Кухненски робот!!! Помагайте!!! Тема №2

  • 34 903
  • 305
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 297
Благодаря!

# 241
  • София
  • Мнения: 9 926
Търси се електрическо ренде за зеленчуци  най-вече тиква моркови и други ... Кой е най-изгодния вариант (марка)?
За зеле (прясно и кисело) чопър ще свърши ли работа? Ако не с едно (електрическо) ще може ли да върши работа за повечето видове?
Също и има ли специфика при машинките за стъргане на орехи, ръчна. Имахме някъде но сега не я намираме... С нутрибулета не се получават добре...

# 242
  • Мнения: 6 887
Чопъра не става за зеле, накълцва твърде на ситно.

# 243
  • Мнения: 5
Здравейте, бих искала да попитам мамите, които имат робот на  Bosch mom серията - дали би имало съществена разлика при 900 и 1000 W?
Благодаря

# 244
  • Мнения: 6 295
Не, няма по мои наблюдения. Купих си 900 и 1000W и после 1000W-ия го продадох (по-грозен цвят беше). Вече между 900 и 1500W е друго.

# 245
  • Мнения: 5
drago_2008, брагодаря, и аз така мислех Simple Smile

# 246
# 247
  • Мнения: 4 578
Търся си нов компактен робот, който да замени един Kenwood, който не си знае годините.
Искам да е поне 1000W, да има приставка за ренде, за цитруси (сокоизтисквачка) и блендер - май това са нещата, които ползвам най-често. И ако става за миялна машина, ще е супер

lindichka, ако е за ренде, цитруси и блендер - моят Филипс 850 W ми върши идеална работа. Основната купа има приставка за рязане (доста тънко, но реже идеално зеле за салата например) и стъргане, има приставка за цитруси, отделно има кана за блендер. Всичко може да се пуска в съдомиялна, но аз по-често мия на ръка, за да съхне бързо и да не чакам. Освен основния голям нож за рязане (чопър) има и нож за месене на тесто, което става супер, даже преди дни козунак правих с него. Имам и приставка за рязане на пържени картофи - не е като да стават идеални, част от тях ги надребнява, но я ползвам. Едро нарязани картофи, пуснати през нея, стават като за мусака например. Не са равни кубчета, но е бързо.
Ако ще мелиш месо за кайма обаче - трудно. Пробвала съм, става, но е ограничен за количество, не е като специална месомелачка. Ползвам го, когато в магазина под нас пак не им работи машината за мелене Simple Smile

# 248
  • Мнения: 911
Кой е хвалевия модел на Бош..
Искам да има и месомелачка..
Бюджета е до 500, макс. 600 лв.
И в тая връзка има  ли мнения за Tefal Wizzo

# 249
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Имам месомелачки на Мулинекс 1400 вата. Много съм доволна. Справя се перфектно. Купувана е преди повече от 10-15год.Според мен не си заслужава да се дават луди пари.

# 250
  • Мнения: 6 295
Кой е хвалевия модел на Бош..
Искам да има и месомелачка..
Бюджета е до 500, макс. 600 лв.
И в тая връзка има  ли мнения за Tefal Wizzo

MUM5  комплектите. Заради цената и това, което предлагат най-много сме ги обсъждали. Отскоро пак почнах да си меля кайма и продължавам да нямам оплаквания. Аз конкретно ползвам 2 степен за тази функция, но има книжка с описание с препоръка за всяка приставка.

Моят е купуван от склада на Амазон за около 390 лв с доставката.
https://www.amazon.es/Bosch-MUM56340-Robot-cocina-capacidad/dp/B … %2C127&sr=8-1

# 251
  • Мнения: 9 193
Кой е хвалевия модел на Бош..
Искам да има и месомелачка..
Бюджета е до 500, макс. 600 лв.
И в тая връзка има  ли мнения за Tefal Wizzo


Имам тази https://www.technopolis.bg/bg/Mesomelachki/Mesomelachka-TEFAL-HV … 7-KG-MIN/p/824498

много съм доволна  за кайма ясно , но и ползвам  приставките за рендета  за сек. правя салати с нея моркови/цвекло, ябълки сирена ..уникална.

# 252
  • Мнения: 174
MUM5  комплектите. Заради цената и това, което предлагат най-много сме ги обсъждали. Отскоро пак почнах да си меля кайма и продължавам да нямам оплаквания. Аз конкретно ползвам 2 степен за тази функция, но има книжка с описание с препоръка за всяка приставка.

Искам да опитам с коя бъркалка бъркате кайма (примерно за кюфтета)? Защото двете с тел ми се струват много слаби, а за тази със силикона ме притеснява, че той ще се скъса... може би с куката за тесто?

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 561
MUM5  комплектите. Заради цената и това, което предлагат най-много сме ги обсъждали. Отскоро пак почнах да си меля кайма и продължавам да нямам оплаквания. Аз конкретно ползвам 2 степен за тази функция, но има книжка с описание с препоръка за всяка приставка.

Искам да опитам с коя бъркалка бъркате кайма (примерно за кюфтета)? Защото двете с тел ми се струват много слаби, а за тази със силикона ме притеснява, че той ще се скъса... може би с куката за тесто?


Аз бъркам с куката за тестото!

# 254
  • Мнения: 6 295
Също с куката.

Общи условия

Активация на акаунт