Кухненски робот!!! Помагайте!!! Тема №2

  • 34 898
  • 305
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 295
Ти се опитваш да ме убедиш, че нещо, което ми трябва не ми трябва щото Бош били решили така. Аз знам какъв е проблема, защото разбирам как работи тази резачка на Бош и защо не са направили по-ситна решетка ти ми обясняваш каква била масовата кулинария. При това устройство на приставката няма как да е по-ситна решетката. Твърде голямо ще е съпротивлението при рязане и или ще блокира машината или ще се потроши. Представи си примерно в по-ситна решетка как се е набила една шайба морков и как се вади оттам. Нали ще намразиш Бош ако това ти се случи по средата на готвенето. При ръчните резачки става по друг начин натискът отгоре и преодоляването на съпротивлението е по-лесно. Колкото до това дали може да се сравнява ръчната с робота, за повечето дейности е така, но тук коментираме размера на кубчетата. Аз искам ситни кубчета за таратор, а ти ми изтъкваш като довод, че робота можел да прави много други неща. Като искам да си направя таратор какво ме касае, че робота може да меси тесто?
Я по-спокойно, и не ми говорете на ТИ!

Нищо не съм Ви убеждавала. Къде прочетохте, че Ви убеждавам, че ни Ви трябва Laughing ?!

Ето линк към машина работеща на същия принцип като приставката в робота на Бош. Аз имам маркова такава, която реже и кубчета 6х6, също като показаната в линка долу!!!! Дали 6х6 е по малко от 8х8? И представете си - не ми се е счупила машината от рязане на този размер кубчета Wink !!!

https://www.alibaba.com/product-detail/Electric-Vegetable-Fruit- … 600061071737.html

# 226
  • Мнения: 746
drago_2008 да помоля да подскажеш и за това чудо 6 х 6 ? Може и на лично да не разводняваме темата.

# 227
  • Мнения: 6 885
Я по-спокойно, и не ми говорете на ТИ!

Нищо не съм Ви убеждавала. Къде прочетохте, че Ви убеждавам, че ни Ви трябва Laughing ?!

Ето линк към машина работеща на същия принцип като приставката в робота на Бош. Аз имам маркова такава, която реже и кубчета 6х6, също като показаната в линка долу!!!! Дали 6х6 е по малко от 8х8? И представете си - не ми се е счупила машината от рязане на този размер кубчета Wink !!!

https://www.alibaba.com/product-detail/Electric-Vegetable-Fruit- … 600061071737.html
Съвсем спокоен съм.
Скрит текст:
Мерси за линка! Доста полезен беше за спора. Реших да проверя какъв е размера на прословутата бошовска решетка. Отварям сайта на Бош и намирам това.


9х9мм. Викам си я да проверя и някъде другаде, че тя нали уж е чела. Взимам номера и проверявам в немския Амазон. Там намирам това.



Пак 9х9. И тук започва интересното. Амазон вижда какво търся и ми предлага подобни продукти. Поглеждам и виждам същата резачка като тази от Алибаба. Там в Алибаба снимките бяха миниатюрни, а описанието постно. В Амазон и снимки и описание е доста по-добре. Разглеждам какви кубчета реже и да, наистина реже 6х6.



И тук идва най-интересното. Както чета описанието стигам накрая до една забележка.



Понеже не знам немски си я превеждам в Гугъл и той ми превежда следното.

Цитат
Забележка

Не нарязвайте на кубчета големи количества съставки: джинджифил, сладки картофи, таро, тези сортове с високо съдържание на фибри или нишесте могат да бъдат нарязани на малки количества. Препоръчително е количеството на кубчетата наведнъж да е по-малко от 5 кг, което не е подходящо за широкомащабна употреба.

За да се осигури живот на машината, се препоръчва използването на голяма ножова мрежа с повече от 8 mm, напр. Б. 10 мм, 13 мм и 15 мм. Тъй като колкото по-малка е мрежата на ножа, толкова по-голямо е съпротивлението, ако използвате мрежа с малък нож за рязане на такива съставки, може да има повреди като приплъзване на зъбното колело на ножа, изскачане на тялото на чашата и повреда на горния капак.

Съставки, които не могат да се нарязват на кубчета: прясно месо, замразено месо, колбаси и твърди и сухи съставки
Все едно са ме цитирали. Бош от своя страна понеже много добре знаят, че машината ще попадне в ръцете на хора като драго, които не разбират кое как работи и нямат навика да четат инструкции са решили да не си вкарват таралеж в гащите и просто не предлагат ситни решетки. Китайците не ги бърка. Нито има да защитават някаква марка, нито ще се грижат за сервиз и резервни части след като изтече гаранцията. Като я потрошиш след една година ползване върви си търси следгаранционно обслужване от китайци.

# 228
  • Мнения: 6 295
Я по-спокойно, и не ми говорете на ТИ!

Нищо не съм Ви убеждавала. Къде прочетохте, че Ви убеждавам, че ни Ви трябва Laughing ?!

Ето линк към машина работеща на същия принцип като приставката в робота на Бош. Аз имам маркова такава, която реже и кубчета 6х6, също като показаната в линка долу!!!! Дали 6х6 е по малко от 8х8? И представете си - не ми се е счупила машината от рязане на този размер кубчета Wink !!!

https://www.alibaba.com/product-detail/Electric-Vegetable-Fruit- … 600061071737.html
Съвсем спокоен съм.
Скрит текст:
Мерси за линка! Доста полезен беше за спора. Реших да проверя какъв е размера на прословутата бошовска решетка. Отварям сайта на Бош и намирам това.


9х9мм. Викам си я да проверя и някъде другаде, че тя нали уж е чела. Взимам номера и проверявам в немския Амазон. Там намирам това.



Пак 9х9. И тук започва интересното. Амазон вижда какво търся и ми предлага подобни продукти. Поглеждам и виждам същата резачка като тази от Алибаба. Там в Алибаба снимките бяха миниатюрни, а описанието постно. В Амазон и снимки и описание е доста по-добре. Разглеждам какви кубчета реже и да, наистина реже 6х6.



И тук идва най-интересното. Както чета описанието стигам накрая до една забележка.



Понеже не знам немски си я превеждам в Гугъл и той ми превежда следното.

Цитат
Забележка

Не нарязвайте на кубчета големи количества съставки: джинджифил, сладки картофи, таро, тези сортове с високо съдържание на фибри или нишесте могат да бъдат нарязани на малки количества. Препоръчително е количеството на кубчетата наведнъж да е по-малко от 5 кг, което не е подходящо за широкомащабна употреба.

За да се осигури живот на машината, се препоръчва използването на голяма ножова мрежа с повече от 8 mm, напр. Б. 10 мм, 13 мм и 15 мм. Тъй като колкото по-малка е мрежата на ножа, толкова по-голямо е съпротивлението, ако използвате мрежа с малък нож за рязане на такива съставки, може да има повреди като приплъзване на зъбното колело на ножа, изскачане на тялото на чашата и повреда на горния капак.

Съставки, които не могат да се нарязват на кубчета: прясно месо, замразено месо, колбаси и твърди и сухи съставки
Все едно са ме цитирали. Бош от своя страна понеже много добре знаят, че машината ще попадне в ръцете на хора като драго, които не разбират кое как работи и нямат навика да четат инструкции са решили да не си вкарват таралеж в гащите и просто не предлагат ситни решетки. Китайците не ги бърка. Нито има да защитават някаква марка, нито ще се грижат за сервиз и резервни части след като изтече гаранцията. Като я потрошиш след една година ползване върви си търси следгаранционно обслужване от китайци.

https://www.bosch-home.com/de/shop/00615420#/Tabs=section-fitsap … ogglebox=manuals/ - като 8x8 мм е описана решетката включена към моя Мум  с конкретно този артикулен номер. Дали ТЯ наистина не е чела?

П.П.  При това устройство на приставката няма как да е по-ситна решетката.[/i] - е, има как.

Препоръчително е количеството на кубчетата наведнъж да е по-малко от 5 кг, което не е подходящо за широкомащабна употреба.
Авно при употреба за нарязване на ГОЛЕМИ количества моторът ще се претовари. Съвсем нормално. Ще се случи и с другите приставки ако се ползва за промишлени дейности нон стоп. Това не е уред за кухненски ресторант, споменават се 5 кг!!! Който си купува машина си чете инстрикциите и препоръките за употреба и се съобразява с тях Wink .  За малки количества, каквито аз ползвам, проблем не съм имала. Не режа като цяло повече от 2 кг какъвто и да било зеленчук, под каквато и да било форма...

Иначе за гаранцията на машините като цяло:
Скрит текст:
Същото е при машините Бош и която и да е евтина строителна машина. Използва ли се професионално ОТКАЗВАТ гаранция. Затова има зелена серия и синя професионална серия. И да, хора, които се занимават с ремонт на машини са наясно колко се износва машината при нормана употреба.

Последна редакция: нд, 18 дек 2022, 10:04 от drago_2008

# 229
  • Мнения: 6 885
Не случайно съм оцветил в червено част от забележката. Тази част, който потвърждава това, което казвам. Защо избра да коментираш тази част, която няма отношение към спора и се подразбира от само себе си е неясно.

# 230
  • Мнения: 6 295
Не случайно съм оцветил в червено част от забележката. Тази част, който потвърждава това, което казвам. Защо избра да коментираш тази част, която няма отношение към спора и се подразбира от само себе си е неясно.
Престанете да ми говорите на ТИ и се занимайте с нещо друго.

Решетката я има в по-малък размер, за което беше спора (конструктивно може или не може да има такава) и разбрахме, че се препоръчва да не се ползва много, за да се УДЪЛЖИ живота на машината, което може да значи, че вместо да работи 5 години, ще работи 4,5 г при честа употреба, ама пак не е много сигурно колко ще  е това удължаване. Всеки сам може да си прецени колко е склонен да плати, за да не реже на ръка малки кубчета Wink.

И приставката, която АЗ имам и гръмко цитирахте (без да знаете номера ѝ), че е 9х9 мм се оказа, че правилно съм посочила, че е 8х8 мм пак според сайта на Бош.

Всичко хубаво...

# 231
  • Мнения: 6 885
Въобще не означава, че ще изкара 4,5 вместо 5 години. Означава, че има риск нещо да се счупи и това може да се случи още при първото използване. Не постепенно износване на някой детайл от триене. Отзиви от потребители.

Цитат
LittlFrenchy
This accessory is a misconstruction. It worked exactly twice.
The first time I diced raw potatoes. Great result.
I just wanted to try it out with Hokkaido pumpkin.
Stage 5 set, as prescribed in the instructions for use, and pre-cut extra straight pieces.
On the second piece it cracked and I quickly switched off the food processor. I hope it wasn't damaged. The pumpkin piece has tilted in the cutter, thereby pushing up the cube cutter on one side, so that it has tilted with the lid and the lid can no longer be opened.
I'm very upset for this price. I followed exactly the instructions for use.

Цитат

Ilona
Work fast, but only on soft vegetables (cucumber)
Reviewed in Germany on 23 September 2019
Verified Purchase
I'm very upset about the function of the cube cutter. It is touted as a cube cutter of meat and vegetables. Unfortunately, I'm always annoyed by devices that can't be fully used. Vegetables also include pumpkin, celery and kohlrabi. The vegetables get stuck between the knife and the lid. The lid can no longer be opened and the device is unusable. This piece isn't worth $10 and I don't understand it was able to survive a test run at all. Again I wouldn't buy this device.!!! It's just a misdesign!!!

Цитат
Marcus Birkenkrahe
1.0 out of 5 stars Terrifying!
Reviewed in Germany on 20 November 2016
Verified Purchase
While chopping a carrot something went terribly wrong, the entire thing started rocketing around, the motor and blade kept going even though the plastic container broke open. It careened so wildly I couldn't get to the off switch and finally had to unplug it. I have no idea what caused it (there are a lot of parts to this) but I would call this a design failure, whatever it was. It's a shame because for the six weeks that it worked, it made great pickle. I'm going to miss it.

Цитат
Joséphine
1.0 out of 5 stars Too fragile though it's Bosch...
Reviewed in France on 19 November 2022
Verified Purchase
The aim was to cut the carrots into small cubes. The first time was a success. The second time was a real failure, the accessory broke irretrievably... expensive for a single use!

# 232
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Смятате ли, че спора ви, заемащ няколко страници е полезен или интересен някому?

На мен лично - НЕ и е супер досадно, да отвориш "новите отговори" с надежда за нещо ново и интересно и отново да попаднеш на вашия спор!

# 233
  • Мнения: 3 917
Такава приставка за кубчета има ли за 2 серия на Бош?

# 234
  • Мнения: 519
Търся си нов компактен робот, който да замени един Kenwood, който не си знае годините.
Искам да е поне 1000W, да има приставка за ренде, за цитруси (сокоизтисквачка) и блендер - май това са нещата, които ползвам най-често. И ако става за миялна машина, ще е супер

# 235
  • Мнения: 1 355
Аз съм с Kenwood Chef Titanium 1400 W от 5-6 год, може и повече. Имам един куп приставки, всичко става за съдомиялна, с изключение за приставката за паста. Тесто меся само там, даже едната хлебопекарна я подарих, а другата не е ползвана също толкова години.
Това последното пиша по повод едни по-предишни коментари. Според мен всичко изпечено във фурната е по-добре, отколкото в хлебопекарна.

# 236
  • София
  • Мнения: 10 310
Аз съм с Kenwood Chef Titanium 1400 W от 5-6 год, може и повече. Имам един куп приставки, всичко става за съдомиялна, с изключение за приставката за паста. Тесто меся само там, даже едната хлебопекарна я подарих, а другата не е ползвана също толкова години.
Това последното пиша по повод едни по-предишни коментари. Според мен всичко изпечено във фурната е по-добре, отколкото в хлебопекарна.
Коментарите бяха за месенето на роботите, вашето не е робот а машина за месене.
Аз също търся добър, компактен, мощен с голяма купа робот, но уви не намирам от години и се чудя кога ли ще ме остави 7-8 годишния Филипс.

# 237
  • Мнения: 519
Аз съм с Kenwood Chef Titanium 1400 W от 5-6 год, може и повече. Имам един куп приставки, всичко става за съдомиялна, с изключение за приставката за паста. Тесто меся само там, даже едната хлебопекарна я подарих, а другата не е ползвана също толкова години.
Това последното пиша по повод едни по-предишни коментари. Според мен всичко изпечено във фурната е по-добре, отколкото в хлебопекарна.

Търся по-скоро за рязане и стъргане. За бъркане не ми трябва толкова, а и нямам място да такова нещо

# 238
  • Мнения: 5 297
Някой има ли за мнение за този уред https://www.technopolis.bg/bg/Mesomelachki/Mesomelachka-TEFAL-HV … 8-11-v-1/p/824499 ? 11 в едно е. Дали тази мощност е достатъчна да се меле месо?

# 239
  • Мнения: 6 295
Мога само да споделя, че мелачки за месо има към кухненските роботи, а те са с мощност 900-1000W масово. Моят мели кайма, но не така бързо както би мелил 2000W мотор.

Общи условия

Активация на акаунт