?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 488 812
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 13 725
  • Мнения: 10 769
За мен най-важното е пералнята да може да се пусне с малко дрехи. Това ми е най-полезната функция.
А за мен да мога да наблъскам макс много с едно пране 😁
Никога не съм пускала по-малко от пълна пералня, 8 кг е моята... И се чудя за какво са тия програми с малко дрехи... Вкъщи всеки ден пускам поне една. Ако трябва да пера по 2 чифта гащи на програма, то денонощно трябва да въртя... Мерси съм.

# 13 726
  • Мнения: 69 318
Нито с малко дрехи, нито препълнена е ок за машината. Второто е лошо и за доброто изпиране, в смисъл като е претъпкана, не се изпират добре.
Някои програми - за ръчно, за деликатно пране, са програмирани да перат с 2,5 кг дрехи, тоест с по-малко.
Общо взето е добре да се спазват тези правила. Без да са задължителни де..не ги налагам и аз, само отбелязвам.

# 13 727
  • Мнения: 13 558
Технополис още в магазина ми казаха, че е безплатно до входа, качване 10лв с асансьор, ако няма асансьор по 10лв на етаж. Преди 2 месеца ми е покупката.

# 13 728
  • Мнения: 10 769
Нито с малко дрехи, нито препълнена е ок за машината. Второто е лошо и за доброто изпиране, в смисъл като е претъпкана, не се изпират добре.
Някои програми - за ръчно, за деликатно пране, са програмирани да перат с 2,5 кг дрехи, тоест с по-малко.
Общо взето е добре да се спазват тези правила. Без да са задължителни де..не ги налагам и аз, само отбелязвам.
Супер ми се изпират, благодаря 😎
Не купувам дрехи, които изискват да им слугувам и да им треперя...
Пера всичко на 60, 1200-1400 оборота. Нямам драми.
Не обичам машини със сто сложни програми - колкото повече, толкова повече бъгват.

# 13 729
  • Мнения: 55 018
И аз така. Искам машини с базови функции. Другите обикновено не ги ползвам.
Моята има 1/2 пране, нито веднъж не съм я пускала на тази програма.
Нищо чак толкова спешно нямам, че да въртя една дреха само.
Чакам да се събере за пълна пералня, не тъпча и не препълвам, но и полупразна не.

# 13 730
  • Мнения: 36 946
Щом обсъждате перални, и аз ще попитам за съвет -  планирам да си купя пералня другия месец - видях, че в Метро и Зора има за под 400 лв, различни. Даже има по 300 (в Метро, рекламираха по телевизията) - да рискувам ли да купя толкова евтина, според вас? Има ли риск да се счупи? Старата не е била най-евтината в магазина, но тя е купувана преди доста години, тогава машините са били различни.

# 13 731
  • Мнения: 1 187
Ако няма много електроника и специални програми, е съвсем  нормално цената да е около 400 лева. Купихме преди 2 години един простичък Индесит за подобна цена. И за разлика от старата пералня Горение, която беше пълна с екстри и непрекъснато имаше драми с нея, с тази нямаме грижи. Или поне досега.

# 13 732
  • Мнения: 69 318
Евтина или скъпа..все са с 2г законова гаранция. След това - гаранция Франция, Италия плаща Joy
Тоест все едно е.
Рискът да се счупи е колкото и ако е скъпа.
На късмет е работата при техниката, за мен.

# 13 733
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Няма проблем за транспорта и носенето.ММ с колегата ще.Ветерани са Simple Smile
Обаче всички ли са за по 7 кг пране? За по 5 ми се ще, че пера разделно.
Това, че пише 7кг хич да не те притеснява. И моята на теория е за толкова, но само на програмата за памук, която върти 4ч. Никога не съм я ползвала. Най-често ползвам за смесено, която е за 4кг и върти 1ч.

# 13 734
  • Мнения: 10 117
Евтините перални в Зора и Метро да не са слимки?
Ако са такива въобще не препоръчвам, но всеки си знае, де - на някого му трябва с малка дълбочина
заради мястото.

пп: Сега погледнах -  предлагат Crown за 5 кg и обороти до 500.
 Има и с по-добри характеристики.

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 21:28 от delpel

# 13 735
  • Мнения: 12 241
С 500 оборота на центрофуга дрехите са само "изстискани". Даже първата ми пералня, преди 25 години, центрофужеше на 1200 оборота.

# 13 736
  • Мнения: 36 946
Ето и 1000 оборота за 360 лв - https://zora.bg/product/fxf6-100t
Нищо не им разбирам, старата знам само как да я пускам (на някои програми). При такива добри цени бих отишла още сега да взема, но исках да мине НГ, да няма някой непредвиден разход (за празника, или в началото на януари). Дано не свърши намалението, че после ще трябва да дебна...

# 13 737
  • Сф
  • Мнения: 10 789
Aз каква я свърших.Бях се запътила към магазин за уреди с транспортни дефекти, обаче междувременно звъннах и на нашия майстор с перални, който ми е поправял старото Кенди, че и на майка пералнята , и той ме отказа.Каза ми , да не ходя по такива магазини, че са върнати перални това, не точно с транспортни дефекти.ММ също беше разпитал колеги и беше против и така свихме към Технополис за н -ти път тия дни.Бях решила оттук:) AEG или BOSH. И консултанта помогна и не знам какво точно вече има тая пералня , охх и с дисплей
BOSH - Серия | 4 Пералня, предно зареждане 8 kg 1200 rpm
WAN24063BY ,  800лв, има за спортните дрехи за детето, гледам вълна, това онова, иии не знам дали ще се науча да пера някога.Досега регистрирах,  удължавах, принтирах гаранция.5 години е.
Лелеее, детето вдигна старата с баща и, че аз не мога.ММ не вярваше, че тя ще я вдигне до пред входната, а кухнята ни е накрая на коридора.
Сипвам си едно..те да разучават как се пере..уморих се аз, а и съм по интелектуалната дейност.
И да кажа- детето само(ние бяхме на пералните) върна слушалките с микрофон. Жената и казала че работят, пробвала ги, но детето настояло че не са много в ред, абе не ги иска, тих  е ли що  ли .Върнаха и парите -36лв и тя си взе само микрофон за 12.
благодаря ви за съветите!
п.п. от Зора имам няколко уреда, мм им беше фен преди години, само боклуци.Не знам, не стъпвам та  аз , а и той вече.

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 21:59 от PureLove

# 13 738
  • Мнения: 10 117
pppqqq, виж и в темата за пералните, може да те насочат в избора.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1280767

# 13 739
  • Мнения: 69 318
Аз от Зора съм доволна - смениха буксата на таблета без разправии, много точно и профи подходиха. От тогава съм им фен. Имат браво от мен, а аз лесно не го давам.
Също взехме от тях евтина пералня около 300 лв, 700 оборота, за друго място, бачка си. Ок са оборотите.
Моята Бош е с 1000 и съвсем сухи си ги вади.
И без това са правени да издържат 5-8 години. Освен това се осмърдяват колкото и добре да ги поддържаш, та е добре на едно 10г да се сменят.
Така че...

Общи условия

Активация на акаунт