?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 612
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 3 645
  • Sofia
  • Мнения: 26 409
Моля,ако някой е минавал скоро около края на Женски пазар,магазина за кафе и подправки срещу трамвайната спирка дали работи?

# 3 646
  • Мнения: 22 867
Лекарят е препоръчал аналгин, но в аптеката дали генералгин, защото нямало аналгин. Отворих листовките и на двете и взех да се чудя. За 15 годишно дете става въпрос, преди месец ги направи, поддържа някаква температура от 37,1-2-3, сваля я от време на време, пак вдига, друго нищо няма. Бяха му дали парацетамол, положението не се промени, сега казали аналгин.

# 3 647
  • Мнения: 68 730
Няма ли възможност да се чуете с лекаря по телефона?

# 3 648
  • Мнения: 22 867
Няма ли възможност да се чуете с лекаря по телефона?

teta75, ако е към мен, това и правим, само се чуваме по телефон. Засега е вкъщи, защото няма нищо друго освен тая температура, която не поддържа постоянно. Днес ЛЛ каза да ходим в бърза помощ, но там лекарката излезе, огледа, разпита, каза, че влезе ли вътре се е заразил на момента, според нея няма смисъл. Засега остава вкъщи с тоя аналгин. Ще го намеря, не е проблем, но понеже зачетох листовките на двете да видя има ли разлика, състава се оказа един и същ, количеството също, и ми стана чудно откъде идва разликата в листовките за употребата им. Сега ще звъня на приятелка фармацевтка, късно се сетих за нея.
Благодаря, момичета! Heart

# 3 649
  • Мнения: 500
Аз имам въпрос. Ако човек без здравни осигуровки бъде приет за лечение в болница от ковид, държавата ли ще плаща сметките или ще го пратят вкъщи да се лекува. Говорим за по-тежка форма и някакви усложнения ако има.
Или ако го изпратят вкъщи , но той драстично се реши, какво се прави в този случай?

# 3 650
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 239
Аз имам въпрос. Ако човек без здравни осигуровки бъде приет за лечение в болница от ковид, държавата ли ще плаща сметките или ще го пратят вкъщи да се лекува. Говорим за по-тежка форма и някакви усложнения ако има.
Или ако го изпратят вкъщи , но той драстично се реши, какво се прави в този случай?
генерала всеки ден отговаря на този въпрос - лекуват пациенти. не гледат осигурени ли са или не.
просто ги лекуват. какво се случва след това ...

# 3 651
  • Мнения: 18 572
Няма да го пратят вкъщи с инфекциозна болест. Вероятно ще посъветват близките му да платят осигуровките до изписването.

# 3 652
  • София
  • Мнения: 1 273
Ако се лекуват безплатно, сега като има около 300 хил завърнали се от чужбина българи с неясно какви здравни осигуровки как ще издържи системата? Чудя се.

# 3 653
  • Мнения: 68 730
Лабрекс...имах предвид да питаш ЛЛ дали това другото лекарство можеш да даваш. Това което се чудиш.

# 3 654
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, ако искам да пека зеленчуци и пържоли заедно в една тава, но всяко увито в алуминиево фолио, трябва ли в тавата да има някаква течност?

# 3 655
  • Мнения: 20 174
Лабрекс, от Марешки ли сте пазарували, май техният аналгин беше Генералгин.

# 3 656
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Лабрекс, а каква е идеята да сваляте подобна ниска Т с тежката артилерия? Аз бих оставила нещата така, да следя колко и кога се повишава.

# 3 657
  • Мнения: X
Здравейте, ако искам да пека зеленчуци и пържоли заедно в една тава, но всяко увито в алуминиево фолио, трябва ли в тавата да има някаква течност?
Няма нужда, ако всяко е във фолио. Иначе аз увивам в хартия за печене, а не в алуминиево фолио, после една идея по-лесно ги отлепям.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 18:53 от Анонимен

# 3 658
  • Мнения: 22 867
Лабрекс...имах предвид да питаш ЛЛ дали това другото лекарство можеш да даваш. Това което се чудиш.
О, не съм разбрала. Сега питах, едно и също били.

Лабрекс, от Марешки ли сте пазарували, май техният аналгин беше Генералгин.
Даже не знам, не ходих аз.
Лабрекс, а каква е идеята да сваляте подобна ниска Т с тежката артилерия? Аз бих оставила нещата така, да следя колко и кога се повишава.
Тарталета, следи се, две седмици минаха, действаме по указанията на ЛЛ, за съжаление по телефон. Вечер обикновено я вдига, в някои дни има и сутрин, в някои няма, понякога след обед има, понякога няма. В началото давахме нурофен, инфлуцид, витамин С, нямаше резултат, смени ЛЛ на парацетамол, Ксимебак и витамин С остана, пак нищо. Днес от бързата помощ е аналгинът. Изчакваме още ден-два и отиваме в частна клиника да го видят и снимат. Тая телефонна любов нещо не ме грее.

# 3 659
  • София
  • Мнения: 3 754
Някой има ли опит с приложението Zoom?Защо нямам звук?

Общи условия

Активация на акаунт