Нищо не запомням

  • 1 724
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам голям проблем. Ученичка в 11 клас съм и нищо не запомням. Когато уча го запомням за седмица-две и накрая нищо. Чувствам се объркана и притеснена. Отделно няма с кого да споделя за проблемите си. Помощ.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Нямате ли училищен психолог? А защо не споделиш на родителите си?

# 2
  • Мнения: X
Нямате ли училищен психолог? А защо не споделиш на родителите си?

Нямам доверие на психолога, вместо да помогне тя споделя новината с всички. Майка ми знае за проблема,но не знае какво да направи.

# 3
  • Мнения: 1 153
Ако учиш без да разбереш материала, така става - зазубряне един вид. Ако е това, като учиш, се старай да визуализираш, да свързваш научаваното с нещо познато, от практиката. Така, дори и да забравиш, като се сетиш за познатото, ще се сетиш и за ученото.
Ако пък, преди не си била така, може да е от притеснение, стрес, че има доста за учене, нежелание да учиш, а да излизаш...

# 4
  • Мнения: 3 250
Връщай се и прочети отново. Ще се изненадаш, че всъщност помниш, а и преговарянето е полезно.
Излизай на въздух и така.

# 5
  • София
  • Мнения: 16 015
Идете с майка ти при ЛЛ и споделете с нея. Тя ще реши на какъв  специалист да те изпрати.
По мое време преди много години при преумора от учене изписваха Фитин.
https://sopharmacy.bg/sopharma-phytin-250mg-40kaps.html   
С училищен психолог не се занимавай - и моето мнение е лошо за тях.
Като цяло клюкари и кибици само заплата вземат и конфликти създават.

# 6
  • Мнения: 5 820
Ако сте се претоварила, се случва да не запомняте абсолютно нищо. Починете си поне 1 седмица без да четете каквото и да е, за да може мозъкът ви да си отпочине!

# 7
  • Мнения: X
Ни мисля,че е преумора от ученето. Иначе благодаря за коментиране 🧡💙❤

# 8
  • София
  • Мнения: 16 015
Ами то сега и учебниците са много лошо структурирани. Докато изуча дъщерята зор видях.
Преподаватели от университета съкращавали и написали учебници за гимназия. Усвоили парите, а децата да се оправят. Натоварено е обучението, изискват зубрене без разбиране.
Почини сега през ваканцията, не го мисли. Догодина с нови сили

# 9
  • Мнения: X
Ами то сега и учебниците са много лошо структурирани. Докато изуча дъщерята зор видях.
Преподаватели от университета съкращавали и написали учебници за гимназия. Усвоили парите, а децата да се оправят. Натоварено е обучението, изискват зубрене без разбиране.
Почини сега през ваканцията, не го мисли. Догодина с нови сили
Мисля,че се досещам какъв е проблема,ама...
За почивката няма как. Имам да пиша ЛИС-ове за матурата,че и други неща.

# 10
  • Мнения: 6 278
Прави си мисловни карти за всеки урок, с ключови думи.
Примери има безброй в нета как се правят.

# 11
  • Мнения: 29 307
Каквото и да научиш, с времето се забравят подробностите, ако не се преговарят, но основата остава. Както са те насочили, учи с разбиране. Прави си план на уроците и си вади най-важното.
Не знам дали е здравословен проблем, няма лошо да се консултирате с ЛЛ.

# 12
  • Мнения: 1 713
Всички тия съвети за учене с разбиране и преумора са излишни.
И аз не запомням, но в моето детство, ако майка ми беше признала проблема, трябваше да отида в помощно училище, което си беше срам и резил.
На около 40тата си година си направих сама тест и разбрах, че съм с дислексия, незапомнянето е също признак за това, а имам и дискалкулия.
 Просто се сбъркваш от учене, за да изкараш четворка. Е, изучих се с много повече усилия, знанията ме до ден днешен са качествени, но и сега имам проблем с това да запомням факти, които са точно за наизустяване, а не за разбиране.
Фитинът не е вариант, ползвала съм го, привиква се, а и помага за работоспособност и свеж ум, но не се запомня по-лесно.

# 13
  • Мнения: X
Всички тия съвети за учене с разбиране и преумора са излишни.
И аз не запомням, но в моето детство, ако майка ми беше признала проблема, трябваше да отида в помощно училище, което си беше срам и резил.
На около 40тата си година си направих сама тест и разбрах, че съм с дислексия, незапомнянето е също признак за това, а имам и дискалкулия.
 Просто се сбъркваш от учене, за да изкараш четворка. Е, изучих се с много повече усилия, знанията ме до ден днешен са качествени, но и сега имам проблем с това да запомням факти, които са точно за наизустяване, а не за разбиране.
Фитинът не е вариант, ползвала съм го, привиква се, а и помага за работоспособност и свеж ум, но не се запомня по-лесно.

Същата работа. Запомням трудно даже преписвам уроците и пак голям зор.

# 14
  • Мнения: 6 278
Затова дадох съвет за мисловните карти, ползват се добре при дислексия-визуално се прави “снимка”
Това с преписването е тотално неефективно.

Общи условия

Активация на акаунт