Любители на Котки - Тема 141

  • 52 155
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 852
Бързо възстановяване и от мен на всички!

# 721
  • Мнения: 18 979
HumbleDrumble, аз на бебето му правя промивки на нослето с морска вода, като ѝ е запушен носът. Не знам за котка дали става обаче. Очите със сребърна вода. Може би ветеринаря е добре да попиташ за истински медикаменти.

Ето и един Чарли от мен.

# 722
  • Мнения: 15 313
Куку, ма много са ти красиви котешките деца. Много. Heart Eyes

# 723
# 724
  • Мнения: 6
Здравейте на всички 😊.От месец и половина съм мама на едно сладко и мнооогоо палаво момченце 🐱, което се казва Кай.Около 4 месечен е вече.Открих го на улицата.Тъй като ми е първо коте съм много неопитна и  имам нужда от много напътствия 😊. Записвам се за темата и следя❤ 🐈🐈🐈❤

# 725
  • Мнения: 3 732
Чета темата, не искам да пиша, не съм готова все още. Но започвам много да се ядосвам, не на вас.

Чета за кастрации, болни котета. Яд ме хваща. Човек като има проблем търси помощ. Като попадне на некадърен ветеринар, и животното страда, и човек се чуди какво да прави. Хората сме ограничени - дали от пари, дали от липса на информация, дали от нещо друго. Но всеки си обича котето въпреки това.

Яд ме е колко трудно се намира добър ветеринар. И те като човешките доктори - много е трудно да намериш читав. Ще те уморят заради пари и некадърност.

И пак стигаме до хората и човешкото, до отношението.
Рядко пиша в темата сега. С втора котка съм, но още не съм прежалила Бегинс. Помня колко много ми помогнаха пишещите тук, дори и тези, които ме нападаха.
Бегинс живя 18 години, некастриран мъжки, апартаментен, неваксиниран, ядеше евтини паучове и консерви и човешка храна. Докара тая възраст защото беше много обичан от всички и много глезен. Беше като куче умен и усещаше емоциите на всички в дома.
Тя, номер две, е съвсем различна. Вече е кастрирана, с храната и тоалетната също има разлики.


Хората от темата са по - добри от доста ветеринари защото са го изживели. Благодаря им/ви!

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 00:53 от Зуки Су

# 726
  • Мнения: 852
Момичета, Макс повърна сутринта. За първи път му е. Възможно ли е да е още от това, че е бил под упойка или да звъня на вет? Минаха вече към 60 часа от кастрацията.

# 727
  • Мнения: 15 313
Слънце, мисля, че е възможно. Не се тревожи излишно, наблюдавай го, наблюдавай поведението му. Ако пък е еднократно, значи съвсем няма място за притеснение. Няколко дни след кастрацията му давай мека, мокра храна, може и намачкана и размесена с малко водичка. Не давай гранули поне няколко дни. Свързано е с упойката, гълтателния рефлекс и опасността от задавяне.

# 728
  • Мнения: 852
Веднага след това искаше да си играем и не даваше други признаци да му е зле, но това за сухата храна не го знаех, и вчера и днес сутринта ми давах. Той яде консерва вечер и суха сутрин. Реално повърна малко след като му сипах гранули. Беше хапнал съвсем малко от тях. Благодаря а съвета! Heart

# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Щом е било еднократно и след това е игрив мисля, че няма повод за притеснение.

# 730
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Щом е било еднократно и след това е игрив мисля, че няма повод за притеснение.

Подкрепям Месечинка. Понякога някои котки повръщат без това да е обезпокоително. Нашите го правят от време на време.

# 731
  • Мнения: 151
Привет от нас с Кайли. Отдавна не съм писала, но ви четем редовно. Идвам с въпрос относно храненето. До каква възраст давате храна джуниър, дали е редно до 12 месеца, въпреки че е кастрирана на 6? В момента гранулките ни са Natural Greatness cat & kitten, което ще рече, че стават и за подрастващи, и за възрастни котки. С доста висок протеин са - 41%. Чета противоречиви мнения относно препоръчителните нива на протеин в храната и не знам кое е правилно. Някои казват, че котката се нуждае от високи нива на протеин, а други - че се увреждат бъбреците и черния дроб. До 12тия месец оставаме на тази със сигурност, но после дали да сменяме с по-ниско протеинова? Постоянно разглеждам храни и виждам, че всички от високия клас са с висок протеин, а не искам да давам по-нисък. Изключение правят N&D, които имат по-ниски нива. И като цяло дали е необходимо да сменям храната, след като тази уж става и за възрастни котки? Ох, много ми е объркано. 😀 Също и относно консервите - в момента давам понякога джуниър, понякога адълт, каквото намеря и каквото се хареса като цяло. Но повечето джуниър са с доста висок процент мазнини, което не знам колко е ок за кастрирана котка. Абе, приемам всякакви съвети за храненето като цяло, и най-вече мнения относно протеините. Поздрави от вечно гладната Кайли.

# 732
  • Мнения: 1 517
Здравейте. Бихте ли споделили от къде (онлайн или магазин в София) пазарувате ветеринарни храни на по-ниски цени? Интересува ме Royal Canin Urinary SO Cat. Моето момче има камъни в бъбреците и ветеринарят каза, че с тази храна имат най-добри резултати. С пюрината давали рецидиви.

# 733
  • Мнения: 5 300
Аз пазарувам от Зооплюс, там май са най-ниски цените, но се чака около 7 дни за доставка, та добре си планирам наличности и поръчка. 😂
И един Панта от любимото му място.

Малко се "погаврих" с него, ама не му паснаха очилата. 😂

# 734
  • Мнения: X
Здравейте, дами!

Нова в темата Simple Smile Добре заварили.


Извинявам се, ако този въпрос е бил засяган много пъти, но готвите ли на своите котки, какво и как, за да живеят по-здравословно?
Аз храня моята котка с гранули на Роял Канин (Exigent, за капризни), като се стремя на 2-3 дена да разнообразявам с паучове. Паучовете не ги подбирам, понякога давам и по-евтини варианти (боклуците), а понякога по-хубави и скъпи с повече съдържание на месо - както дойде.

Последно време обаче се замислям дали за котката е здравословно всичко това, особено с гранулите. Точно Exigent пишат, че е с повече съдържание на зърно, въпреки че от други храна котката повръща... Та не знам.. Понапълняла е. От време на време й варя чисто пилешко месо (гърди), за да приема повече протеин. Хапва с удоволствие, ама после й писва и почва да си играе с храната, не дояжда.


Дали да си взема блендер и да й смилам сготвено месо с рибено масло, за да приема повече протеин? Вие как готвите на своите котки?

Сори, стана доста дълго Grinning

Общи условия

Активация на акаунт