Заедно заради децата

  • 19 195
  • 514
  •   1
Отговори
# 480
  • Сф
  • Мнения: 10 742
От английски," couch potato" лежи на дивана и блее в тв.Неактивен човек.Мързел.Активности наоколо не са му интересни.Не се включва.
Нарицателно е станало.
Лично аз си представям от тия затлъстелите американци как лежи, блее в тв и рупа хамбургери..брррр..

# 481
  • Мнения: 54 823
Благодаря!
За дивана ми е ясно, но картофът се чудех какво значи.

# 482
  • Paris, France
  • Мнения: 14 297
Хепи, това е в кръга на шегата, иначе горе-долу се разбираме по-добре или поне значително по-добре отколкото преди два-три години, когато бях в тотална депресия от него.

Отдавна те чета и много се чудя какво правиш още с твоя мъж. Тине го харесваш особено и май никога не си го обичала. Даже се чудя какво ви е събрало и как си се оженила за него.

Поне 100 пъти си писала, че мислиш, че лош брак е по-добър от развод. Не е. Мисля, че това, че не си била доволна и щастлива от развода на твоите родители и живота на майка ти след това те кара да седиш в безсмислен брак. Проблемите на майка ти са били основно от финансов характер. Сега времената са други, имаш добра професия и заплата и си добре осигурена финансово и имотна. Във вашия случай няма как децата ти да не усещат, че тати е Мунич и мама не го уважава особено. В писанията ти виждам опити да извиниш седенето с този мъж и флиртуването с други. Честно да ти кажа си мисля, че в твоя случай е по-добре, даже и за децата ти, да прекратиш тази агония.

Няма проблем да ги гледате смесено. Нали свекърва ти помага? Ако мъжът ти остане с майка си ще гледат момчетата заедно и ти ще имаш свободно време, а той също, когато са при тебе. Така хем ще имат мъжко присъствие и някаква радост с бащата, хем ще можеш да държиш юздите.

Знам, че един ден ще се разделите, а тогава, като се обърнеш назад, може и да съжаляваш, че не си го направила по-рано.

# 483
  • Мнения: 1 770
Мъжете са на принципа "Ако мине номера". Всеки мъж може да върши домакинска работа, но мързеливите казват че това е "женска" работа. И аз съм от такова поколение, дори се хващам че уча и на децата, че те като момичета трябва да се да са добри домакини, а те ме обявяват за "сексистка" 🙄
Моя бивш никога през 15г ни брак не е готвел, подреждал пране или каквато и да е друга "женска" работа. Ела да го видиш сега-готви по-добре и от мен, а децата ги връща винаги изпрани, спретнати и чисти. Няма "не мога", има "не искам".😉

# 484
  • Мнения: 10 999
Невена в този живот нищо не се знае! Ще поживеем, ще видим. За сега имам други планове.

# 485
  • Мнения: 18 756
"Доколкото съм те чела, твоят мъж има сериозни проблеми с алкохол, агресия и нарцисизъм. При пиянските си епизоди чупи покъшнината. Така че най-малкият ти проблем е бил, че не хвърля боклука. Трябвало е да се разделите много по-рано."

    Това с чупенето и алкохола дойде поне 10-тина години след "диванния картоф" и "фикуса". Съфорумка предположи, че аз съм му предизвикала алкохолизма - не ме изтърпял / или беше нещо подобно/.
Скрит текст:
Години преди да разбера, че се е запътил с уверени стъпки към алкохолизма, и аз като Савина се чудех какво правя с него и мислех , че ще сме по-добре ако се разделим. Преживяла съм всички нейни съмнения.
  Когато на края на силите/след някой скандал/ съм казвала:"Край, развод!" ММ започваше с: "какво искаш да причиниш на децата, ти си луда, знаеш ли какво е да си дете на разведени родители?"

Когато го напуснах и споделих с психиатърката си, нейната реплика беше: Ми, ти отдавна се канеше да го напуснеш. Имам чувството, че тя отдавна е очаквала, че това ще стане. За това и сега казвам - съжалявам, че не го направих по-рано.


Горната история си я бива - как не съм била достатъчно умна, да я пробвам, та макар и само заради почивката. Но мен не са ме обиждали и не са ми изневерявали. Както при Савина - щом не пие, не бие и не хойка, защо да се развеждаш? За това пиша, защото и да те приемат за даденост и обслужващ персонал не е гот. Да живееш с банкомат - също.

Класиката в бг мама - ако мъжът пие, жената е виновна, ако бие - пак жената е виновна. Винаги той е златен, ама не случил на жена...

# 486
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пак благодаря на всички. Помагате ми да наместя малко кашата в главата си, която иначе е пълна, както правилно забеляза Сапфирчето.
Само да вметна - скандали прави, не е като да не прави. Не са точно скандали, щото аз си мълча и чакам да му мине, никога не отвръщам. Но тай е избухлив и често врещи за дреболии. Предимно по децата, по-рядко по мене. Но години наред ходехме като по стъкло около него, сакън да не се разврещи. Напоследък не му се плаша толкова. Срязах го няколко пъти и бързо понамали крясъците.
Последното развитие на сериала. Онзи ден имахме гости. Накрая, след доста алкохол, направи скандал (никой не разбра защо) пред хората, трясна вратата и излезе в 2ч посред нощ. Нямаше го 2-3ч. Аз побеснях и бях категорична, че няма да търпя повече. На другия ден обаче беше като насран (извинявам се за думата, но е точна). Извади ми душата да говорим точно сега. Оказа се, драмата му е, че ревнува. Не от конкретен човек, а по принцип. Защото изглеждам добре, обличам се секси и съм си купила ново бельо. И той е убеден, че има някой. Рева, тръшка се че не може да ни загуби мен и децата, сълзи , сополи.... И мен ми стана жал за пореден път. Реших да дам последен шанс, ама наистина вече последен. Обяснявах дълго точно какво и как искам да се промени в отношенията ни и в бита. В отношенията му с децата най-вече. Дано ме е разбрал. Уж се съгласи. Вечерта като се прибра обаче пак беше трагичен. Премислил разговора и сега е обиден, че съм го смятала за мухльо (което не съм казала) и неспособен баща. И още е убеден, че има друг.
Та аз лично за сега изчаквам. Ако не друго поне съвестта ми ще е чиста, че съм направила всичко възможно и съм дала шанс. Ако и този път не успее да се възползва, повече сили нямам. Нито желание.

# 487
  • София
  • Мнения: 17 368
Хубаво е, че сте  ги изговорили нещата и си му казала къде те боцкат трънчетата във връзката ви. Не мисля, че ще се подобрят нещата, но поне като дойде момента и си вземеш решението, ще си уверена, че не е спонтанно и необмислено, а сте направили каквото може.

# 488
  • Мнения: 18 756
Пред гостите ли крещя и излезе? Ако е така, това е само в твоя полза, дори да не стигнете до развод - няма да се налагат много обяснения какво и защо. Иначе можеше да стане точно както в темата - ау, добрият човек и злата изневеряваща жена.

# 489
  • Мнения: 10 999
Савина с този е много трудно да се разведеш нормално. Виж моя мъж е като скала-скандали не ми вдига, показва пълно безразличие и ми казва, който не му харесва да си събира нещата. Но аз живея в жилището на родителите му. Мм се владее изключително добре или пък грам няма никакви чувства. Питала съм го много пъти как ще живее без мен -отговорът му е : жени бол за секс. Но така да ми прави скандал и за без нищо -никога. Само да не го закачам.

# 490
  • Paris, France
  • Мнения: 14 297
Савина, избухливостта към децата (не, че е безпричинна) не е на добро. Няма връзка с ревност, защото не избухва от вчера. Сега те ревнува, а преди защо е било? А защо не се е занимавал с децата, те са си негови дори и да се разделите. Характер е това. Холерикът си остава такъв.

# 491
  • Мнения: 25 825
Савина, сигурна ли си, че мъжът ти не чете тук? Или че някой общ познат не му снася какво пишеш?
Лесно разпознаваема си, даже аз съм ти виждала профила във фейсбук, при това без изобщо да съм те търсила. А там, поне доскоро, всичко ти беше на тепсия – месторабота, снимки на децата...
Имай предвид, че съвсем скоро и децата може да попаднат на твоите теми. Като гледам колко 11-12-годишни се въртят във форума, като нищо и твоите ще цъфнат някой ден. Я от любопитство да видят къде пише мама, я от някой линк през Гугъл...
Има вече прецедент постове от форума да се развяват на бракоразводно дело, вземи си почисти малко мненията.
С добро те съветвам.

# 492
  • Мнения: 18 756
Така е, той винаги ще намери за какво да те обвини и да те изкара виновна за собственото му избухване и отвратително поведение.

И каквото и да е обещал и поел като ангажимент, не разчитай да го изпълни. Така че с чиста съвест спри да мислиш за неговия комфорт, гледай децата и себе си и това е.

# 493
  • Мнения: 30 802
Ами значи нещата се променят от това, че не е кротък инертен чехъл, ами си е направо опасен.

# 494
  • Мнения: 715
Щом е избухлив и ревнив и аз си променям мнението. Но според мен правилно си постъпила като си му дала последен шанс. Поне ще си с чиста съвест, че си направила всичко по силите си, за да запазиш семейството.
Освен това щом питаш във форум, значи се колебаеш. Щом се колебаеш значи отговора е НЕ. Не питай приятелки и познати, нито във форуми, само ще те объркат. Изчакай да ти прелее капката на търпение, тогава вече нищо няма да може да те спре. Понякога човек трябва да стигне до дъното, ножа да опре до кокала, и тогава се мобилизира. Изчакай, изтърпи, пък после го зарежи. Тъкмо ще е минала някоя друга трудна годинка покрай децата.

Общи условия

Активация на акаунт