Рецепти за православни пости 2020 година

  • 22 594
  • 190
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 859
Лек и спасителен пост Hug

Вчера правих фалшива шкембе чорба.
Запържени в кокосово масло червен пипер ,кладница и печурки.Като омекнаха сложих оризово мляко  ,черен пипер и сол.Намалих да си къкри.Със счукан чесън +оцет при сервиране много вкусно се получи ,даже каката яде.

Имам и за днес ,плюс паста с доматен сос ,маслини и хранителна мая ще си направя .

# 166
  • Мнения: 3 269
Благодаря за вкусната рецепта за фалшива шкембе чорба. Обожавам гъби. За първи път постя и наистина не знам какво да ям.

# 167
  • Мнения: 1 413
Привет на всички, от няколко години започнах да правя постите, а чак сега откривам темата Simple Smile
Има чудни  рецепти, ще споделя и моите кюфтета с леща и червено цвекло. Лошото е, че не мога да дам количества, тъй като готвя на око ...

Необходими продукти:
Леща
Червено цвекло
Картоф
Галета
Рас ал ханут (арабска подправка от арабите на Симеон може да се набави, аз я открих преди няколко години в Мароко и от тогава ми е любима)
Сол

Варя зеленчуците и лещата отцеждам хубаво да няма вода и меля всичко на машинката, според мен и намачкано ще стане, слагам подправките на вкус, слагам и малко галета и оформям кюфтета овалвам в галета и пека на хартия, за 15-10 мин на 200 градуса.

# 168
  • Мнения: 1 316
Намерих Ельопита (Ελιόπιτα) или маслинова пита с грис , която мисля да приготвя



https://www.mycookingbookblog.com/eliopita-maslinova-pita-s-gris/

Лек пост! Hands Pray

# 169
  • Мнения: 1 076
Днес в нас ще се яде:

боб чорба,
картофена яхния,
салата: карфиол, морков, чушка, прясна целина

Ще правя и лимонови мъфини с кокос, постни по тази рецепта. Тя е за кекс, но аз правя мъфини. Ако някой има интерес, но има нужда от превод, да казва. 😊

https://thevegan8.com/easy-vegan-lemon-cake/

# 170
  • Мнения: 327
Здравейте, реших тази година да постя. Не съм го правила досега, но мисля че ще успея. От години се храня разделно, но последните месеци нещо наддадох кг(2-3) и ме дразнят. Затова реших да се поизчистя и тялото и душата/имам проблеми с ММ/ . Ще се радвам да ви чета Simple Smile днес закусих банани 2 бр, обядвах картофена салата със салата от зеле, морков, червено цвекло. За вечеря имам леща. / Същото ядох и вчера Simple Smile

# 171
  • Мнения: 3 414
Вчера чушли с доматен сос, а вечерта ориз с царевица и морков.
Днес сутринта сурови ядки. Обядва картофи на фурна и зелена салата с краставица.

# 172
  • Мнения: 1 413
mama.iv да си призная, на мен ми се виждаше много трудно, имах усещането, че душата ми няма да издържи на това изтезание, но си се справих отлично на първия ми пост (преди три години Великденски)

# 173
  • Мнения: 38
За довечера съм планувала да правя къри с кокосово мляко и карфиол; супер е за любителите на индийската кухня.

В тенджера сваряваме до половина нарязания на розички карфиол и два, три моркова.

Слагаме в нагорещен тиган 3 лъжици кокосово масло, добавяме семена кимион, дафинов лист и една малка канелена пръчка и сотираме за няколко секунди.

След това добавяме една нарязана глава лук, смлян чесън и джинджифил, разбъркваме добре, за няколко минути да се задушат.

Добавяме доматено пюре / настъргани домати и подправките - 1 ч.л млян кориандър, 3/4 ч.л куркума, 1/2 ч.л лют червен пипер,  1/3 ч.л млян черен пипер, 1/2 ч.л гарам масала и сол на вкус. Готвим 8-10 мин.

Добавяме в тигана и половин чаша от водата, в която са се варили карфиолът и морковите и оставяме да поври за минута две, след което добавяме карфиолът и морковите да се варят още 6-7 мин.

Накрая добавяме и 1 чаша кокосово мляко, разбърваме хубаво и оставяме на котлона за още 7-8 мин. Сервираме с басмати ориз и поръсваме с пресен кориандър.

# 174
  • пловдив
  • Мнения: 1 092
Здравейте,днес приготвих зеленчукова крем супа с крутони и леща за вечеря.Иска ми се да намаля сладкото и вчера заложих на тиква с орехи и мед,но днес опитах черен шоколад без мляко.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Днес правих грис халва с малка модификация - половината вода замених със соево мляко и стана по-мека на вкус.

Последна редакция: сб, 28 ное 2020, 21:59 от bubanka

# 176
  • София
  • Мнения: 7 873
Дами и господа,

и през тази година Рождественските пости са към своя край.
Пожелавам ви мирни и благоденствени празници!

С този пост искам и да ви информирам, че спирам да пиша в тази тема, защото според мен тя вече се изчерпа. Ако някой иска нека я поддържа.

# 177
# 178
  • Мнения: 4 859
Честито Рождество Христово ! Бъдете здрави !

Мамините манджи от бъдни вечер

Беше направила много вкусна салата от варена леща с подправки ,зелен лук и чери домати ,открадвам си идеята за следващите пости .

# 179

Общи условия

Активация на акаунт