За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 018
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 39 296
Сложих в слоукукъра да пека патица. Дали върху нея да метна фолио/ готварска хартия, за да се задуши?

# 121
  • Мнения: 902
Утре вечер имам гости, ще чакаме заедно 12 часа , тоест моят рожден ден на 18.1. Колежките ми, които и друг път съм споменавала тук като върли фенки на българската кухня, обичат много баници, тутманици, сарми и прочие, и съм им обещала един вид шведска маса с български манджи, само дето хич не се сещам нещо подходящо и с месо? Някакви хапки? Кюфтенца може винаги, знам, но те ще са резервен вариант ако не ми хрумне нищо по-оригинално. Та, питам ако някой се сети да даде идеи... Simple Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 3 019
Пълнени чушки,сарми ?

# 123
  • Мнения: 902
Да си призная, за касапски сарми си мислех и аз, видях такива в другата тема, едно от момичетата беше постнало вкусно изглеждаща снимка, но досега не съм правила такива и като за гости си мислех да не експериментирам на прима виста точно със сарми. Освен да ги направя днес, и ако ми се получат ще ги сервирам утре затоплени, обикновено сармите и без това са по-вкусни на другия ден....

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
само дето хич не се сещам нещо подходящо и с месо? Някакви хапки? ... идеи... Simple Smile
Например св. филе или пил. гърди да напълниш, изпечеш и поднесеш нарязано на шайби. Ако искаш и някакъв сос предвиди.
Или риба - пушена сьомга с крема сирене и/или заквасена сметана, див лук, копър, хрян ако имаш и поднасяш върху крекери.
Много харесваме у нас - свинска кавърма. Свинско месо на кубчета запържвам, заедно с доста лук и моркови, оставям на бавен огън да стане мек и сладък лука. Подправям само със сол и п-р.  
Или пък синско с прясно зеле сготвено като кавърмата.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Кои видове сирена са най - подходящи за чийзкейк ?

има варианти, зависи и от финансите и от рецептата. правила съм дори с кремообразната извара на лидл, пак стана чудесен.
любимият ми чийз пък е с маскарпоне и заквасена сметана.
Колебанията ми бяха м/у Маскарпоне и Филаделфия. Бихте ли споделила рецептата с Маскарпоне ?

# 126
  • Мнения: 9 518
това е рецептата, много е вкусен. а
https://www.bonapeti.bg/recepti/tamen-shokoladov-chiyzkeyk/

веднъж нямах маскарпоне /или недостатъчно/ и го направих с кремообразната извара - пак стана много добър. правила съм го и с голдеса и маскарпоне смесени.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Благодаря!💐

# 128
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз веднъж правих, но стана кафява.
Прекалила си с печенето, но не, не е бил загорял. За това казах, че трябва да се извади на време от фурната. Така хем ще е червен, хем много сочен.
Още преди печене тестото е кафяво.

# 129
  • Мнения: 39 296
А дали не е от какаото?

# 130
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Това казвам. Ползвам хубаво тъмно какао и цветът му надделява. Има едно евтино, светло на цвят. С него ще стане. Но защо да ползвам боклуци..

# 131
  • София
  • Мнения: 5 726
... Едно време от детството ми ги помня като много пухкави и вкусни... даже днес правих по една с яйце и не ми се получават мекички и пухкави. Тестото става лепкаво както пише в рецептите, но едно рошаво и не мога да оформя някак питки и после като се изпекат стават като таралежи отгоре, връхчетата се изпичат много и са твърди.
Не знам дали бъркаш особено... такива са - кората е твърдичка/хрупкава, но вътре са мекички, но не и "теклави". Тази коричка е от содата.
Опитай и моите, ако искаш, не ги правя с ръце, а с лъжица - https://morrennaa.blogspot.com/2020/01/blog-post_15.html Може и да пропуснеш яйцето, но не променяй нищо друго... то не променя кой знае колко текстурата при това количество брашно.
Но онези от детството ти може би са били с маяно тесто.
И аз ги направих, че все пробвах, все недоволна оставах. Твоята рецепта е идеална.
Само да питам пробвала ли с някакви поправки?

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
... Само да питам пробвала ли с някакви поправки?
Радвам се, че си доволна! Simple Smile С подправки не съм, ни ни се е приискало.  Никакъв проблем не е да опиташ с харесвани подправки.  Ако са сухи - при брашното, ако са свежи - при млякото. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 328
Преди дни видях част от рецепта на Стоян и Лора.Топчета оваляни в копър.Разбрах,че има сельодка,настъргани яйца и картофи....Някакви идеи -какво друго?

# 134
  • Мнения: 980
Днес нещо не уцелих сиропа на баклавата. Явно прекалено рядък го направих и стана една вътре като разкашкана и прекалено водниста и блудкава ...
Дали има начин да я оправя, че не ми се е случвало досега?

Общи условия

Активация на акаунт