СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 598
  • 772
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 8 228
При нас хич не пишат шестици на килограм. Школи дава набора трети в класа и някъде 18-и във випуска с успех около 5,65. Петокласникът е горе-долу със същия успех и пак така се движи 3-4-и в класа и около 20-о място във випуска. Вярно, че статистиката не е съвсем точна, в смисъл, че влизат и предмети като ИИ, ТП, музика и прочие, но все пак дава някаква представа.
Мисля, че са реални оценките, поне на моите двамата, за другите деца не знам.

Happy, ти заплашваш с Правец, аз го заплашвам, че няма да го пусна там 😂

# 601
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
При нас пък на някои ученици, по определени предмети, не дават контролни, защото "по дифолт" са  за 6. Другите да се гърчат и каквото изкарат...

# 602
  • София
  • Мнения: 375
Аз се чудя как да разбирам навреме за отворени врати в дадена гимназия. За момента девойката още не се е спряла на нещо конкретно и кръгът с варианти е доста широк.
Сега раззбрах от една друга тема, че в НПМГ е имало отворени врати още ноември.
Тези с опит предните години, знаете ли след някой друг месец масово всички ли имат отворени врати или всяко училище си ги прави в съвсем произволен месец?
Иска ми се да отидем на повечето, евентуално така да се ориентира и да стесни кръга.
Другото е да следя за отворени врати на една дузина училища Thinking

# 603
  • Мнения: 569
При нас хич не пишат шестици на килограм. Школи дава набора трети в класа и някъде 18-и във випуска с успех около 5,65. Петокласникът е горе-долу със същия успех и пак така се движи 3-4-и в класа и около 20-о място във випуска. Вярно, че статистиката не е съвсем точна, в смисъл, че влизат и предмети като ИИ, ТП, музика и прочие, но все пак дава някаква представа.
Мисля, че са реални оценките, поне на моите двамата, за другите деца не знам.

Happy, ти заплашваш с Правец, аз го заплашвам, че няма да го пусна там 😂

Аааа, Ston, ще го взимам за зет, с този успех и предприемчив, и умен. Няма ли някоя нова идея за бизнес?

# 604
  • София
  • Мнения: 3 457
И аз искам да идем на отворени врати в няколко училища.Надявам се да разберем някак навреме...

# 605
  • Мнения: 24 467
На една линия означава да е половината клас с шестици, а реално двама-трима да са с истински. Та се питах тези двама-трима как се чувстват. И не е само по повод НВО и класациите.

Ми кофти - как да се чувстват.
При нас, на класното по математика, например, народът масово отново е преписвал, докато учителката попълвала бележници. Класна им е жената, затова. Вярно, че има две шестици само, но и петиците са далеч незаслужени при това положение. Масови са, а знам от деца, че масово при тях текстовите задачи са терра инкогнита, както и останалата таз-годишна част по предмета, взета до момента. Даже на моя не е и пълна тая шестица, има 20 стотни взети за един сбъркан знак и едно необозначение на мерна единица на текстовата задача от път, време, скорост. Да, добре е, че са го поклъцнали малко, защото е важно, оценката е обективна, но останалото, дето е преписало ... там обективността е нулева.
Затова тия училищни бележки не трябва изобщо да се взимат предвид при класирането.
И като стане така и на НВО - работата е безсмислена с подбора за елитни училища. Никакъв подбор не е това, при туй положение. Та не се косете, ако не попаднете в най-елитните. То се не знае колко са им елитните ученици реално.

При нас пък на някои ученици, по определени предмети, не дават контролни, защото "по дифолт" са  за 6. Другите да се гърчат и каквото изкарат...

Това е един от върховете на обективната справедливост на нашенските школа при оценяването и, потом, на "състезанието за елитни училища".

# 606
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз си чекнах да следя някои теми тук във форума за съответните училища или питам направо там (когато разбира се има такава тема).
Може би е добра идея да си набележите някои по-предпочитани и да видите миналата година кога е имало ден на отворените врати.

# 607
  • София
  • Мнения: 375
Аз си чекнах да следя някои теми тук във форума за съответните училища или питам направо там (когато разбира се има такава тема).
Да, аз също следя няколко теми, но за НПМГ например разбрах сега случайно. Ще прегледам миналогодишните, наистина е добра идея да видя кога са били миналта година като ориентир. Може би е още рано.

Ще бъде полезна информация, ако някой споделя и тук като разбере.

# 608
  • Мнения: 6 926
Тук беше споделено и за нпмг, и за АК, и за нтбг мисля, че имаше. Всички се нанасят и в календара.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 18:22 от maria77bg

# 609
  • София
  • Мнения: 375
Тук беше споделено и за нмпг, и за АК, и за нтбг мисля, че имаше. Всички се нанасят и в календара.

Явно съм ги пропуснала, открих темата по-късно.
Сега вече следя внимателно, благодаря Simple Smile

# 610
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз отидох на отворени врати само в АК, от ДГ знам какво да очаквам.

# 611
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Gadamer,  какви са ти впечатленията от АК? Намираш ли предимства, които заслужават цената и тоталното обръщане на модела на обучение . Иначе на отворените врати всичко беше  много пленително😄

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 20:14 от googlish

# 612
  • Мнения: 6 926
Има ли болни по софийските училища? В нашия клас били 10 болни. Някоя грипна ваканцийка не се ли задава?

# 613
  • София
  • Мнения: 2 446
Преди малко питах - нито при седмокласника, нито при малкия има отсъстващи

# 614
  • Банкя
  • Мнения: 40
Относно оценките, говорим си вчера с Криси и детето ми казва: " Мамо, неразбирам, защо трябва да се мъчим три години и да се борим за хубави оценки, като накрая ни оценяват за 60 минути. Да бяха давали по едно НВО след всеки клас, а не на веднъж всичко."
Зачудих се какво да й отговоря...

Общи условия

Активация на акаунт