СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 754
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 48
Здравейте нови мами желая лека и безпроблемна бременност!
Пулсаций видях във 6г.с. със вагинален ехограв
За плуването и аз много се колебах но вече сме си запланували дата за почивка другия месец,ще се консултирам все пак със АГ но много ми се иска са се възползвам.Знам,че  температура до телесната няма проблем .

За мазила ще ви следя защоти при предишната бременност не съм се мазала със нищо имам само няколко стрий на гърдите,но сега смятам да се мажа.

# 376
  • Мнения: 95
Здравейте,и на мен ми става всеки ден лошо по няколко пъти и ми се яде само вредна храна...😀 снощи сънувах кошмар събудих се и бях много уплашена,дали нещо може да съм навредила на бебето? Притеснявам се...

# 377
  • Мнения: 71
Нее, глупости. Всички се притесняваме да не му навредим, но един кошмар е безобиден. Аз имам кошмари от седмици,
наистина много реални сънища. Не се притеснявай излишно! 💗

# 378
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Доста откачени сънища сънувам напоследък, а точно преди да забременея сънувах много страшни неща. Надявам се, че всичко е игра на подсъзнанието.

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
И аз идвам със сънищата, по- принцип сънувам много и все някакви фантазии, сега още повече. Гледам да не се вкарвам във филма и аз. Чета трилъри и криминални романи, но ги оставям, че идея нямате какви кошмари идват след тях. Утре съм на преглед и място не си намирам от вълнение. Вие имате ли проблем със съня /освен кошмарите / първите седмици спях като пор, но напоследък до 2-3 не мога да заспя /снощи стигнах до там да чистя в 2, само и само да се изморя и да заспя /ако имате нещо което помага, моля споделете ☺️

# 380
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Обикновено котката ме събужда около 4ч, за да я нахраня, обаче след това няма заспиване. Мисля и мисля. Какво ще е, как ще се справя с две, как ще се справя, ако баткото зарази бебето с някоя гадост от градината, как ще протекат ваксинациите...въобщеее милион и един въпрос. Когато синът ми беше малък, имах ужасна фобия да не се зарази с нещо, което ще протече сериозно. Като бебе не съм го водила по магазини, затворени помещения, а около ваксинациите треперех, да не се разболее. Затова отлагах толкова и второто дете, защото след като малкия тръгна на градина, не спря да боледува, тази година, да чукна на дърво е по- добре, догодина се надявам да е още пò.

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз още не мисля за такива неща, не смея да се зарадвам напълно, надявам се да чуем пулс и да се развива както трябва и тогава сигурно и аз така ще се побъркам да мисля. Хубаво е че тук вече има мами и ще ни давате съвети на нас които е за първи път 🤗
Не знам как стой въпроса с детските градини, но дано всичко е наред и баткото го пропусне сезона на вирусите.

# 382
  • Мнения: 264
Здравейте,

Бях на преглед днес и всичко е наред с бебето. Видяха се крачета и ръчички, ритмична сърдечна дейност и се движеше. Отлепването е намаляло и ще продължа още малко с утрогестана. Но забравих да попитам за витамини и малко по - късно ще се обадя на АГ-то.
Аз нямам кошмари, даже не си спомням сънищата, но пък съм психясала на тема грип и много ме е страх да не се разболея...

# 383
  • Мнения: 109
Дами, привет! Да се присъединя и аз към майките с притеснения от гадене, вируси при децата, как ще се оправят с две, умора, глааад и т.н. Аз съм още много рано явно, защото съм на преглед за пулс/сърчице чак на 10ти февр. Обземат ме само мисли, какво ще стане и как. Вчера се прибрахме от пътуване, започна едно гадене... дано ме размине. С предната имах 12 ужасни дена, които ако сега се повторят, не ми се мисли. А искам да запазя новината от работата ми, възможно най-дълго. Общо взето мисля по 10 различни сценария в минута, но единствено чакам да свърши работния ден и да се прибера да си почивам.
Относно басейните, аз лично многоо ги избягвах по време на първата бременност, нооо все пак се натопих до бедрата в 7месец и половина. Хубав ден и много почивка ви желая!

# 384
  • Мнения: 34
И аз се притеснявам какво ще е с 2, при все, че малкия носи само бацили от градината. Направо не знам.... В момента е с варицела и бронхит, снощи даже бяхме в спешното на Пирогов, че направо ми изкара акъла. За ваксинациите не се притеснявам, защото не ги слагам 🙄. Другия вторник съм на преглед и ще си запиша и час за Пренатеста в края на седмицата... Кошмари още нямам, но миналата бременност не можах да се отърва от мокри сънища, никога не ми се беше случвало 😂😂😂 Това хормоните са страшна работа.

# 385
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Мен съседите взеха да ме подпитват защо изглеждам толкова зле, да не съм болна.
Казах им, че съм пипнала някакъв вирус 🤭

# 386
  • Мнения: 34
Мен съседите взеха да ме подпитват защо изглеждам толкова зле, да не съм болна.
Казах им, че съм пипнала някакъв вирус 🤭
На теб личи ли ти корема? При мен явно, защото е втора и се вижда леко, което ме притеснява доста. Искам да кажа, че съм бременна чак 3-4м. Нося широки блузи, но пак се вижда нещо. Такавя издутина преди имах в 5ти месец края 🙄

# 387
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Издут ми е коремът, но изглеждам по- скорокато напълняла след празниците (което си е така), или преяла.
 Гледам да нося дънки с висока талия, които малко позамзват положението.
Много са ми странни жени, дето казват, че до 4-5 месец не им личи и едва ли не имат плосък корем 🙄

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
При мен килограмите са най- малкия проблем след сватбата всички знаят че си наваксаме с мъжа ми 😂😂😂😂 но ме питаха силикон ли съм си слагала 🤦‍♀️🤷‍♀️😂😂 някой хора с уникални екземпляри всичко трябва да знаят 🙄

# 389
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Довечера съм на частен преглед. Пратих ММ до доктора, понеже му е на път за работа, да запази час за след първи, понеже исках със сигурност да чуем сърце, а онзи, сакън да не изпусне парсата, му казал да отдидем днес, не било рано 🙄
Та, ще пиша довечера.

Общи условия

Активация на акаунт