?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 412
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Португалия
  • Мнения: 3 977
Колко kw пелетна камина ще е нужна за отопляване на 110 квадрата ?

# 1 561
  • София
  • Мнения: 2 232
Трябва да взема предплатена карта за разговори. Някой има ли идея на кой мобилен оператор излиза най-изгодно? Предварително благодаря на отзовалите се Flowers Hibiscus

# 1 562
  • Мнения: 514
Трябва да взема предплатена карта за разговори. Някой има ли идея на кой мобилен оператор излиза най-изгодно? Предварително благодаря на отзовалите се Flowers Hibiscus

С Теленор може да си купиш минути и МБ, колкото прецениш. Ваучерите им имат срок 2 или 3 месеца и трябва да заредиш отново преди да е минал този срок или просто изчезва, а закупените минути или МБ са валидни максимум 30 дни.
Виваком също предлагат възможността да си купиш с предплатената карта МБ или минути (с максимална валидност 25 дни), но са доста по-оскъдни по мое мнение, но ваучерите са със срок на валидност 12 месеца.
За М-тел нямам мнение.

# 1 563
  • София
  • Мнения: 2 232
Много благодаря за полезния отговор Simple Smile

# 1 564
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Аз трябваше да купя предплатена карта през ноември, тогава обиколих всички оператори и впечатленията ми са точно обратните - най-изгодно беше във Виваком. За 8 лв. 600 мин и 6 гб интернет. Но наистина е много неудобно това с валидността на тези минути и гб - 20 или 25 дена. Ако не ги изразходиш, горят. Обаче не знам после с презареждането как е, колко струва и дали е изгодно. Peace

# 1 565
  • София
  • Мнения: 2 232
Много благодаря момичета, всички съвети са ми полезни. Не ми се е налагало досега.

# 1 566
  • Мнения: 54 445
На Виваком парите и минути/МБ наистина са валидни 25 дни, но картата продължава да е активна 1 година.
За Теленор мисля, че е 3 месеца, ако не презаредиш.

# 1 567
  • Мнения: 181
Искам да си възстановя фейсбука, но ми изписва нещо като грешка и някакво ключе се появява. Не мога да се регистрирам с тел.номер защото вече съм го правила. И с абв не става, с gmail също...
Нещо много са го сбозили как изобщо да се регистрирам?

# 1 568
  • Мнения: 6 555
В кои страни в Европа, а и по света, бакшишът е регламентиран като % от сметката?
Никъде не мога да намеря официална информация по въпроса.

# 1 569
  • Мнения: 18 561
Имаше такава тема ако не греша.

# 1 570
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
В кои страни в Европа, а и по света, бакшишът е регламентиран като % от сметката?
Никъде не мога да намеря официална информация по въпроса.
Бакшишът сам по себе си е неофициален:) Думата е от персийски произход – bakshish (بخشش), което означава „дар“.
https://www.10te.bg/obshtestvo/10-vazhni-pravila-za-bakshisha-po-sveta/
https://profit.bg/svezho/v-koi-darzhavi-po-sveta-ne-biva-da-ostavyate-bakshish/

# 1 571
  • Мнения: 6 555
Да, знам, че е така, но прочетох разнопосочна информация от различни статии, туристически блогове и тн., затова и исках да прочетох нещо черно на бяло. Т.е. дали действително в някои страни е официализиран от гл.т. на това, че е включен в крайната цена (примерно в менюто да пише, че 8% се начислява бакшиш).
За Америка прочетох, че си има %, който е регламентиран в меморандума на Националната им асоциация на ресторантьорите, ама дали е така наистина....излиза, че те задължават да оставиш някакъв процент.
https://www.dnevnik.bg/blogosfera/article/375676

# 1 572
  • UK
  • Мнения: 2 838
Значи при нас в ЮК има ресторанти на които в менюто си е упоменато колко процента сервиз се начислява на сметката.
Има такива които я включват тази такса над определена бройка клиенти на масата. Ако сте над 6 човека компания има някакъв процент Сървис.

# 1 573
  • Мнения: 6
Здравейте,  имам следният въпрос.
Бременна съм в 9 месец,  в болничен съм от Юли месец тъй като се наложи да влезна в болница по задържане и тъй като работата ми е по 12 часа и само на нерви реших да продължа болничният, в фирмата, която работя съм с договор от 1.02.2019 това ми е и единственният стаж тук в България, защото преди това бях в чужбина, та въпроса ми е следният. На  01.02.2020 направих  12 месеца стаж, който се изисква за майчинство, осигуряват ме на минимална работна заплата,  термина ми е на 17.02.2020г. Болничните които вземах, ще ми повлияят ли на майчинството ? Когато попитах в нои,  жената ми сметна че първата година ще взимам около +- 420 лв,  а когато разговарях по телефона с нои в София ми казаха,че няма как да взимам по малко от минималната работна заплата за страната и сега се чудя какво майчинство ще взимам в крайна сметка. Извинявам се за дългият пост, ще се радвам ако някой е имал подобен казус да сподели.

# 1 574
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Да. В САЩ трябва да сметнеш процента бакшиш. Защото им го облагат с данък. Дори и да не им го платиш, пак ще му платят данък. Това, когато за пръв път го чух, се втрещих. Но мъж ми смяташе бакшиши. Негов приятел ни предупреди за това. Но да се убия не помня процента. Данъците в Лас Вегас се събират всеки час......

Общи условия

Активация на акаунт