за твърдостта на водата и др.

# 222
  • Мнения: 5 081
Чети в ръководството. Комбинация от бутони се ползва
Твърдост на вода не се настройва, а количество сол. Измери твърдостта, ако имаш тест ленти в книжката. В моята нямаше

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Четох и затова питам. В ръководството пише бутон setup 3sec, аз не го виждам. Да, водата не се настройва, а твърдостта на водата искам да е 5,а не 4 по фабрично. Искам да си настроя и количеството за изплакващ препарат.

# 224
  • Мнения: 5 081
Setup e бутона  Start, първият от ляво.
Четеш ли конкретно за промяна на сол?
Това със сетъп да не е да си занулиш програма Еко?

Общи условия

Активация на акаунт