Звънят новогодишните звънчета, а малкото октомврийче рита с крачета 2019 - Тема 3

  • 16 907
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 237
Момичетата с две бебчета не знам как се справяте, честно. Струва ми се мисия невъзможна.

Ако има помощ (още един човек), е лесно. Всеки си има бебе 😆.
Събота и неделя, мъжа ми почива, и е лесно. За банята вечер, къпем едната, другата чака ред на гимнастиката. И обратното.
През седмицата ми идва малко като филм на бързи обороти. Всичко по две. Припкам да мия шишета... гимнастики, говорене, пеене, малко играчки. Преспиване заедно в леглата. Разнасяне почти няма 😊 Всичко се прави докато си лежат.
Но пък радостта ми е двойнааа и изобщо не се оплаквам. Силите ми стигат и за двете. 😍

# 676
  • Мнения: 1 521
Josefin, а така момиче! За раждането трябват скъпи подаръци, за две бебета -два!
Една приятелка като ме изписваха дойде и ни каза: и да знаеш, че нещо голямо трябва да си искаш, да не си като мен.
Мъжа и искал да и купи подарък пералня. И тя даде акъл, че подаръка не трябва да е общ.
Хахах
Ама аз мисля да си искам подарък - два месеца на морето с кемпера на някой хубав къмпинг

# 677
  • Мнения: 1 136
На мен ми капе косата много. Направо е страшно. Всеки път запушвам канала в банята. Оускам повече косми от кучето. Днес намерих косъм в памперса на детето, а ходя винаги с вдигната коса!

От днес и мъжът ми е хремав... как да не се притеснявам, не знам. От тези епидемии и болести имам чувството, че изпускам времето да се радвам на малкия... разхождам се само с маска вкъщи и гледам мн мн да не го нося на ръце, но той си иска мама. Спим в една стая, защото мъжът ми не го чува през нощта, а от днес вече и той е болен. Мисля поне него да изселя в др стая.

Ей сега ще пораснат и няма да искат прегръдки и ще казват, че ги излагаме... в момента ни е времето да им се радваме, а аз все болна 😭

Моят мързеливец нямаше никакви наченки да се обръща, но вчера го слагам по корем и той от мързел се катурна по гръб и ми се хили. Слагам го обратно по корем - едно охкане, пъшкане и оп обратно по гръб с усмивка... голяма работа е мързелът, да знаете 😂

# 678
  • Мнения: 783
И моят белег червенее още.
И аз съм от тези,които изкарват бебетата всеки ден,даже малко повече-в парка сме всеки ден,в Мол-а веднъж седмично,в супермаркети.. Като са на затворено пространство дърпам сенника плътно-на нашата количка се сваля абсолютно до долу. Simple Smile От първото им излизане до сега не съм ги извеждала точно 2 дни-и тогава бяха пощръклели от рев. От тогава всеки ден навън.😂
Хубаво е,че ще е топличко,но пък относно вирусите кофти с това топло време..

Как успяваш да ги изведеш. Дай идея. Аз моите близначки сама няма как да ги изведа. Живея на втория етаж, а количката я държим в гаража, тъй като е като влак. И не виждам как да ги сваля и двете долу??? Каква е тайната 😆
Тайната е,че живеем на партера.😂  Като има стълби обръщам количката наопаки.Но попринцип ако си е при теб количката на който и етаж да си,с асансьора и така. Ама като е в гаража става малко сложно,да.🤔 Освен да помолиш мъжа ти преди да тръгва за работа да ти я качва и после да си ги натовариш и така. Simple Smile
Иначе за навън нямам никакви проблеми сама,те още си стоят в количката не са плъзнали и е лесно.😂
Като съм сама с тях спестявам време като ги храня едновременно-сядам и се облягам на дивана слагам одеалце на краката и двете главички една до друга(с крака в противоположни посоки) и им държа шишетата.А вечер нямаме приспиване-ядат и ги слагаме в леглата,до 2 мин са откъртили.😂 За чипкането - и двамата много обичат,няма драми и нямам проблем да ги къпя и сама. Като е готов първия го слагам да чака в люлката и той си гледка оттам. Simple Smile

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Josefin, а така момиче! За раждането трябват скъпи подаръци, за две бебета -два!
Една приятелка като ме изписваха дойде и ни каза: и да знаеш, че нещо голямо трябва да си искаш, да не си като мен.
Мъжа и искал да и купи подарък пералня. И тя даде акъл, че подаръка не трябва да е общ.
Хахах
Ама аз мисля да си искам подарък - два месеца на морето с кемпера на някой хубав къмпинг

Хаха предпочитам твоя вариант, ама няма да е в тоя живот кемпера...само аз съм навитака в това семейство. Значи да побързам с колата, че да дойда до Бг да видя как си 2 месеца на море. Уникално! А може да го подкарате насам, толкоз къмпинги имат!
За белега от операцията и моя е червен и гаден, защото е втори...имам един гел цикатрадина, като се сетя мажа.
Днес съм полужива, бебето не заспива без цица или клатене, направо завиждам ако вашите бебета ги сложите и сами се одремят. Това е моето желание, но как да стане. А уж заспивали сами като им се спи. Да бе.

# 680
  • Мнения: 237
Fireee браво на теб.
За количката, не става да я свалям, доста тежи, нямаме и асансьор до втория етаж. Ето такава е


Ще трябва да мисля нещо друго.... 🤔

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 11:03 от El1t00

# 681
  • Мнения: 1 136
Нямам близнаци, но може би, ако се свалят кошовете на количката - едното бебе в кош, другото в слинг или раница и по стълбите? А шасито долу на партера? Друг вариант е сваляш първо едното, после другото, но така тр да седят самички.
В нашия вход също няма асансьор и хората си оставят количките в общото входно пространство. Ние сме на втория етаж и аз си я мъкна по стълбите, но съм с едно бебе и не ми е проблем.
 
Fireee браво на теб.
За количката, не става да я свалям, доста тежи, нямаме и асансьор до втория етаж. Ето такава е


Ще трябва да мисля нещо друго.... 🤔

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 11:48 от BMR

# 682
  • Мнения: 799
Момичета, ей сега видях на крачето на бебка едно по-сухо петънце, леко релефно/грапаво, бе се бели. Личната каза, че сигурно е АД и да мажа по няколко пъти на ден. Доста се притесних, някое друго бебенце с такъв проблем?
След първоначалното обелване на кожата й, се надявах, че няма да има такива проблеми.

# 683
  • Мнения: 1 136
Ние най-вероятно сме с дерматит. Освен, че има суха кожа по крачетата както си описала, му излизат червени петна по коремчето като лишеи. Ходихме на 3ма различни лекари - 2педиатъра и един дерматолог. В момента съм на диета, понеже кърмя - не ям почти никакви алергени (само глутен си позлволявам) - без млечни, яйца, телешко, риба, какао, соя, ядки и никакви пакетирани храни. Чета етикетите и гледам да избягвам консерванти. Отделно не ям бобови и зеле, карфиол, броколи, защото не му се отразяват добре. Перем се само с персил сенситив на по-дълга програма, носим памучни дрехи, мажем го с А-дерма exomega control по няколко пъти на ден. Къпем го 2 пъти в седмицата с хладка вода, също така го държим на по-студено. Спим на 19 градуса, през деня не го държим на повече от 21 градуса. Сега точно се излекува от последния обрив и чакам да мине епидемията, за да започнем ваксините(още нито една не сме сложили). След това мисля да започна леко да се захранвам с по 1 алерген да видим дали прави реакция от тях. Така ми препоръча дерматоложката. Последно му изписа едно лекарство да го мажем по корема за обривите, че не минаваха много време.
При теб щом е само груба кожата, просто я мажи по-често, но избягвай козметика с аромати. А-дерма exomega е спец за атопична кожа. А, и много внимавайте да не я претоплите - чувствителната кожа много страда от това.  
Момичета, ей сега видях на крачето на бебка едно по-сухо петънце, леко релефно/грапаво, бе се бели. Личната каза, че сигурно е АД и да мажа по няколко пъти на ден. Доста се притесних, някое друго бебенце с такъв проблем?
След първоначалното обелване на кожата й, се надявах, че няма да има такива проблеми.

# 684
  • Мнения: 799
Благодаря за отговора!
При нас не е червено, ще го следя.
Не съм променяла нищо от раждането й, ще стане на 4 м  др седмица. Единствено от 10 дена я къпя всеки ден заради един шампоан за крусти и може от това да се е получило 🙄

# 685
  • Мнения: 4 011
Тея крусти мн упорити,мажа бебешко олио реша с гребенче и все още има ....

# 686
  • Мнения: 799
Тея крусти мн упорити,мажа бебешко олио реша с гребенче и все още има ....
При нас се появиха преди 2-3 седмици.

# 687
  • Мнения: 1 136
Аз вечер му мия дупе, ръчички и главата заради тъпите крусти... махам ги всяка вечер и на следващия ден - пак... направо напаст.

По отношение на дерматита - може да се прояви по всяко време. Не мисля, че при вас има място за притеснение. Просто й е изсъхнала кожата явно. Мажете я по-честичко, че да не стане по-зле... доста е кофти.

Благодаря за отговора!
При нас не е червено, ще го следя.
Не съм променяла нищо от раждането й, ще стане на 4 м  др седмица. Единствено от 10 дена я къпя всеки ден заради един шампоан за крусти и може от това да се е получило 🙄

# 688
  • Мнения: 4 173
Aз круcтите не ги пипaм, не ги мaжa c нищо и чaкaм caми дa пaднaт 😄

# 689
  • Мнения: 799
Самата аз имам кожно заболяване и честно казано, може би заради това се стреснах така.

Като ходихме на фетална морфология ни казаха, че не се предава по наследство, така че да не се притеснявам за малката, но все си имам едно на ум.

Общи условия

Активация на акаунт