Емоционален манипулатор

  • 20 290
  • 412
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 002
Мисля, че зависи и силата на характерите. Властният ще доминира, а мекият ще отстъпва. Но само до определен момент - ако и той е нарцис. В един момент ще му писне да отстъпва и ще помисли за себе си.
  Но като цяло, си мисля, че подобна връзка е обречена на провал. И ще бъде изпълнена с вечни скандали.

(Имам чувстото, че пиша за себе си и своята връзка. Като че ли отговарям на дъщеря си.)

# 391
  • София
  • Мнения: 35 116
Нарцисист емпат няма.

# 392
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Имам от една година нови съседи 😒
Залепени са жилищата и двора.
Самотна майка с 4 деца. Нанесе се с две от тях: на 18г и на 24г 😆
Нон стоп ги командори, като на дистанционно са, любезни, но се вижда, че всичко е фасада. До скоро не влизаше в директен конфликт с мен, пращаше дъщеря си. Преди два дена ми се озъби и си показа козината.

Другите две деца са се изнесли, единият на 600км, другият само на 30км и уикендът бива посещаван. За тях нямам впечатление доколко са под влиянието й.

Тя се бърка навсякъде: защо детето ми крещяло, да съм го завидяла на терапия, защо съседът пуши,не било ок, да съм му кажела, wtf?  защо, защо, защо....
Игнорирам, блокирам, но поради факта, че се вижда/чува всичко е много трудно.

Приемам съвети за поведение. Ясно ми е, че е безсмислено да се надигравам с нея, искам да минимирам загубите от моя страна.

# 393
  • Мнения: 4 611
Бих й теглила една псувня. На бас, че няма да очаква и ще се сдуха. Такива като нея са много отворени докато отсреща някой ги търпи. Трябва да й скръцнеш със зъби, за да свие перките.

# 394
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Уейв, не искам да започвам открита битка, подобни хора са способни на много мизерии и не искам да си утежнявам живота.

До сега беше мила, докато не видя майката на едно приятелче на детето. Тази майка й е подчинена и ме светна що за човек е съседката. Та, съседката не е тъпа и схвана, че знам повече, отколкото й се иска и се почна с дребните неща: да сложи огромен клон от роза точно откъдето минава детето и подобни.
Нямам време и желание за подобни неща.
Наистина чух достатъчно истории и знам, че е способна на големи мизерии.

Иначе й се озъбих, не била тя виновна!!!! Разбира се!😡

# 395
  • София
  • Мнения: 35 116
Ти защо се връзваш на приказки на друг човек?

# 396
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
🤪
Абе връзвам се. Тази майка ми се оплакваше на кафе от шефката си. След половин година шефката се нанеси до нас.
😆
Късмет, де късмет.

Аз по принцип не се бъркам. Всеки ди носи сам отговорността за решенията.
Обаче не искам и да ми се бъркат.
За децата я контрирам, почна с дребните, подмолни игрички ...

# 397
  • София
  • Мнения: 35 116
Игнорирай я, НЕ разговаряй с нея.
Чуждите шефки не те вълнуват. Или може би да, че си се настроила...

# 398
  • Мнения: 2 002
Въпросите(на съседката - шефка) директно към теб ли са зададени или си мърмори на себе си и ти я чуваш?
Тя ли те въвлича в разговори? Или чутото отстрани те дразни?

# 399
  • София
  • Мнения: 17 777
И аз си задавам разни въпроси, като чуя истерично пищящи деца. Едно време такива ги усмиряваха, за да не пречат на другите хора, които не са длъжни да ги слушат.
Тя може да е токсична, не споря, но аз лично не видях примери, доказващи го, които да се коментират.

# 400
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И директно ми казва/пита, и говори високо в градината, за да я чуя и очаква и реакция - това е когато говори за трети хора. Ако не реагирам, повишава тон и формулира по-цветно. Ако й влезна в тона е доволна. Ако кажа, че не ме интересува: е как не ме интересува, това са важни неща и трябва да се заеме позиция и бла бла...
Има 50см висока ограда, т.е всичко се вижда и чува.
Няколко пъти, докато храня бебето навън и тя минава и изцепва: хм, не е ли вкусно? Защо не ядеш? Толкова ли гадно готви мама? 🤣
Аз я игнорирам.
Тези неща ги приемам с хумор или не се връзвам, защото тази женичка не ме интересува.

Обаче: нейната градина е под конец. Отсече едно дърво, измъкна два храста. Всичките боклуци ги оставя до моята градина, все едно са мои и то за седмици.
Това е единственото място, откъдето детето влиза и излиза от двора.
Дървото беше 4-5м високо, бая място заемаше. Като й казах, тя ми отговори: без това само аз чистя там.
Аз й казах, че като прави боклук е редно и да си го чисти.
Сега 4 плочи стоят захвърлени, розата я махна. Попитах я кога ще махне плочите: те не били нейни, а на собственика на жилището, той щял да дойде да ги вземе 🤣
стоят от месеци, собственикът сигурно и не знае. Хвърлени са до моята ограда, при нея всичко е перфектно. Като ги преместя при нея и тя ги връща пак при мен, защото не били нейни, нищо, че от нейната градина ги махнаха 🤣, просто не й пасват, а за да ги изхвърли, трябва да плаща.

Лошото е, че са я уволнили и си е вкъщи 😒. Преди явно на работата е разтоварвала самосвала.

Преди локдауна не я виждах толкова често. Ама сега е хубаво времето, децата са вкъщи и сме често в двора. Нямам намерение да държа децата вкъщи или да ги размотавам насам-натам, за да не я виждам.
А тя явно е изнервена 🤬

Кетчър, детето крещеше един път. Не е редовно. Един път изтеряса заради задачите по математика и тя го прати на терапия. 😆
Едно е да си зададеш въпрос, друго е да го пращаш на терапия.

# 401
  • София
  • Мнения: 971
Asyalein, намери и мъж. Grinning Явно се изживява като мъж-директор. Трябва да си намери някакво занимание. Сега от скука се занимава с вас. И за да поддържа "форма" се заяжда Grinning

# 402
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ляля, много добра идея, но:
1. не вярвам някой да я изтърпи
2. не мога да мразя толкова, че да го причиня на някого Stuck Out Tongue Closed Eyes

При всеки разговор ми се казва, че ТЯ сама е отгледала 4 деца и е работила, всичките са били в частно училище (чак й повярвах, че сама го е плащала).
На нея мъж не и трябва, освен за роб, ама сега малкият син изпълнява физически тежката работа.

# 403
  • София
  • Мнения: 35 116
Божейййй! Ограда,  нещо?!

# 404
  • Мнения: 6 166
1.Казваш: Не е възпитано да се вика през оградата. Като те контрира - пак го повтаряш това. И пак и пак докато се усети, че не поддаваш на разговор
2. Ако ти дава уклон за детето й кажи: Всяко дете е различно и майка му знае най-добре как да ги отглежда така че не се меси в чужди работи.
3. (като почне да те вкарва в клюкаренето си) Аз в чужди работи не се меся. Намери си някой друг за такива разговори.

Общи условия

Активация на акаунт