СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 548
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 231
Благодаря ви за поздравленията Момичета Simple Smile

Аз днес бях пак на преглед, плодното сакче е пораснало, но не видяхме ембрионче и не чухме сърчице за момента, Доктора ме успокой,че апарата не е от най - новите и че има още време. Ще ходя пак в 8 г.с.  За момента мисля да спра да чета, че само някакви негативни неща са ми в главата, ще се отдам на позитивно мислене и повече релакс и работа. До скоро!

# 76
  • Мнения: 1 126
Преди една година родих, но вече съм забравила кога се ходи на преглед и кога какви изследвания се пускат. Мисля, че съм 6г.с не знам рано ли е да видим ембрион 🤔

# 77
  • Мнения: 264
Здравейте, момичета Simple Smile
И при мен днес беше първия преглед. Плодното сакче отговаря по размери на седмицата си, но при нас също не се видя ембрион. Доктора каза, че е рано и на 13ти отново съм на преглед. При първата ми бременност в 6 седмица и 6 дни се видя ембрионче със сърдечна дейност, така че за сега съм спокойна и вярвам, че всичко ще е наред при всички ни Simple Smile

# 78
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
С първата ми бременност бях голяма паника, постоянно се вкарвах във филми. А сега ме е налегнало едно такова спокойствие 😃

# 79
  • Мнения: 231
На мен ми е първа и ми е много спечено...искам и аз да съм спокойна и да се радвам само на бременността, мисля да си го наложа и се надявам всичко да е наред и да се случи. С твърде много информация се заливам и не съм готова за нея все още.


С първата ми бременност бях голяма паника, постоянно се вкарвах във филми. А сега ме е налегнало едно такова спокойствие 😃

# 80
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Това е проблемът- многото информация. Спри да четеш, слушай само лекаря си и се наслаждавай. Бременността е напълно нормален физиологичен процес, каквото зависи от нас ще го направим, другото е Божа работа 🤗

# 81
  • Мнения: 71
Ох, момичета! Не съм вярвала, че ще пиша тук! На 5 януари видях 2-те чертички.
На 25 години съм, първа бременност. Първи преглед ще бъде на 14 януари. По изчисления- терминът ми е на 9 септ.
Последен цикъл - 2 декември.
Симптоми - само подути и болезнени гърди, подут корем, понякога болка ниско долу и най-вече РАЗДРАЗНИТЕЛНОСТ! Мъжа ми ме дразни дори, когато кашля! Влизам в истерия за пълни глупости, имам чувството, че той не разбира и не се съобразява с мен или си въобразявам..Нормално ли е? Sad
От 2 месеца съм безработна- много неподходящ момент да напусна... Дори майчинството не ми е сигурно, но правихме опити 9 месеца и общо взето стана неочаквано.
Имам толкова много въпроси и чета като ненормална, а още не съм била на преглед...
Честито и на другите бъдещи мами! 💗

# 82
  • Мнения: 635
Здравейте момичета, за много години. Присъединявам се към вас. Бременна съм за втори път. Имам момиче на 1,8г .
На 13 ще съм на преглед и много се надявам да се чуе сърчице. По мои изчисления сега съм в 6г.с. с термин 2 септември. Когато мина прегледа ще пиша какво е станало.

# 83
  • Мнения: 430
Здравейте, не знам в коя г. С съм питах док днес той вика какво те интересува? като започнете с тези седмици... Май се изразни.. Има плоден сак но нищо не видяхме вътре. Мисля че е много рано щом той не се притесни.. Вика ме на 16.01 пак..

# 84
  • Мнения: 264
Здравейте, не знам в коя г. С съм питах док днес той вика какво те интересува? като започнете с тези седмици... Май се изразни.. Има плоден сак но нищо не видяхме вътре. Мисля че е много рано щом той не се притесни.. Вика ме на 16.01 пак..

С нередовен цикъл ли си? Иначе седмиците се пресмятат от първия ден на последната менструация. Вече на ехографа спрямо големина на плоден сак/ ембрион се определя на коя седмица отговаря. Не знам какво толкова се е издразнил лекаря. На мен винаги ми пишат в документите коя седмица съм. Иначе при мен също не се видя ембрионче и на 13ти ще ходя пак Simple Smile

# 85
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Какъв е тоя лекар? Интересува ме и още как. Що за нахалство?

# 86
  • Мнения: 48
Аз също не знам със точност във коя седмица съм по приложение съм 5+ по изчисления на ехографа излезна 6+
 Но аз август месец направих спонтанен и от тогава мц е много нередовен.

SunFlowerLady Много грубо е реагирал доктора все пак си на лекар именно да разбереш за състоянието си..

# 87
  • Мнения: 430
Док е много точен аз съм му свикнала вече защото ми е 2ра бременност при него. Аз знам кога съм забременяла точмею ми е цикъла но бях при него на 19.12 и каза тези 2 дни ако има контакти може да стене имаш перфектен фуликул и лигавица... Съответно или 20 или 21.12 се е получило... По календара на тела за цикъла съм в 2г.с+5 иначе около 4г.с+2дни тр да е.. Последния ми цикъл беше на 7.12

# 88
  • Мнения: 264
Док е много точен аз съм му свикнала вече защото ми е 2ра бременност при него. Аз знам кога съм забременяла точмею ми е цикъла но бях при него на 19.12 и каза тези 2 дни ако има контакти може да стене имаш перфектен фуликул и лигавица... Съответно или 20 или 21.12 се е получило... По календара на тела за цикъла съм в 2г.с+5 иначе около 4г.с+2дни тр да е.. Последния ми цикъл беше на 7.12

Според мен също е рано да се види ембрион Simple Smile

# 89
  • Мнения: 43
Тези седмици са наистина много объркващи... Аз бях при първа лекарка на ехографа излезе 5+, отидох за второ мнение след 2 дена, казаха ми 4+, сметнато по последен цикъл 6+, сметнато по овулация И зачеване... 5+. Важното е всичко да е наред и да се покажат скоро сърчица!

Общи условия

Активация на акаунт