Лидл 135 - Свежо януарско начало на новото 20 ;)

  • 113 621
  • 2 175
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Sofia
  • Мнения: 21 633
То острият нож е половината свършена работа.
И ние имаме ножове Солинген (наследство), ама не ми харесва съотношението на дръжката и острието - еднакво широки са, та затова си взех друг нож.

# 1 336
  • Мнения: 68 647
Така е, темата е за Лидл. Да се върнем на нея, подкрепям Феникс тук.

(домати режа винаги с назъбен нож -незаменими при меки домати особено.)

# 1 337
  • Мнения: 19 687
Точно това имах предвид и аз. Марки бол, исках конкретни линкове към конкретни ножове. Щото аз, примерно, точно на Трамонтина съм взимала голямо дърво.

# 1 338
  • Мнения: 12 664
Покажете ги, моля, тези лимонови бисквити, дето все ги хвалите.

# 1 339
  • Мнения: 35 110
Ето ги
Скрит текст:

# 1 340
  • Мнения: 27 529
Лидълските ножове с нож за домати нямам, но другите комплекти си режат доста добре, не ми се налага да натискам особено. А заточени с долния ръб на порцеланова чаша са си екстра за мен. И керамичен нож имам. Ако има значение, имам си и специална поставка за ножовете (от Лидъл) която уж предпазва остриетата. Като видя нож с дървена дръжка ми призлява, но хората сме различни- има хора които такива пък предпочитат. 50-60 лв за нож не бих дала аз, след като лидълските ми ножове ме устройват. Blush

# 1 341
  • Мнения: 8 218
Така е, темата е за Лидл. Да се върнем на нея, подкрепям Феникс тук.

(домати режа винаги с назъбен нож -незаменими при меки домати особено.)

Още повече, че същата дискусия я имаше при предишното пускане на ножовете. Един недоволен, 10 доволни.

Аз съм сред доволните - 2 комлекта имам, режат безупречно, ако затъпеят ги наточвам

# 1 342
  • Асеновград
  • Мнения: 3 063
Покажете ги, моля, тези лимонови бисквити, дето все ги хвалите.
Виж няколко страници назад има и снимка със състава, доста хора не го удобриха.На мен ми харесаха лимоновия крем и шоколадовите с белия крем, третия вид нещо не ме впечатли.
По напред някой питаше за касеролата, имам я вече доста години , нямам оплаквания не се е олепило покритието. Същото мога да кажа и за тавичките по две в комплект от миналата година ги ползвам не им личи употребата, а аз не пазя чак толкова даже често мия с абразивни препарати за съдове.Да допълня че не използвам съдомиялна и можеби затова не захабявам толкова съдовете с покритие.

# 1 343
  • Мнения: 12 664
Много благодаря.

# 1 344
  • Мнения: 35 110
И касеролата е хубава и тия кутии в комплект за 11 лв също са хубави.
Аз състави не чете, така че много ми харесаха бисквитите Wink

# 1 345
  • Мнения: 12 664
Аз за себе си ги търся, а вече съм достигнала бабешка възраст, та си позволявам вредности.

# 1 346
  • Мнения: 6 882
Така е, темата е за Лидл. Да се върнем на нея, подкрепям Феникс тук.

(домати режа винаги с назъбен нож -незаменими при меки домати особено.)
Е аз писах във връзка със запитване на elliee дали са добри ножовете Ернесто от Лидл. Изрично я питах дали смята да заточва и дали я устройват тъпи ножове. Теб те устройват срещу което аз нямам нищо против, но това не ги прави по-добри. Режеш домати с назъбен нож просто защото другите ти ножове са тъпи. Един остър нож разрязва с лекота ципата на домати и не ги мачка.
За назъбените става дума. Моите ножове са Солинген, много отдавна купувани, в перфектно състояние. Взех скоро един керамичен, да съм в крак с модата, а и заради предимствата му.
Керамичните ножове имат предимства единствено срещу калпавите ножове. Недостатъците им са, че са крехки и че като се затъпят веднъж, а това се случва след това нямат заточване в домашни условия. Тези от Солинген със сигурност са по-добри.

# 1 347
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Как се заточва нож на порцеланова чаша? Стана ми интересно.

# 1 348
  • Мнения: 35 110
Обръща се чинията и на дъното се търка острието.

# 1 349
  • Мнения: 2 114
Чаршафите изобщо не ми харесаха прозрачни и с полиестер не пукупвам, само 100% памук/, а исках да подменям спално бельо. Преди години купих от Лидл страхотни чаршафи с ластик за матрака и плик с калъфка. От 5 години се ползват и нито цветовете са избелели, ниго са прокъсани или изтъркани, но омръзват. Ще чакам пак такива качествени, дано пуснат.
Много съм доволна от намалените сусамки с боровинка, останали още от Хелуин. Заредих доста.
Пилешкото месо от долен бут вече съвсем не ми харесва на външен вид /едни огромни парчета в терелката, а като се изпекат и нищо не остава/, а ми е много удобно като грамаж 650 гр. Вече не знам от къде да купувам.

Общи условия

Активация на акаунт