Почивка на Малдивите /Тема 4/

  • 51 468
  • 824
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 58
Здравейте, преди седмица се завърнахме от Малдивите от Курамати, преди 4 години бяхме на Мееру.И двата ризорта са добри, но според мен Мееру е по-добрият ризорт.
Мееру изглежда по-поддържан и по-"инстаграмски", обслужването и храната бяха на по-добро ниво, бунгалата са по-приятно обзаведени.И на двата острова бяхме в Бийч бунгало и докато на Мееру от леглото се виждаше океана, на Курамати бяхме доста навътре на острова и смятам, че спокойно можеха да го кръстят Гардън бунгало.Друго, което ме издразни на Курамати е, че в деня на пристигане ако се използва обяда, в деня на отпътуване няма включен обяд, докато на Мееру не беше така.
Предимство на Курамати са повечето заведения и барове и детския кът, който е впечатляващ.

# 196
  • Мнения: 167
Големият минус на Мееру в сравнение с Курамати е, че няма риф. Пътува се с лодка до там -два пъти на ден мисля, че имаше лодка в определени часове.

# 197
  • София
  • Мнения: 3 007
Големият минус на Мееру в сравнение с Курамати е, че няма риф. Пътува се с лодка до там -два пъти на ден мисля, че имаше лодка в определени часове.
Което е огромен минус в моите очи за тези, които ги интересува гмуркане и шнорхелинг..
Лично аз предпочитам по-скромно настаняване и храна, но да има хубав и леснодостъпен домашен риф.

# 198
  • Мнения: 58
Прави сте за рифа на Мееру.Аз от рифа на Курамати не съм впечатлен.
Друго, което се сетих е, че на Мееру всичко от минибара включително и алкохолните напитки влизаха в цената на ол инклузива, а на Курамати само водата и безалкохолните напитки са включени в цената на ол инклузива.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 944
Момичета, към транзитната нощувка на катарите в Доха има ли включена закуска/сух пакет? Катарците ни промениха полета и като компенсация предлагат нощувка.
Забравих да питам, престоят ви в Доха над 8 часа ли е и през кой месец ще пътувате?

# 200
  • Мнения: 167
Да, над 8 часа е в началото на май

# 201
  • Мнения: 120
Здравейте дами, сега си размишлявам, искаше ми сеслед сватбатада е пътешествието - юли/август. Тогава само че е сезона и си е рисковано, да не вали. Сега си мисля за Сейшелите - юли го дават топло без валежи само има ветрове, вие ходили ли сте? Питам, понеже няма тема за там....

# 202
  • Мнения: 341
Здравейте дами, сега си размишлявам, искаше ми сеслед сватбатада е пътешествието - юли/август. Тогава само че е сезона и си е рисковано, да не вали. Сега си мисля за Сейшелите - юли го дават топло без валежи само има ветрове, вие ходили ли сте? Питам, понеже няма тема за там....
Аз ходих в " безветрен" сезон и беше ужасТ. Вятърът е доста силен и вълните са по 3 метра. Ако нямаш желание да се гмуркаш, не се страхуваш от ямите и теченията( там е дълбоко на метър от брега), кефиш се да те тегли зверски навътре, тогава Сейшелите са опция. Аз умрях от страх. А като обикаляхме с лодка съвсем си гълтах граматиката на " безветрено" и " спокойна" вода. Вълните бяха наистина по 3 метра. Аз не е като да нямам опит с вълни, но там имах мускулна треска на рамената и ченето, дето съм стискала да не подскачам на спийдбоута като пътувахме. Освен това на тия Сейшели не видях слънце за повече от час( бяхме в относително сух и безветрен сезон). Малдивити са по- добър избор.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 23:31 от janiap

# 203
  • Мнения: 1 123
Здравейте дами, сега си размишлявам, искаше ми сеслед сватбатада е пътешествието - юли/август. Тогава само че е сезона и си е рисковано, да не вали. Сега си мисля за Сейшелите - юли го дават топло без валежи само има ветрове, вие ходили ли сте? Питам, понеже няма тема за там....

През юли и август също съм ходила на Малдивите , времето е по - влажно и горещо .Дъжд преваляваше късно вечер .

На Сейшелите хубавото време започва от април т.е. през нашето лято .Там има повече възможности за разглеждане на острови , плажове , костенурки , гмуркане и т .н.

# 204
  • София
  • Мнения: 3 007
Здравейте дами, сега си размишлявам, искаше ми сеслед сватбатада е пътешествието - юли/август. Тогава само че е сезона и си е рисковано, да не вали. Сега си мисля за Сейшелите - юли го дават топло без валежи само има ветрове, вие ходили ли сте? Питам, понеже няма тема за там....
И на двете места съм била и през юли.
И на двете места времето беше хубаво.
За празник/меден месец 100% бих избрала Малдивите.

# 205
  • Мнения: 120
Благодаря ви, момичета за отговите.  Сейшелите явно ще отпаднат, аз не мога да плувам - вълни по 3 метра и ями не е за мен. Гледах клипчета от Малдивите и океана там ми изглежда спокоен, може да се пробвам с жилетка да шнорхелувам. Явно пак съм в изходна позиция, на Малдивите ако вали само вечер е добре да разхлади малко, че мъжа ми не може да търпи яки жеги. Но нали се води "дъждовен" сезон може да вали и нон-стоп, явно е на късмет. Все пак се хвърлят една не малка сума и за това се колебая да отида, но щом и вие сте ходили тогава ... Скоро трябва да решим.

# 206
  • Мнения: 16 867
Ако върнеш темите назад, ще видим мнения на доста ходили през дъждовния сезон, разбирай от март до октомври/ноември, които са имали супер време. Имаше и такива там през декември с 50% от дните в дъжд. Така че.....
Ние ще пътуваме през май, сигурна съм, че времето ще е трепач Grinning

# 207
  • Мнения: 120
Да, явно е до късмет. Пожелавам ви, приятно изкарване и хубаво време. На кой остров ще бъдете?

# 208
  • Мнения: 16 867
Щу разделим времето между местен остров Тодо и някой ризорт, най вероятно Сън айланд.

# 209
  • Мнения: 732
Здравейте, някой да е резервирал от www.travelescapesmaldives.com ?

Общи условия

Активация на акаунт