За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 020
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 181
Да, с желатин разбира се.

# 391
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Как да желирам различни плодове като за торта, но във формички. Не искам да добавям захар.
И къде е проблема... желирай (с желатин разбира се Wink ) във формички. Не слагай захар.
Наистина не е ясно какво питаш.

# 392
  • Мнения: 9 518
имам едно пакетче бадемово брашно. дайде идея за някой хубав десерт /за гости/. гледах някаква рецепта за шведска бадемова торта, но не знам дали бива.

Сладкиш от Капри (Torta Caprese) - страхотен е! Heart Yum

Благодаря за идеята, чуден сладкш стана. С топка сладолед, ммммм.

# 393
  • София
  • Мнения: 10 850
Радвам се, че съм била полезна! Hug

# 394
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Да попитам и аз нещо. Когато печете в плик за печене слагате ли вода в тавата и ако, да, колко?

# 395
  • София
  • Мнения: 10 850
Да попитам и аз нещо. Когато печете в плик за печене слагате ли вода в тавата и ако, да, колко?

Пекла съм и без вода, и със сипана на дъното на тавата вода (за различни рецепти става въпрос).

# 396
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Да попитам и аз нещо. Когато печете в плик за печене слагате ли вода в тавата и ако, да, колко?

Пекла съм и без вода, и със сипана на дъното на тавата вода (за различни рецепти става въпрос).
За месо с картофи /или само картофи/ примерно? Притеснявам се водата да не ги вари, което не искам, а ако пък няма да не загори, което не знам дали е възможно, де Simple Smile

# 397
  • София
  • Мнения: 10 850
Да попитам и аз нещо. Когато печете в плик за печене слагате ли вода в тавата и ако, да, колко?

Пекла съм и без вода, и със сипана на дъното на тавата вода (за различни рецепти става въпрос).
За месо с картофи /или само картофи/ примерно? Притеснявам се водата да не ги вари, което не искам, а ако пък няма да не загори, което не знам дали е възможно, де Simple Smile

Ако искаш хвърли око на тази рецепта:
Пиле със зеленчуци в плик

# 398
  • София
  • Мнения: 3 951
Купих маскарпоне за импровизиран крем - с какво да го съчетая за по-хубав вкус - течна сметана, заквасена, кондензира мляко и пр.?

# 399
  • Мнения: 665
Аз правя крем маскарпоне, заквасена сметана и пудра захар. Режа малко ягодки в чаша и отгоре крема и става божествено.

# 400
  • София
  • Мнения: 10 850
Купих маскарпоне за импровизиран крем - с какво да го съчетая за по-хубав вкус - течна сметана, заквасена, кондензира мляко и пр.?

Крем с маскарпоне, амарети и шоколад

Сладкиш от козунак и крем с маскарпоне

# 401
  • Мнения: 39 299
Маскарпоне, кондензирано мляко и разтопен бял шоколад е моята вариация.

# 402
  • гр. София
  • Мнения: 114
Здравейте, как приготвяте свински дроб на фурна. Купих сега и се чудя да не ми стане твърд. Четох, че се накисва в оцет и сода и така го накиснах. Моля ви за някоя рецепта.

# 403
  • София
  • Мнения: 10 850
Здравейте, как приготвяте свински дроб на фурна. Купих сега и се чудя да не ми стане твърд. Четох, че се накисва в оцет и сода и така го накиснах. Моля ви за някоя рецепта.

Черен дроб на фурна

# 404
  • гр. София
  • Мнения: 114
Благодаря ти Ваня, направо го почвам, че няма време.

Общи условия

Активация на акаунт