Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 58

  • 47 713
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 918
За себорея с две ръце препоръчвам Юриаж ДС шампоан - синя тубичка. Не е евтин, 20 и няколко лева е, но ме спаси от много неприятно състояние на скалпа и в същото време не пресушава дължините. Страхотен продукт !

# 706
  • Мнения: 2 545
milenaka, непременно ще докладвам.
Дехидратацията е нещо много неприятно.  Миналото лято имах доста лошо попадение с една мицеларна вода на Нивеа. Уж за чувствителна и деликатна кожа беше, а докато се усетя ми изсуши кожата много сериозно. От тогава много внимавам с новите продукти.

Скоро свършвам двуфазната мицеларна вода на Гарние за чувствителна кожа и мисля да пробвам тази на Ревюел, за която спомена Джаста Праста. Почистването около очите ми е голяма грижа и търся нещо по-щадящо за тази зона.

# 707
  • Мнения: 326
Момичета, здравейте. Дайте препоръка за шампоан срещу себорея. Сестра ми има такъв проблем и след като опитахме всичката скъпа козметика (повечето пъти изписвана от дерматолог) без ефект, попаднах на темичката и реших да потърся съвет от вас.
Билка за Себорея ММ е най-доволен от този шампоан какво ли не сме купували, но без този не остава.

# 708
  • Deutschland
  • Мнения: 5 414
Загледах пак мейкъп Революшън, че уж имали нова палитра, но нямаше нищо заредено. Взех си втори молив за вежди на Катрис, първия го загубих и едно молив червило на Ревлон, щото бяха с 50% намаление 😄

# 709
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря ви. Ще пробваме Билка. Юриаж-ът е пробван, както и други скъпи алтернативи, които нямат особен ефект.

# 710
  • Мнения: 5 616
Намерих прословутите капсули с вит. С. Сега имам две питанки:
1. Стават ли да се нанасят сутрин, т.е. нали не мазнеят много?
2. Има ли проблем да се ползват с ретиноид. Защото ми казаха да не смесвам двете, но пък от друга страна, като чу четох състава, ми се струва, че няма да има проблем да слагам едното сутрин, другото вечер.

# 711
  • Мнения: 4 611
Може едното сутрин и другото вечер, да.

# 712
  • Мнения: 15 313
Кати, по първия въпрос - да, стават за сутрин, но като завършек мацни и нещо слънцезащитно. Wink
Втория въпрос обаче и мен ме мъчи. Чета, чета и не мога да се ориентирам. Има кремове с ретинол и витамин С, а уж двете не се смесват. Има дневни кремове с ретинол, а уж слънцето това-онова, има и с вит. С и те дневни пък не трябва, направо да лудне човек. Май всичко е в концентрацията, която в обикновени кремове и серуми е ниска и безопасна, докато за продукти с по висока концентрация си има специални изисквания. Ох, знам ли, разсъждавам си и аз на глас. Но така мисля на база прочетеното. И все пак не смея да смесвам.

# 713
  • Мнения: 2 768
И аз не смесвам, но иначе ползвам едновременно. Обикновено слагам 3 вечери вит. С и четвърта ретинол. При по-честа употреба на мен ретинолът си ми дразни и суши кожата дори при ниски концентрации. Към вит. С проявявам по-висока търпимост.

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 4 685
И аз така, търсила съм инфо, но инфото е противоречиво. И за всеки случай кремове с витамин А и производните му слагам само вечер и само през зимата.  Просто предпазна мярка. За всеки случай. Ако намеря и аз капсулите с витамин С, няма да ги смесвам с продукти с вит. А, още повече че и кожата ми е светла и се опасявам от поява на петна.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 23:39 от marzeliva

# 715
  • Мнения: 5 616
Благодаря но всички!
По въпроса със слънцезащитата - ползвам ВВ-то на Миша, той е  с приличен фактор смятам.
Относно смесването - така като чета, не ми се струва да има висока концентрация на вит. С, назод ми се видя и би било поносимо сутрин едното и вечер другото, защото ретиноидът ми действа добре и от него няма да се откажа. От друга страна съм със светла кожа и аз също се притеснявам от пигментни петна. Ще го помисля още малко и ще пиша какво е станало.

# 716
  • Мнения: 4 611
Работата е там да не се ползват един след друг в една рутина. Т.е. сутринта може витамин Ц и после чак вечерта ретинол. Може едната вечер витамин Ц, а другата ретинол и така да се редуват. Единствено дразнят кожата когато се прилагат през кратки интервали, но иначе няма доказателства, че едното пречи на действието на другото. След време като кожата развие толеранс може вечер първо витамин Ц и след 30 минути да се сложи ретинол. Момичета вече са писали за слънцезащитата и това да се ползват двата продукта само зимните месеци.

# 717
  • Мнения: 5 616
Да, точно за сутрин едното и вечер другото мислех. Слънцезащита мажа фанатично, правя и гликолов пилинг и не се показвам ненамазана.
Благодаря още веднъж!

# 718
  • Мнения: 358
Работата е там да не се ползват един след друг в една рутина. Т.е. сутринта може витамин Ц и после чак вечерта ретинол. Може едната вечер витамин Ц, а другата ретинол и така да се редуват. Единствено дразнят кожата когато се прилагат през кратки интервали, но иначе няма доказателства, че едното пречи на действието на другото. След време като кожата развие толеранс може вечер първо витамин Ц и след 30 минути да се сложи ретинол. Момичета вече са писали за слънцезащитата и това да се ползват двата продукта само зимните месеци.

С риск да съм невежа, но защо виматим Ц само зимните месеци. И да попитам какъв крем слагате преди грим / с фактор /

# 719
  • Мнения: 15 313
А какво ще кажете за комбинираните дневни кремове с ретиноид и вит. С, както и че има дневни и околоочни такива, както и само ретиноидни дневни или дневни с вит С, а основно препоръката като инфо е да се ползват вечер, зимата. Просто искам да си изясня концепцията.

Общи условия

Активация на акаунт