?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 487 758
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 3 660
  • софия
  • Мнения: 25 686
Лабрекс, аз не бих чакала повече, още утре бих отишла за снимка/второ мнение (това на Бърза помощ не го приемам за мнение). Достатъчно време е минало. Друг е въпросът, че за Т под 38.5 и общо добро състояние не бих давала температуропонижаващи.

# 3 661
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
Нищо не пречи да пуснат едни кръвни изследвания.

# 3 662
  • Мнения: 13 407
Аналгина като температуропонижаващо винаги са ми го предписвали при поддържане на висока температура на децата. Изненадана съм, че е предписан при температура 37 -38 и то не постоянно.
По-скоро гърлен секрет бих му пуснала, щом това продължава без оправяне.

Скрит текст:
Ох с това лечение по телефона и в тази ситуация човек направо може да  психяса. Пожелавам бързо оздравяне!

# 3 663
  • Мнения: 1 186
Някой излизал ли е скоро от София по АМ Тракия? Уважават ли декларации по лични причини или искат задължително и служебни бележки?

# 3 664
  • София
  • Мнения: 3 789
Някой има ли опит с приложението Zoom?Защо нямам звук?

Огледай се и някъде има задраскано микрофонче. Трябва да го натиснеш, за да има звук.

# 3 665
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
Лабрекс, действайте, направете му една снимка, ако има как! След АБ понякога Т пада доста под нормалната, а той продължава да поддържа субфебрилна Т.

# 3 666
  • Мнения: 22 867
Тарталета, ще направим снимка, доста постоя с тая никаква температура, от антибиотика никакъв резултат нямаше, т.е. спад на температурата, но от днешния изпит към 18 ч някъде аналгин, факт - смъкна я и до сега няма, мерим я често, стои на 36, 6-7. За пръв път от две седмици се случва, иначе вечер специално си я вдигаше редовно. Та да видим. Все пак има някаква причина за да се поддържа тая не висока, но все пак над нормата температура.

# 3 667
  • Мнения: 54 693
Кристиниа питаше за джинджифила. Отдавна, но да кажа.
Не знаех, че има доза. От 4-5 години редовно си хапвам и не такива нищожни количества, а по 3-4 см корен. С лимон, или си го слагам в салатата, без значение каква. Умирам за люто и съм пристрастена вече. Simple Smile

# 3 668
  • Мнения: X
Някой има ли опит с приложението Zoom?Защо нямам звук?
След осъществяване на връзка трябва да дадеш да се приложи звука от устройството, автоматично излиза запитване, или, преди да започнеш  проверяваш двете отметки, трябва да бъдат така
Скрит текст:
Ако и това не ти помогне, след като се включиш във връзката, долу, в ляво има една икона, която е маркирана в зелено и управлява звука, маркираш я.

# 3 669
  • Мнения: 3 972
В контролите на силата на звука трябва да е пуснат също.

# 3 670
  • Мнения: 798
Здравейте, знаете ли дали на български има такъв тип видеоматериали?
https://www.youtube.com/watch?v=lC5EtYo_Kzo

# 3 671
  • Португалия
  • Мнения: 4 241
за zoom-ако не е късно..
ако имаш повече от едно устройство,също ще трябва да избереш от кое да се възпроизвежда звукът
например  компютъра с колоните+телевизорът

от стрелката до микрофончето излиза меню -можеш да направиш тест на звука,или да избереш устройството за възпроизвеждане

# 3 672
  • София
  • Мнения: 8 940
Да си прехвърля тук въпроса, може да чете някой фармацевт случайно или пък някой да знае:
Става въпрос за Генералгин и Аналгин, съдържат Метамизол натрий, 500 мг са таблетките, в листовката на Генералгин пише да не се дава на деца под 15 г., в листовката на Аналгин може да се дава на по-малки деца, т.е. под 15 г. Каква е разликата?
Не знам дали са ти отговорили вече, но Генаралгин е генеричният еквивалент на Аналгин, т.е. същото лекарство.

# 3 673
  • Мнения: 1 289
Да споделя личен опит относно Генералгина, на някого може да е полезно. Преди  няколко месеца бях купила една опаковка за майка ми, която е на 90 години.Тя пие аналгин като обезболяващо. В същото време започна да се оплаква от болки в стомаха, гадене , диария и повръщаше по няколко пъти на ден Много се бях изплашила, но майка ми седнала и прочела листовката за генералгина(нещо, което много обича да прави), и открила, че това са страничните ефекти от приема му. Спря го и
се оправи !!

# 3 674
  • София
  • Мнения: 12 532
Здравейте,
Някой знае ли дали книжарницата в подлеза на Софийския университет работи?

Общи условия

Активация на акаунт