🌞Слънчеви юнски късметчета🌞 2020👶- ТЕМА 5

  • 19 907
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Дами, ние май тази година ще пропуснем почивката... Нищо не смеем да планираме, преди да видим как ще с справяме с новата си роля на родители Simple Smile Но пък край Пловдив има толкова много дестинации, които са на половин-един час път, че едва ли ще си стоим все в нас.

ММ и той държи да присъства на всички прегледи. Вчера му вадиха зъб и милият пак дойде. Много му е интересно и на него и се вълнува колкото мен сигурно, ако не и повече Grinning

Иринка, не мисли за пола на бебчето. Каквото е, важното е да е живо и здраво само. Аз да си призная пол изобщо не ме вълнуваше. Бих се радвала и на момченце. А и полът зависи от бащата. Хихи, какво той ще прати Grinning А дали е момиченце или момченце, все има 50 % негови гени.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 12:29 от Анонимен

# 706
  • Мнения: 205
ММ и той вече идва няколко пъти на прегледите, на следващата ФМ мислим и баткото да водим, че супер развълнуван е и той.
Относно почивки те, сега Март мислим един уикенд да направим някъде за рождения ми ден. Ако всичко е наред и бебетата са спокойни и се навием целия катун да тръгнем на море може и да идем на някоя частна вила в Гърция, че на нас ни е много близо.

# 707
  • Мнения: 584
Frest, много благодаря за изчерпателната информация! Hug Изключително интересно ми е дали само при нас в България има тази постоянна лекарска намеса при проследяването на бременността и раждането, а ето че и в Германия ходите на чести прегледи с ехограф и като цяло се припокрива грижата. Мои познати които са раждали в Щатите и Канада са ми разказвали как им се правят само два-три ехографски прегледа за цялата бременност и как не е необходимо това често проследяване, което ние тук имаме, та това ме накара да се разтърся и попаднах на разни твърдения, че ехографите не са съвсем безвредни 😳, но щом и в Германия се използват при ЖК, то явно не е много достоверна тази информация! Успокои ме, да знаеш!!! 😉

За почивките, аз да ви кажа обожавам морето и не мога да си представя как няма да успея да го видя през лятото, затова с ММ сме решили да отскочим до Гърция към края на април/ началото на май 🌊🌴🌊 Дано само всичко е наред и да имаме тази възможност, а после може и през септември да отидем, ако с бебка ни е комфортно да пътуваме (ще тестваме някой уикенд да отидем наблизо за да преценим) 😊 Ех, как се размечтах сега за туй пусто море!!! Благородно завиждам на момичетата от Варна и Бургас 😋

ММ не успя да дойде с мен на последните две консултации и не е виждал бебенцето ни от 7 г.с.! Дали заради това, но той все още си мисли, че тя е малката скаридка от първия ни ехограф и като му казвам как вече ни чува, какво й се случва в момента, то той не може да повярва 😂. Според мен мъжът има право да присъства на всеки преглед, както и по време на раждането, защото детето не е само на единия родител и е създадено от двамата, следователно е редно и да бъде посрещнато отново от двамата.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Ох какви хубави теми обсъждате. 😊
За СПА и аз си мислех, ама в сауната не може, масажи не може, басейните ме е страх заради бактерии (аз вече си отглеждам старателно две, не ми трябват повече 😂) затова с ММ решихме тази година зимната почивка да я пропуснем.
Лятото ходим по гръцките острови, обикновено през август, но тази година не знам как ще стане -едва ли. Засега ми се вижда много смело и невероятно да си правя планове с бебето за море през септември, но пък знам ли... Хубавото е, че ние не оставаме по хотели там, ами си намираме вила винаги и така реално може да се планира и седмица по-рано, затова не го мисля от сега.
Аз от днес съм в отбора на болните. Супер гадна суха кашлица и дразнене в гърлото. Намеъзнах в университета покрай тези лекции и сега “ще си сърбам попарата”.
Ям лимони с мед и джинджифил, ще си направя и тази рецепта с ряпата, ще пия чайчета, не знам какво друго. Като кашлям и ме боли корема ниско долу. Много неприятна история!
И ММ не е виждал бебка от 7-ма седмица, защото все е зает по това време пък и на мен ми се случва да чакам по час за прегледа си и все не се получава да дойде и той. Сега на 31 съм пак на преглед, но той ще е в командировка в чужбина и пак няма да успее. Надявам се на ФМ на 17-ти февруари да може Simple Smile

# 709
  • Кюстендил
  • Мнения: 106
И на нас ни се искаше да отидем да видим моренцето, но бебчо ще се роди края на юни и не знам дали ще се справим да отидем на почивка с толкова малко бебе. Още повече, че сме на 500 км от морето... Grinning Но все пак ще се опитаме да измислим нещо дори и на по-близо.

# 710
  • Мнения: 955
Привет, привет! Аз никога не съм пропускала море и ми се иска да продължи тази тенденция Grinning ноо ще правим планове чак след като родя живот и здраве. Ако всичко е наред, може май месец да отскочим до Гърция.
Много обичам да ходя на Спа, но и това ще пасувам. Мислех за 14ти февруари да отскочим някъде, но докато се наканя няма да останат места.
По темата с прегледите ММ е идвал и ще идва само на ФМ. Не виждам смисъл нон стоп да бяга от работа и да виси там с мен по 2 часа.
Между другото някоя посещавала ли р масаж за бременни? Много имам нужда от един масаж и си търся читаво място в София. Някой, ако знае нещо да свирка Blush

# 711
  • Мнения: 498
Ооохх, масаж за бременни и аз не бих отказала!
Море пропуснах само веднъж - когато се роди синът ми (роден е на 07.07), надявам се тази година да не ми е за втори път, но каквото стане.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 358
Ние не знам дали ще ходим на почивка тази година, но поне сме си на морето. Simple Smile Искаше ми се малко в планината да мръднем, да сменим въздуха, но ще видим... Simple Smile

# 713
  • Мнения: 244
Не ви ли записват ФМ на диск ? За радост прегледите на бременни  е със записан час и не се налага да чакаме поне в този случай. Нашата почивка с 2 деца и новородено ще е по скоро да прекараме  лятото на вилата ни на тишина че повече надали ще ме огрее.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 645
ох и аз много мисля за почивка, направо нямам търпение, все едно ще се размажа от почивки хахах Simple Smile

Ние живеем в София, но сме от морето по принцип.
Смятам юли месец да пратя дъщеря ни при баба й за малко, да види детето поне малко юлско море.
Септември мисля да си отидем, като обаче аз там съм си в къщи и за мен няма да има проблем да оставям бебето на майка ми и да отида на плаж ако много искам (аз сякаш не искам) Simple Smile

Нооо толкова ми се ходи на пролетна почивка за 2-3-4 нощувки с корема в някой планински град - в Пирин или Родопи, да се разхождам на чист въздух и да спя Simple Smile Дано да съм добре и да успеем да го уредим.

Мен никога не са ме блазнили спа хотелите, дъщеря ми и мъжа ми обичат да се киснат в басейна, но аз си почивам през това време или в кафето или в стаята или на масаж Simple Smile


И една новина за любителите на Mutsy - https://averoom.bg/ ще има 20% отстъпка в магазина им на 24,25,26-ти януари Simple Smile

# 715
  • Мнения: 240
Деси, 950лв е секциото в Тракия по последна информация, това включва всичко.

Иначе на мен също много ми се ходи на почивка, с басейн не бих рискувала, заради инфекции, но едни бунгала в планината ми се виждат супер идея.

За море с бебето още изобщо не мисля, като се опознаем ще решим 😀


Denii_
,  и аз се следя при Иванов в Стара Загора и също той ми прави ФМ. Освен на него в града бих се доверила на Тодоров.
А има ли някоя от вас актуална информация за цените на секцио в болница Тракия. И ако ме операрира следящия ми доктор с уговорка, брои ли се за избор на екип и доплаща ли се?
Доста момичета от Стара Загора се събрахме, може да организираме някоя среща Simple Smile

# 716
  • Мнения: 168
И аз съм по принцип от Бургас, но живея в София от 4 години. Откакто нсъм тук повече съм на турско или гръцко море, нашето ми е омръзнало. Ноооо това лято живот и здраве сигурно ще си отида към Бургас, хем и родителите да помагат, да са живи и здрави и те. Мен много ме боли че този сезон не мога да карам ски, но ...какво да се прави 🙂

# 717
  • Мнения: 244
Аз по принцип ходех на басейн  но заради разни инфекции и аз от 2 год не съм стъпвала. На мъжа ми му се налага като сме с децата да ги пази но аз не влизам. Ако някой има финансова  възможност  тъй като  в софия е по скъпо за тези които живият  там, а и някой да пази бебето бих ви предложила след раждане  да ходите на разни масажи от сорта на LPG , кавитация, и разни др на които не помня името определено ще влезете бързо във форма и ще се чувствате добре.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 20:40 от Anichka123

# 718
  • Мнения: 160
Момичета бързо питане: някой ползвал ли е продукти на  jeunesse. Много ми ги нахвалиха. Хранителни добавки.
Лека нощ 🥰

# 719
  • Мнения: 955
И аз съм с питанка. Боядисвате ли се?

Общи условия

Активация на акаунт