Рамки за снимки - от къде да си сваля

  • 176 715
  • 321
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 072

Адски много ми харесва. Обожавам изчистените неща. Това твоето е изкуство, за това те каня да го изложиш в галерията ето тук

# 256
# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз пък преди време си играх с филтрите и ето какви ги сътворих (първото е оригиналната снимка):
http://pg.photos.yahoo.com/ph/yulinga/album?.dir=a2f6&.src=p … com/ph//my_photos

# 258
  • Мнения: 426
А календари на дребосъците може ли? newsm78

# 259
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А календари на дребосъците може ли? newsm78

Календар още не съм правила, но сега ми попадна един урок, от който мога да науча как се правят календари с фотошоп-а. То всъщност трудното е докато набереш всички числа от календара, другото е фантазия. Аз съм правила календари на Пейджмейкър-а и не е трудно...

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Не е нужно да се набират цифрите - има ги готови като различни шаблони. Даже някой  в тази тема май беше казал,че му се намират. newsm78

# 261
  • Мнения: 6 039
А какво ще кажете за това:





Харесва ли ви?
Забелязвам, че по-рядко пишем в темата, а много бих искала да видя вие до къде стигнахте с рамките и разучаването на фотошоп-а!
Пишете по-често, момичета!

Пропуснала си да изтриеш фона между краката на коня. Също така бих те посъветвала още по-прецизно да се опиташ да правиш изрязването на самите фигури.

От друга страна , дала си мощна сянка на картинката на заден план, а тази на преден, в случая коня, няма сянка, а би било добре да има, за да се усети обема и движението.

# 262
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Вижте моите творения в подписа. LaughingГорда съм със себе си, че се справих с три слоя.
Но имам въпрос. Някои от рамките, които свалих от руски сайт, който беше публикуван тук, са във формат .gif и като ги отворя вместо background пише index и не могат да се отключат. Ето така изглеждат нещата

Възможно ли е пак да се вмъкват снимки и как точно се обработват такива файлове?
Не мислите ли, че е добре да се отвори тема за уроци по фотошоп?Тя и без това тази стана дълга.

# 263
  • Мнения: 1 399
Някои от рамките, които свалих от руски сайт, който беше публикуван тук, са във формат .gif и като ги отворя вместо background пише index и не могат да се отключат.
Възможно ли е пак да се вмъкват снимки и как точно се обработват такива файлове?
микки, аз питах същото по-нагоре в темата, но в крайна сметка намерих отговора там, в руския форум.
Отиваш в менюто на Image. После Mode  и махаш отметката от Indexed color, като я преместваш на RGB Color.

Много ми е интересно да се занимавам с фотошопа.  Simple Smile  Последните дни почти само това правя.
Благодаря и за линковете и за уроците  Heart Eyes Heart Eyes
Снимки няма да показвам, че не качвам такива в нета, пък и съм далеч от съвършенството.
За рамките - допреди няколко дни свалях готови, напълних компютъра  ooooh!, сега пък реших, че е по-голям гъдел да си творя сама и в момента си пълня PC- то с разни елементи.  Crazy
Ако ми потръгне  Laughing, ще се похваля с някое друго произведение  Simple Smile

# 264
  • София
  • Мнения: 44 230
да точно това е наистина....само да ви кажа, че ако правите тези неща за да ги отпечатвате после, ще е коректно накрая да ги обръщате в CMYK, за да видите какъв ще ви е резултата защота всички печатни машини (дори и принтирите като такива) работят на базата на 4 цветния печат - демек с цветовия модел CMYK, а не  с RGВ, а нещата малко или мн се променят от преминаването от едно в друго....да си знаете да не се чудите ако синьото ви например не е така синьо.....като си отпечатате някъде снимката....Wink но ако ви е само за да имате красоти на компа няма проблем Wink

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 208
А Delete на клавиатурата не ти ли стига? Wink

Абе, че ми стига - стига ми ама не виждам никакъв резултат като го натисна. Явно нещо още трябва да се направи. Къде да видя дали съм го изтрила?

# 266
  • Мнения: 1 072



Календар още не съм правила, но сега ми попадна един урок, от който мога да науча как се правят календари с фотошоп-а. То всъщност трудното е докато набереш всички числа от календара,.........

Ето ви една програмка, която генерира календари - ACG-Free!. В http://www.download.bg/ има доста подобни. Това ще ви спести писането на число по число.

# 267
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Абе, че ми стига - стига ми ама не виждам никакъв резултат като го натисна. Явно нещо още трябва да се направи. Къде да видя дали съм го изтрила?
За да го изтриеш трябва да си на този слой като натискаш Del. Ако е изтрито се получава /поне при мен/ на сиви и бели квадратчета участъка, който е изтрит.

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Да де и аз този резултат чакам, но не го получавам. Пак ще пробвам. Много благодаря за бързите отговори  Hug

# 269
  • София
  • Мнения: 44 230
Да де и аз този резултат чакам, но не го получавам. Пак ще пробвам. Много благодаря за бързите отговори  Hug

да не би да не си си отключила background слоя - ако е с катинарче за това не ти се получава....нацъкай го 2 пъти, ще ти излезе съобщение New layer - Layer 0 - дай му ок и тогава трий Wink

Общи условия

Активация на акаунт