Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 192
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 041
а за тези пари като гледам е базов модел.
Piole1, от около 2-3 години имам съдомиялна Miele за 14 комплекта със същите програми и не съм доволна. Много са дълги програмите, като най-кратката е 45 мин. Няма само изплакване или половин зареждане. Капачето на филтъра започна да не се затваря плътно още на втория месец. Гуменото уплътнение не е поставено добре и понякога го изваждам заедно с долната кошница. При програма на 50 градуса и времетраене около 1,25 ч.  не ми измива добре лъжиците в горната кошница. Имам и съдомиялна Сименс за 12 комплекта, която е много по-качествена, с повече екстри и най-кратката програма е 29 мин. За мен е важно, че има половин зареждане. Реално мога да я заредя пак с толкова комплекта съдове като другата, ако не ползвам кошницата за прибори.
Проучи какви програми те устройват и времетраенето им.

# 616
  • Мнения: 1 118
aya,  и аз забелязвам че само вилици и лъжици са още мокри, с трети ред горе съм. На старата миялна бях със свободностояща кошница долу и имам чувството, че по-добре беше...

# 617
  • Мнения: 1 410
aya,  и аз забелязвам че само вилици и лъжици са още мокри, с трети ред горе съм. На старата миялна бях със свободностояща кошница долу и имам чувството, че по-добре беше...
И аз съм с трета кошница, но според мен зависи и от материала на изработка, защото имам и друг комплект вилици и лъжици те са винаги сухи независимо от програмата

# 618
  • Мнения: 360
Дали ще ви излезнат сухи приборите зависи само от програмата.
При мен съм забелязала че когато намаля времетраенето (имам бутонче с reduce time - което сваля наполовин времетраенето на програмата) не ги суши, а само ги измива и изплаква.
Или пък когато пусна порграмата eco + reduce time = също не ги изсушава.

Всички останали програми са по около 1 ч и нагоре, имам и допълнителен бутон extra dry - тогава излизат наистина екстра сухи Simple Smile

# 619
  • Мнения: 1 090
а за тези пари като гледам е базов модел.
Piole1, от около 2-3 години имам съдомиялна Miele за 14 комплекта със същите програми и не съм доволна. Много са дълги програмите, като най-кратката е 45 мин. Няма само изплакване или половин зареждане. Капачето на филтъра започна да не се затваря плътно още на втория месец. Гуменото уплътнение не е поставено добре и понякога го изваждам заедно с долната кошница. При програма на 50 градуса и времетраене около 1,25 ч.  не ми измива добре лъжиците в горната кошница. Имам и съдомиялна Сименс за 12 комплекта, която е много по-качествена, с повече екстри и най-кратката програма е 29 мин. За мен е важно, че има половин зареждане. Реално мога да я заредя пак с толкова комплекта съдове като другата, ако не ползвам кошницата за прибори.
Проучи какви програми те устройват и времетраенето им.
Благодаря за отговора, аз съм свикнал да мие по 2-3 часа времето не ми е проблем, важно е да измива добре и да изсушава, сменям всичко да е Miele и затова се допитвам. Blush

# 620
  • Мнения: 1 041
Piole1, само на кратката програма от 45 мин. не изсушава добре. По отношение на миенето освен за споменатите лъжици не намирам разлика с друга ми съдомиялна Сименс. Всъщност от значение за миенето в третата кошница е подреждането на съдовете във втората кошница вероятно, но пък гледам, че и отгоре си има малка перка.
Ако е от значение за теб тази информация - моята Miele е произведена в Чехия. По същото време взех пералня, която си е произведена в Германия. Явно някои модели са с изнесено производство. Може и това да влияе на качеството. Визирам монтажа на гуменото уплътнение при моята.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 10:35 от Мари-ана

# 621
  • Мнения: 4 127
Прави ми впечатление, че като натисна бутона за таблетка, ми увеличава времето с 10 мин Rolling Eyes

# 622
  • София
  • Мнения: 8 561
Прави ми впечатление, че като натисна бутона за таблетка, ми увеличава времето с 10 мин Rolling Eyes
Интересно! Моята не показва времетраене, а не съм засичала. Не знам кога пак ще я пусна с нещо различно от капсула, но ако се сетя тогава, ще пробвам да засека Simple Smile

# 623
  • Мнения: 1 090
Piole1, само на кратката програма от 45 мин. не изсушава добре. По отношение на миенето освен за споменатите лъжици не намирам разлика с друга ми съдомиялна Сименс. Всъщност от значение за миенето в третата кошница е подреждането на съдовете във втората кошница вероятно, но пък гледам, че и отгоре си има малка перка.
Ако е от значение за теб тази информация - моята Miele е произведена в Чехия. По същото време взех пералня, която си е произведена в Германия. Явно някои модели са с изнесено производство. Може и това да влияе на качеството. Визирам монтажа на гуменото уплътнение при моята.
Надявам се до 2 седмици и аз да мога да дам отзиви, че сега с тези отпуски няма кой да ми я монтира като я взема хаха . GrinningNature SunnySwimmer

# 624
  • Мнения: 492
Чудя се между тези двете,коя да избера:
https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-electrolux-esf-8820-row-a-3-koshnici
https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-aeg-f-88708-wop-a-3-koshnici
 Като характеристики са еднакви,издирих и ръководствата за употреба- почти нямат разлика. Електролукса го намирам основно в руски и чешки сайтове, АЕГ-то сякаш е производство за арабския свят. Произведени са в Италия.
Дайте мнения,моля! Не са втора употреба,нямат транспортни дефекти. Явно са изчистили някой европейски склад със залежала стока? Или имат производствен дефект,за който не ми казват?

# 625
  • Мнения: 1 090
Чудя се между тези двете,коя да избера:
https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-electrolux-esf-8820-row-a-3-koshnici
https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-aeg-f-88708-wop-a-3-koshnici
 Като характеристики са еднакви,издирих и ръководствата за употреба- почти нямат разлика. Електролукса го намирам основно в руски и чешки сайтове, АЕГ-то сякаш е производство за арабския свят. Произведени са в Италия.
Дайте мнения,моля! Не са втора употреба,нямат транспортни дефекти. Явно са изчистили някой европейски склад със залежала стока? Или имат производствен дефект,за който не ми казват?
И двете изглеждат висок клас по-добре вземете Electroluxa по-евтин е пък щом е и от съмнителен сайт поне да дадете по-малко пари иначе Aeg/electrolux само името дето е различно и перката вътре едната синя другата червена Joy
И аз мислех за Aeg или Electrolux, най-високият клас, но на мен ми трябва за вграждане, Бош нещо не ме радват и се спрях на Miele да видим какво ще излезне. Успех и на вас с покупката.

# 626
  • Мнения: 492
И вътре са абсолютно еднакви ,гледала съм ги. Бош не ща заради пластмасовото дъно,колкото и да го хвалят,че няма проблем!

# 627
  • София
  • Мнения: 8 561
На мен тези от Релакс техно не ми вдъхнаха доверие, въпреки, че колеги бяха доволни и ме насочиха към тях. Бях харесала една пералня с транспортни дефекти, но се оказа, че докато ида да я взема, те я продали. Но пък ме заубеждаваха, че няма проблем - плащам си я и те ще ми доставят този модел др седмица. Е, да, ама с какви дефекти ще е, същите ли, че да ми я предлагат на същата цена? И от къде ги зареждат така сигурно всяка седмица едни и същи модели с "транспортни дефекти"? И се отказах от тях.
После два пъти пазарувах от Технохит - доволна съм.

# 628
  • Мнения: 492
На мен ми казаха,че освен мострите в магазина/които бяха без забележки/ ,имат и опаковани на склад от двата модела ,което ме навежда на мисълта,че са освободили някой европейски склад от залежалата му стока. Въпросът е дали е нямат някой скрит дефект по електрониката или други части.

# 629
  • София
  • Мнения: 8 561
И да имат скрит дефект, нали купваш уреда с гаранция? Не е такъв, че да не можеш без него докато го ремонтират Wink
Иначе, не мога да си обясня как всяка седмица едни и същи модели залежала стока се разчистват от европейския склад/ове. Моята пералня я нямаха на склад тук, затова трябваше да чакам седмица. Пък така и така чакане, след седмица си я купих от Технополис на същата цена (и с описания на английски и български, не на немски).

Общи условия

Активация на акаунт