Емоционален манипулатор

  • 20 410
  • 412
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 553
Неразбиране, невъзможност или нежелание за разбиране на основни етични категории и житейски принципи.
А, да, и „гузен, негонен бяга“ Simple Smile
Ако смятате, че пиша тук за да карам някакви непознати жени да изпитват вина??? значи гледате на света  през (много) криво огледало.
Пасивна агресийка Wink Ето ви още една - не сте нито първите, нито последните, които смятат, че света започва с раждането им. И че мнението им е единствено меродавното.
Но както вече писах, обяснява се на човек, който има способност да разбира.
Тук не обяснявам, нито съдя, нито дефинирам изопачени нови понятия в собствен интерес.
Нали не мислите, че влизам в този форум неделя вечер с друга цел освен да се поразсея преди работната седмица? Wink

# 316
  • Мнения: 8 009
Що не се разсейваш в друга тема, като тази явно не я разбираш? Wink

# 317
  • Мнения: X
Рудолф, разбрах гледната Ви точка, макар и пошло поднесена. Хубаво е, когато човек изразява мнение, то да бъде аргументирано.
Книгите които се цитираха в темата са писани от клинични психолози, терапевти и психиатри. Личните примери от живота, на някои от дамите тук, се предполага че са преживени,  не измислени.
Та, специално в книгата на  д-р М. Стаут са посочени и примери за ЖЕНИ със сериозно социопатно поведение. Така, че моля, Ви спрете вече с квалификациите и се успокойте! Simple Smile

# 318
  • Мнения: 553
Щях да моля за пример за направена от мен квалификация, но навреме се усетих, че влизам в ролята на кончето Simple Smile
Колкото и да уважавам обосноваността на мненията му, ще се въздържа. Wink
И да ви зарадвам - местя се в спама, там поне не се приемат толкова на сериозно.
Bonbone - нали знаете, че психологията е измислена, за да може икономиката да мине за наука Wink

# 319
  • Мнения: 17 410
Личният пример на такива жени от живота се използва в живота, не в лексиконни изказвания по адрес на мъжете, и пренесени моделчета от книжките.
Простете, като жена се изказвам, но дамите тук дават вид като да са загубили способност да мислят от толкоз преживявния, анализи и мислене.

# 320
  • Мнения: 8 009
Дренке, не знам кой според теб е изгубил способността да мисли, но да искаш прошка за думите си (дори и формално), не говори за увереност в правотата им. Wink

# 321
  • Мнения: 17 410
А, не, внимавам с жертвите Simple Smile
Иначе, четене с разбиране се изучава в училище, не знам къде я търсиш правотата и защо ти точно.

# 322
  • Мнения: X
Щях да моля за пример за направена от мен квалификация, но навреме се усетих, че влизам в ролята на кончето Simple Smile
Колкото и да уважавам обосноваността на мненията му, ще се въздържа. Wink
И да ви зарадвам - местя се в спама, там поне не се приемат толкова на сериозно.
Bonbone - нали знаете, че психологията е измислена, за да може икономиката да мине за наука Wink
Омаловажавате сериозността на проблема, обобщавайки голяма част от мненията на жени, които очевидно са потърпевши и пострадали от емоционално и физическо насилие.
Изобщо не е смешно, нито е лексикон!
И психиатрията ли не е наука?! Става трагико- комично вече.
Социопати съществуват, независимо от пола и представляват 4% от населението на планетата.

# 323
  • Мнения: 6 166
Не знам защо само Рудолф и Дренка се объркаха, че темата е за мъже с характеропатия. А уж четенето с разборане не е проблем. Руди, айде още малко остана. Само още 6 диагностички признака за НРД останаха.

Бонбоне, едно от най-трудните неща е да не влизаш в доказване на грешността на такива хора. Приемаш ги за изгорели транзистори и дори не ги включваш в разговор с теб. Това най-много ги боли. Говорят ти - ти ги гледаш все едно не знаеш кои са, на какъв език говорят, защо стоят пред теб.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 23:28 от Елфичка

# 324
  • Мнения: 8 009
Дренке, нали изяснихме, че жертвите са пасивни. Тук жените са активни (и в живота си) и реагират на манипулаторите. Ти ли се чувстваш жертва, че толкова ти е любима тази дума? Rolling Eyes

# 325
  • Мнения: 1 463
Рудолф, ти май се разпознаваш в нечий думи.

# 326
  • Мнения: 17 410
Откога боравите тъй свободно с диагностични критерии в полето на психиатрията? Тя че е наука, наука е, но подобни изблици  подлежат на обследване и диагностициране също.

# 327
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Искам да споделя едно наблюдение.
Когато другите не намират грешки у себе си, то те са нарцистични натури, насилници, психопаДи Wink

Викторио идиотът също не намира никакви грешки у себе си, даже се закани на родителите на жертвата си в съда. Хич нищо му няма, дума да не става, причината ще да е у другите, той чист като сълза.
За такива, които не намират никакви грешки в себе си, е създаден цял раздел в науката. Който е резултат от дългогодишни наблюдения и изследвания и се ползва и прилага от криминалисти, криминални психиатри и подобни специалисти. Факт е, че поради една или друга причина повече мъже попадат в изброените от теб категории, отколкото жени.

# 328
  • Мнения: X
Прави ми впечатление, едно :
Дренка, Вие сте вечната опозиция на  почти всяка тема, само че не мога да разбера причините за това, а и честно казано, няма особено значение.
Темата, е за емоционалната манипулация и насилие. Това, че някои жени, преувеличават или поставят диагнози, е съвсем друго. Тук, обаче не виждам, някой да поставя диагнози. Всеки цитира примери от личния си опит или специализирана литература. Факт е, че има такива хора - независимо от пола( подчертавам); насилници или манипулатори.  Какъв е точният им психологически профил, може да се определи само от специалист психиатър. Цитирах, книгата на д- р  М. Стаут, с извадки и факти от нея – не си позволявам, да слагам общи знаменатели и диагнози на половете.

Била съм във връзка, в която късно осъзнах, че съм малтретирана емоционално и вербално. И хич, не ми е забавно, спомняйки си в какво състояние бях след всичко.  Не знам какъв е психо - профилът на този човек, с който бях тогава, и не искам да знам. Вероятно е преживял тежко развода на родителите си, бедността и отсъствието на баща си. Не съм психолог и не мога да давам оценки, мога само да предпоагам и вследствие на наблюденията си и най- вече на преживяното, съзнателно, да избера пътя си.
Недоразумнеията между двойките, временните спорове и кавги са нормална част от битието,  насилието и тормозът- НЕ СА и има огромна разлика! Форумът, би трябвало да е полезен, не да се превръща в поле за заяждания и брътвежи.

# 329
  • Мнения: 1 463
Прави ми впечатление, едно :
Дренка, Вие сте вечната опозиция на  почти всяка тема, само че не мога да разбера причините за това, а и честно казано, няма особено значение.
Темата, е за емоционалната манипулация и насилие. Това, че някои жени, преувеличават или поставят диагнози, е съвсем друго. Тук, обаче не виждам, някой да поставя диагнози. Всеки цитира примери от личния си опит или специализирана литература. Факт е, че има такива хора - независимо от пола( подчертавам); насилници или манипулатори.  Какъв е точният им психологически профил, може да се определи само от специалист психиатър. Цитирах, книгата на д- р  М. Стаут, с извадки и факти от нея – не си позволявам, да слагам общи знаменатели и диагнози на половете.

Била съм във връзка, в която късно осъзнах, че съм малтретирана емоционално и вербално. И хич, не ми е забавно, спомняйки си в какво състояние бях след всичко.  Не знам какъв е психо - профилът на този човек, с който бях тогава, и не искам да знам. Вероятно е преживял тежко развода на родителите си, бедността и отсъствието на баща си. Не съм психолог и не мога да давам оценки, мога само да предпоагам и вследствие на наблюденията си и най- вече на преживяното, съзнателно, да избера пътя си.
Недоразумнеията между двойките, временните спорове и кавги са нормална част от битието,  насилието и тормозът- НЕ СА и има огромна разлика! Форумът, би трябвало да е полезен, не да се превръща в поле за заяждания и брътвежи.
+1 Наистина ако не сте били в подобни отношения, брак, независимо от пол, не се изказвайте, едва ли не с насмешка. Защото ама хич не ми е цел да роня имидж на човек, който в случая тук е анонимен. Каква полза имам в случая?!

Общи условия

Активация на акаунт