Почивка на Малдивите /Тема 4/

  • 51 772
  • 824
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 28
Привет от Шератон 🌴🏝

# 211
  • Мнения: 1 715


Ехеее, благородно завиждаме 🍒 а в София прехвърчаше сняг сутринта... 🤷🏻‍♀️

# 212
  • Мнения: 16 871
През къде летяхте? Как е обстановката по летищата?

Добавям няколко съобщения, ако някой се интересува:


От този сайт:
https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-n … ws/1580226297.htm

# 213
  • Мнения: 16 871
За който се интересува

# 214
  • София
  • Мнения: 3 041
За който се интересува

Коя е групата?

# 215
  • Мнения: 16 871
Групата е "искам да пътувам".

Ние имам закупени билети. Тъкмо мислехме да плащаме капаро за ризорт, но при тази информация май ще чакаме възможно най-последния момент.

Допълвам ;




Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 11:36 от ver4eto_sv

# 216
  • Мнения: 301
Вчера се прибрах от поредната почивка на Малдивите. Както винаги, тук в БГ са най-запознати с всички проблеми на света - никъде не забелязах да има какъвто и да е корона проблем.
П.С. Бях пак на Укулас Simple Smile

# 217
  • Мнения: 16 871
Манфред,  ние имаме билети за м.май. далече е, но се притеснявам да не забрнят полети и от България.
Дано стихне тая истерия.
Ако не, ще плащаме на турците за смяна на датите.

# 218
  • Мнения: 167
Какво означава островите да са под карантина?
Не допускат туристи или?

# 219
  • Мнения: 16 871
Да, нито на вътре, нито навън.

# 220
  • Мнения: 167
Вероятността да поставят под карантина и други острови е голяма, какво се случва с предстоящите пътувания, нашият престой е също в началото на май.

# 221
  • Мнения: 16 871
Нямам идея. Чакаме и ще видим. За сега се отказах да резервирам ризорт, защото е без възможност за анулиране и ще отидат един тон пари. Като наближи, ще решаваме, ако трябва ще сменим датите на билетите.
Защото не се знае каква е ще е ситуацията тук, дали ще има болни и дали няма да отменят полети.

# 222
  • Мнения: 167
Едни познати, които утре трябваше да бъдат настанени на о-в Куреду, са им казали,че не отменят резервацията им заради карантината, а ще ги настанят на друг остров.

# 223
  • Мнения: 3 589
Вчера се прибрах от поредната почивка на Малдивите. Както винаги, тук в БГ са най-запознати с всички проблеми на света - никъде не забелязах да има какъвто и да е корона проблем.
П.С. Бях пак на Укулас Simple Smile


Подведена от интернет отзиви и от твоите впечатления, Укулас беше една от спирките ни на Малдивите. Не съм очарована. Бъдещите туристи да не се предоверяват на мнения на непознати в интернет - първо защото вкусовете са различни, второ, защото може да умишлено подвеждащи и трето, защото картината е динамична. За Укулас конкретно: повече туристи, отколкото инфрасктруктурата може да поеме. Инфраструктура е пресилено, защото къщите за гости никнат като гъби и дотам.  Има 2-3 читави заведения за хапване, също толкова сувенирни магазини с надути цени х 2 от друг остров /защото нямат конкуренция/. Плажът е пренаселен от рускини и италианци (оу, коронавирууус) , а за да си вземеш шезлонг - независимо че уж ти се полага и е надписан с името на хотела ти - трябвало да идеш в 7 сутринта. Ако исках да ставам в 7, щях да се бия за шезлонг в Китен или Приморско, а не в Индийския океан 😂 Рифът е прехвален, плажната ивица също - по-тясна е от на стандартен ризорт. Мизерията на местните домове и жители е повсеместна - бедно, мръсно. И безброй строежи. Пристанището е абсолютен майтап - разбит камънак, а цените на допълнителните услуги /екскурзии/ са високи като на ризорт. Островът е достатъчно малък, за да няма какво да се прави, и в същото време въобще не е живописен и "девствен" - вероятно някога е бил. По улиците шляпат разголените рускини и никой копче не им казва, в същото време трябва да си събуваш прашните джапанки пред входа на всеки магазин, за да влезеш с не по-малко прашните си стъпала. За мен Укулас бяха загубени дни и не бих се върнала повече.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 01:26 от Doro

# 224
  • Мнения: 16 871
Калчева, благодаря за информацията. Ако нямаш против да споделиш като пристигнат как е положението, ще съм благодарна. Вие за къде имахте резервация?

Общи условия

Активация на акаунт