?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 192
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 8 932
Само чиста вода при повръщане не давам. Винаги с разтворен в нея Хитратин алфа или Стоперол хидра. Ако нямам - подсладен чай или компот. По няколко лъжички начесто.

# 811
  • София
  • Мнения: 673
Благодаря на всички за мненията за влагоуловителите. Ориентирах се и поръчах от Интернет. Нямам особен избор за шума, налага се, положението е трагично и нямам друг вариант за смяна на стаята.

# 812
  • Мнения: 3 439
Darling_Clementine, направете скенер на глава и може би невролог да го види.

# 813
  • Мнения: 35 110
При обявяване на грипна ваканция/ епидемия в даден град, децата ходят ли на ясла?

# 814
  • София
  • Мнения: 18 699
Ходят.

# 815
  • Мнения: leet
Моля ви спешно препоръчайте фирма за монтаж на газово котле за София.

# 816
# 817
  • Мнения: 5 059
Някой с парно може ли да ми каже къде са поставени пломбите на радиаторите?
Като идваха от топлофикация да сменят кранове,радиатори и машинки ни ги оставиха ние да си ги монтираме,след като се уверим,че нищо не тече.
Мисля,че приключихме с ремонта на течове и трябва да ги сложим.Но,къде?
ММ бил там,казали му,но не обърнал внимание...

# 818
  • Мнения: 3 788
Някой може ли да ми препоръча добър уред за шиацу масаж?Да е на сносна цена и да не е боклук.

# 819
  • Мнения: 39 323
https://technika.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%B6%D0%BE%D1%80%D0%B8
С това сме от този сайт. Но ако им се обадиш по телефона спокойно и без притеснения може да ти препоръчат нещо друго според твоите нужди. Аз исках с по- силен масаж и препоръчаха това, въпреки много по- скъпите модели в сайта им.

# 820
  • София
  • Мнения: 3 752
Моля ви спешно препоръчайте фирма за монтаж на газово котле за София.
Бониполи 0897963070

# 821
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Как се нарича пластмасовата обвивка на чипа за входната врата? Прилича на ключодържател, отчупи ми се парченце пластмаса и постоянно пада. Къде може да се намери нова?

Поискайте нов от домоуправителя. Чипът е програмиран за конкретната врата и няма да работи, ако вземете от друго място.
Имах същия проблем. Отидох при ключар с чипа и ми изкара нов-никакъв проблем-6лв-отключва като предния.

# 822
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Скрит текст:
След подобен вирус на втората сутрин синът ми се събуди като парцал. Не мърда..не говори...само гледа безлично. Извиках педи - обезводнен. Искаше да влизаме в болница. Аз отказах и тогава тя ми каза- ако до довечера успееш да му дадеш да приеме 1.5-2л вода, като разтвориш и 3 прахчета стоперол, няма да влизате.
Набутах му я, част от нея със спринцовка за панадол. Вечерта живна. Да е бил 4-5 годишен.
Не е повръщал.
Естествено острата фаза трябва да е минала - затова и попитах Уми още ли повръща.

За да го напиша, съм го преживяла. Не бих дала изсмукан съвет...който да не съм пробвала преди.
А дали Уми ще ме чуе...е отделен въпрос. Аз споделям личен опит.
Тет, острата фаза е била преминала. Нека да беше в нея пробвай да даваш литри вода. Няма да стане. Но дори и след това пак не се дава чиста вода, а електролити, за да се хидратира организма по-бързо. Може прахчета, може компот със захар, глюкоза или айрян със сол на малки глътки или с лъжичка, ако е бебе. Няма да се налага да пие литри, а 2-3чаши ще са ок за ден. А 3 прахчета Стоперол не са ли много за 1.5л вода? Точно Стоперол не съм давала, но едно прахче Хидратин се разтваря в 200-250мл вода...
И аз говоря от опит с рота вирус. Първо детето, в последствие и аз го лепнах, няма такава отврат, даже от глътка вода повръщахме.

# 823
  • UK
  • Мнения: 2 837
За мъжът със стреса, колкото и банално да звучи трябва да го намали. Сигурна съм,че знае от какво е причинен.
Моят мъж миналата зима смени работата и новата се оказа кошмарна, по цели нощи не спеше,постоянно се въртеше, ставаше и ме побъркваше. Изкара по малко от шест месеца в тази фирма и се махна.
Но неговата работата като цяло е доста натоварена, той започна да става рано и да ходи на фитнес или басейн,взима магнезии и вит.Д. има си хоби за което аз доста мрънках, но вече го оставям на спокойствие.пак мрънкам но ме толкова. В месеците когато не спеше аз бях започнала да пия Ашваганда(от форума научих) и той вземаше и спеше много добре.
И не на последно място започна да чете много вечер в леглото.
А забравих и за медитацията, пуска си лека музика и медитация като заспива.

# 824
  • Варна
  • Мнения: 14 541
ЗДравейте, ММ от няколко месеца страда от зверско безсъние. Пие валериан, мелатонин и Габа, спазва режим за хранене, никаква техника преди лягане. Няма ефект и нещата продължават да се влошават. При какъв лекар да го водя, какви изследвания да прави?
Ясно ми е , че стресът е източникът на проблема, но не може да продължава така.

Консултирайте се с джипито. Той може да му предпише по - леки лекарства. Иначе подобни медикаменти се предписват от психиатър. Приемат се и се спират по схема. Всеки организъм е индивидуален. Ще открият причините за безсъние. Загрижеността Ви е оправдана. Безсънието е изключително вредно за целия организъм.

Общи условия

Активация на акаунт