Кога махнахте нощното хранене?

  • 5 020
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 455
Да вмъкна аз едно въпросче,което ме вълнува  Simple Smile Към кърмещите през нощта мами - ако бебчето е на леглото до вас, как редувате гърдите за кърменето. След като спим в едно положение,бебка винаги ми е от дясно, за да е във вътрешния край на леглото, как по-удобно за мен и нея да предлагам и двете гърди след като само от дясната ми е удобно,просто за да предложа лявата трябва да се разместваме и така ми се губи смисълът от спането заедно. Често кърмя поне по 3-4 пъти и не съм измислила удобния вариант?

# 31
  • Мнения: 1 353
И ние сме на поискване и не смятам да я ограничавам. На 26,07,2006г. бяхме на консултация и педито каза, че ако е била изкуствено хранена е щяла да я подложи на диета, защото е вече 7,650кг. Да ама не. Как ще успокоиш детето кога то е гладно и не иска вода???

# 32
  • Мнения: 2 309
Хич нямам и намерение да го махам, случи се един - два пъти да поспи повечко часове през нощта и да се събуди към 5 и бомбите ми щяха да експлоадират, няма да мъча нито детето, нито себе си.

# 33
  • Мнения: 2 784
На година и 6 месеца, преди малко повече от месец. Бебето ти е малко- не го мъчи!

# 34
  • Мнения: 334
Премахнах нощното хранене на дъщеря  ми когато беше на 2 месеца.За протокола роди се 2.800кг.Първия месец нададе 1.400кг.,а всеки следващ до 7 месец надаваше средно по 900 гр.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 882
Бебето само ще се откаже от нощното хранене.Не мъчи нито бебето,нито себе си с това отказване.

# 36
  • Мнения: 1 165
Ами не знам кое кърмене да нарека нощно, но някъде наоколо 3-3.5 месеца беба запона да издържа по 6 часа през нощта без хранене. Нищо не съм правила, детето просто спря да се буди. Но голямата промяна настъпи преди около месец, когато спря да се буди и за още едно нощно хранене и започна да спи по 10 часа и да прави около 11-12 часа пауза между първото и последното кърмене. Пак без моя намеса.
ох,чакам и аз този момент,за да има малко сън и за мен...но да не се каня много,че не се знае... Grinning

# 37
  • Мнения: 2 784
Ами не знам кое кърмене да нарека нощно, но някъде наоколо 3-3.5 месеца беба запона да издържа по 6 часа през нощта без хранене. Нищо не съм правила, детето просто спря да се буди. Но голямата промяна настъпи преди около месец, когато спря да се буди и за още едно нощно хранене и започна да спи по 10 часа и да прави около 11-12 часа пауза между първото и последното кърмене. Пак без моя намеса.
ох,чакам и аз този момент,за да има малко сън и за мен...но да не се каня много,че не се знае... Grinning
Зайко, не разчитай на това. Калина махна сама нощното хранене на 3 месеца, ама аз ставах всяка нощ да се изцеждам, защото се препълвах. Тъкмо ми се регулира кърмата, Калина беше на около 6 месеца, взеха да и никнат зъби и си възстанови нощното хранене. Тогава мислех, че е период, така и беше, ама дългичък нещо- цяла година продължи. Mr. Green Едва наскоро взе да спи що-годе нормално- цяла вечер в креватчето си и чак сутрин към 6-6.30 идва да си цокне. Братовчедка ми разправяше:"До втората година сън няма да видиш!" Така се и оказа. Дано при теб да е друго, че иначе майката му е да стискаш зъби, докато отмине.

# 38
  • Мнения: 601
Стомахчето на бебето ти в момента е голямо колко орех!
Изсуканата кърма се преработва и усвоява напълно за 40-50мин след хранене!
9 месеца в корема ти бебето е получавало денонощно храна, за да расте и да се развива пълноценно!
А сега помисли как да изсуче толкова много млако а и да го задържи за дълго, за да не гладува цяла нощ или няколко часа?
Фактически бебе което се храни през 2-3 часа е сито един час, а после стомахчето почива (така нужната според БГ-педиатрите почивка) и гладува!
Моят съвет е не спирай нощното кърмене особено в първите месеци! То е много важно за бебето и за теб самата. Така ще си убедена че детето ти получава достатъчно количество мляко, защото неговата задача сега е само да расте! А и ще стимулираш гърдите си прекрасно ако кърмиш поне 2 пъти нощем, тъй като пролактина (хормона отговарящ за млякото) е в най-високи нива между 3 и 8ч сутрин.

Peace

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Тя сама си го махна като стана на 2 месеца. Но лично аз съм против наливането с вода и залъгването с биберон. И сега ми се случва да се събуди в 2-3 през нощта и я кърмя, но много рядко.

# 40
  • Мнения: 308
като направи един месец махнах храненето в 1ч. след още един и храненето в 5ч. като вместо мляко давах чай или вода.

# 41
  • Мнения: 3 092
Искам да споделя какво мисля за отказването от нощното  хранене с уговорката че не искам да засегна никого.
За мен да отказваш насила детето си  е жестоко и безсмислено.Не мога да и давам чай или вода първо защото не пие и второ защото аз самата като съм гладна не пия вода а ям вие вода ли пиете  newsm78
Ако съм искала да се наспивам през ноща добре и да съм спокойна нямаше да раждам а пък сега понеже родих мисля да поизчакам толкова време колкото беба реши.Трудно е не отричам едва се издържа понякога през деня, но смятам че детето е най-важното.
Нямам режим и кърмя на поискване - така че пътите през който се буди ноща за важни , за да продължим да се кърмим успешно.

# 42
  • Мнения: 657
Не съм го махала,все още си се кърмим през нощта,когато поиска-няма да си мъча детето.Когато само се откаже

# 43
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Здравейте мами,да се жключа и аз Simple SmileНе бързайте да махате нощното кърмене детенце само ще се откаже когато му доиде времето. newsm51

# 44
  • София, България
  • Мнения: 2 222
бебетата по принцип са склонни, ако обаче дневните хранения са им достатъчно до около 12-седмична възраст сами да се откажат от нощните хранения. Пробвай като стане на 3 месеца да го отучиш с водичка, носене, може и с песни да го приспиваш. При нас стана за около седмица цялата работа като спря да се буди всяка нощ, но примерно през вечер си продължи да се буди. Ако се беше събудил по-късно около 4-5 часа го хранех, а ако е било по рано не го хранех но както и да е около седмица и половина след началото на опитите спря да се буди. успех но изчакай малко!!!!
ако пък не става и се буди с писъци по 2-3 пъти всяка нощ в продължение на дни, може да не му стига храната през деня и тогава не го мъчи, кърми си го детето

Общи условия

Активация на акаунт