СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 574
  • 772
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 7 190
Бърз въпрос - извинявам се, но съм в движение и нямам възможност да ровя в заповеди и разяснителни документи.
Ако изпитът е в два модула, и двата ли са задължителни, или вторият не е (както преди), и правят опит да върнат "по-добрата" статистика за успеваемост?

# 511
  • Мнения: 6 925
Нищо не е задължително. Но се взима само крайният брой точки, ако това питаш. Преди можеше да не се кандидатства, а сега всички завършват училището си и си кандидатстват за ново училище с крайните си резултати от нво, а не с отделните сборове на частите.

# 512
  • София
  • Мнения: 7 190
Точно това ми беше въпросът.
Защото преди изготвяха статистика само на база точки от първи модул. И беше по-добра успеваемостта на хартия.
Та питах, за да видя дали пък не искат да върнат точно това.
Защото, Мария, и мене ме притеснява това, за което пишеш. Абсолютно е вероятно да треснат много лесни първи 20 задачи.
И има опасност тотално да се оплескат нещата.

# 513
  • Мнения: 8 228
То дори и не е задължително да се явил на НВО в крайна сметка. Пак си завършваш основно образование, пак си кандидатстваш...

Сега в статистиката излизат всички точки, а не разделено по модули.

# 514
  • София
  • Мнения: 4 035
Първо да си кажа, че категорично съм ЗА една обща част на нво математика. Но да си кажа притеснението, което дано да е неоснователно. МОН са си взели решение, не вярвам да го променят, дано, но не вярвам. Страх ме е само да не вземат да се доказват как не сме прави и как децата ще се справят и да дадат ултралесно нво и да стане едно стълпотворение във високия регистър. И да се отсяваме с училищни оценки, което ще е много нечестно.

Мда, точно това си говорехме с Айла онзи ден. Ина е твърдо 5 по математика, толкова ще си й пише, но в съседното училище без значение 4 ли е, 5 ли е - праскат 6ците накрая и дефакто с по-малко знания, ще излезе пред  Ина, но няма какво да се направи...

# 515
  • Мнения: 6 925
А Ния ще е с 5 по бел... И кой знае по още колко други предмета. Та ми е голяма драма.

# 516
  • Мнения: 24 467
Ха, при нас целият клас, дето е при тази госпожа по БЕЛ, ще е с 5 и надолу по БЕЛ. За втория срок не съм се отказала да го местя. Нито разчитам да ги подготви /училището отдавна за мен не подготвя ни за НВО, ни за нещо друго сериозно/, нито да се замисли, че претенциите й не отговарят на тези, на учителите в другите седми класове и нейните ученици са неконкуретни в сравнение с останалите.
Не ми се занимава с тая жена и само това виждам като изход.

# 517
  • София
  • Мнения: 3 457
При нас е пълна мъгла.Ани доста шарено с оценките.Взелинса се настрои по разни предмети.И като добавим разминаването от хартиения и електронния дневник...ще чакаме до последно да видим оценките за срока

# 518
  • Мнения: 3 491
И при нас май ще е петица по БЕЛ. Дано във втория срок да  я оправи тая оценка, защото би било много тъпо. Според мен проблемите се получиха около разминаването на материала в училище и в курса. Той учеше предимно за школата, а там пропуснаха в началото разни медийни жанрове и подобни неща /не следя, по преразказ на детето/. А в  училище основно на това ги изпитваха.
Аз съм споменавала, че преместих детето в кварталното училище. При нас няма промяна в оценките. В старото му училище по БЕЛ имаше шестица в шести клас в първия срок, а във втория и за годината - петица. Заради отказ да свали качулката в час при три шестици и една тройка за поведение /то малко е смешно, че е тройка, а не двойказа качулка, но явно все пак е била милостива/, получи пет за срока и пет за годината по БЕЛ.

# 519
  • Мнения: 5 001
Очаква се да е лесно НВО по математика, по информация от преподавател. И мен повече ме притеснява това. По математика може да се доберем до 6, но по Бел няма такива изгледи, ще остане с 5. Не съм се интересувала дали завишават оценките при нас, учителките са доста сериозни жени в пенсионна възраст. Целта са ни езиковите, другите предмети в краен случай ще играят.
Както казват децата, к’вот-такова, важното е да сме живи и здрави. Аз в момента съм доста спокойна, чак се учудвам на себе си, но май месец ще изтерясам със сигурност.

# 520
  • София
  • Мнения: 3 457
Опитвам се да туширам собствените си  истерии предварително.В момента съм се отдала на малки планове за мини бягства  и почивки.И морето в прозореца преди първо класиране е  резервирано....Ще оцелея!.

# 521
  • Мнения: 1 013
Тотално сме във въртележката. Изкуствено създадена истерия, в  която ние - родителите не само сме участници, а и с главни роли.
Детето ми завърши 6-ти клас с успех 6.00 ("елитно" столично училище)и в началото 7-ми каза, че ТРЯБВА да ходи на уроци, "защото всички ходят".
Имат перфектен преподавател по МАТ в училище, който ги подготвя отлично, но пустото "ТРЯБВА"...

# 522
  • Мнения: 3 048
Хм, вече втори цитат от преподавател по математика чувам за очаквано лесно НВО по мат.
Не знам с министъра ли си говорят или със звездите, че да знаят. (отделно това ще да е нова мотивационна техника да ги разправяш тия на учениците, докато ги караш да решават трудни задачи).
И мен ме дразни нечестното сравняване на училищни оценки, ама това е положението.

# 523
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз не се притеснявам, че при нас не завишават оценките, притеснявам се, че в 90% от училищата ги завишават...

# 524
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
При нас положението с БЕЛ е твърдо 5. Лошото е, че сам разбра, че за МГ в балообразуването не влизала оценката по БЕЛ от свидетелството (миналата година) и не му пука вече ..Аз криех тази инфо от него..
По МАТ се докара от класното да зависи оценката му, а има 5,, заради глупави грешки, но се е договорил с учителката още утре да го изпита за 6 ( тя сама му била казала, че е едно от няколкото най-силни деца в класа и не заслужавал 5, по негови думи)...
Другите оценки въобще не ме интересуват и въпреки това не са слаби, само географията ни мори и донякъде историята - там ще са 4..

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 15:29 от AIR

Общи условия

Активация на акаунт