За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 177
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 350
Аз правя крем маскарпоне, заквасена сметана и пудра захар. Режа малко ягодки в чаша и отгоре крема и става божествено.

Кремът за тирамису става разкошен, препоръчвам го.
2 жълтъка с две с.л.захар се разбиват до побеляване, 2 белтъка също с 2 с.л. захар се разбиват на сняг. Смесва се маскарпонето с разбитите жълтици и после с белтъците, разбърква се добре ръчно.
Ако се прибавят ядки, плод, според вкуса  - страхотен е.😊

# 406
  • Мнения: 10 264
Тези яйца, така ли сурови се консумират, както са в крема?

Да взема да го пробвам. Най-омразното нещо ми е това маскарпоне. Както и да го правя, нещо не върви и в нас също никой не иска да го близне. Ни заквасена сметана ми е, ни бутер, ни мляко, ни сирене.... А ми се ще да нацеля нещо хубаво с него.

# 407
  • Мнения: 2 350
Да, сурови са яйцата в оригиналната рецепта за тирамису, но всеки според вижданията си може да ги обработи някак предварително, предполагам. Аз го правя със сурови.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 20:41 от unabella

# 408
  • София
  • Мнения: 10 886
Тези яйца, така ли сурови се консумират, както са в крема?

Да взема да го пробвам. Най-омразното нещо ми е това маскарпоне. Както и да го правя, нещо не върви и в нас също никой не иска да го близне. Ни заквасена сметана ми е, ни бутер, ни мляко, ни сирене.... А ми се ще да нацеля нещо хубаво с него.

А чиизкейк правила ли си?

# 409
  • Мнения: 128
Купих маскарпоне за импровизиран крем - с какво да го съчетая за по-хубав вкус - течна сметана, заквасена, кондензира мляко и пр.?
Препоръчвам крем със сметана, маскарпоне и течен шоколад в съотношение 1:1:1. Разбира се сметаната, слага се захар на вкус, маскарпонето и течен шоколад. Досега не познавам някой който не го е харесал.
Иначе и кремът за тирамису е с маскарпоне и много го обичам. Има и рецепти без сурови яйца.

# 410
  • Мнения: 39 409
Жълтъците за тирамису ги минавам на водна баня.

# 411
  • Мнения: 10 264
Тези яйца, така ли сурови се консумират, както са в крема?

Да взема да го пробвам. Най-омразното нещо ми е това маскарпоне. Както и да го правя, нещо не върви и в нас също никой не иска да го близне. Ни заквасена сметана ми е, ни бутер, ни мляко, ни сирене.... А ми се ще да нацеля нещо хубаво с него.

А чиизкейк правила ли си?

Не, не съм правила. Имаш ли някой от твоите рецепти, който би ми препоръчала? Пак в твоите рецепти бях гледала някакъв розов с бели ивици, като зебра нещо и blueberries (забравих как се казваше на бг). Но не мога да я намеря посмъртно къде го гледах. Не твърдя че е бил с маскарпоне.  Помня чийзкейк че беше.

# 412
  • Sofia
  • Мнения: 21 655
Вики, ето и от мен чийзкейкове. Може да ползваш маскарпонето вместо крема сиренето .... нали все са сирена, та да е чийзкейк. Simple Smile

# 413
  • Мнения: 10 264
Вики, ето и от мен чийзкейкове. Може да ползваш маскарпонето вместо крема сиренето .... нали все са сирена, та да е чийзкейк. Simple Smile

Ооо, много благодаря Morena. Харесах си Лаймов млечен кейк, макар и без маскарпоне.


А да питам тук всички готвачки, няма ли да се пусне тема за Великден, нищо че е далеко още? Да почваме да правим пробите не само за козунаци, ами за всякакви сладки, соленки, манЖи Simple Smile

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 21 655
Вики, то май точно щото е раншко, иначе винаги има ... по мои наблюдения.
Радавам се, че си си харесала нещо, дано сте доволни! Simple Smile

# 415
  • София
  • Мнения: 10 886
Скрит текст:
Тези яйца, така ли сурови се консумират, както са в крема?

Да взема да го пробвам. Най-омразното нещо ми е това маскарпоне. Както и да го правя, нещо не върви и в нас също никой не иска да го близне. Ни заквасена сметана ми е, ни бутер, ни мляко, ни сирене.... А ми се ще да нацеля нещо хубаво с него.

А чиизкейк правила ли си?

Не, не съм правила. Имаш ли някой от твоите рецепти, който би ми препоръчала? Пак в твоите рецепти бях гледала някакъв розов с бели ивици, като зебра нещо и blueberries (забравих как се казваше на бг). Но не мога да я намеря посмъртно къде го гледах. Не твърдя че е бил с маскарпоне.  Помня чийзкейк че беше.

Чийзкейк с бял шоколад

Тиквен пирог с маскарпоне

Торта с извара и боровинки

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 23:30 от Vanja77

# 416
  • Мнения: 10 264
Благодаря Ванче!!!!! Последната е моята (твоята), обаче като я отворя, показва ми се за секунда и после ми се скрива и казва, рецептата не е намерена. Не мога да видя рецептата. Снимката за секунда се показва и се скрива.

# 417
  • София
  • Мнения: 10 886
vici75, и аз пробвах, и ми я отваря нормално. Опитай пак, направих редакция, ако не става пак, ще я пусна още веднъж.

# 418
  • Мнения: 10 264
Стана тоя път. Благодаря ти. Може да е защото отварям от чужбина. Понякога не всичко което се отваря при вас, се отваря от тука. Сега стана.

Редактирам се. Изчезна ми пак, докато ти напиша отговора. Абе нищо. Не се притеснявай. Да не ти губя времето.

# 419

Общи условия

Активация на акаунт