За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 896
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Скоро в едно кулинарно предаване даваха как главния готвач на Кремъл прави медовик.
Масло, мед и конд. мляко беше крема.

Имам въпрос: като печа чушки на котлона и много мирише после. Проветряването не помага. Как отмирисвате?

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Не ги пека на котлона, а във фурната, ама пак мирише, въпреки наличието на добър аспиратор.

# 272
  • Мнения: 5 094
Правих свински пържоли в зелев лист. Зелевият сок извря, самите сармички ги запекох повечко, но сега ме притеснява, че ще са станали сухи и листата и пържолите. Мога ли да поправя това?

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Аз смятам, че ако месо е сготвено сухо, само сос може да позамаже положението. Wink Така или иначе на сармите им отива сос... Simple Smile

# 274
  • Мнения: 5 094
Аз смятам, че ако месо е сготвено сухо, само сос може да позамаже положението. Wink Така или иначе на сармите им отива сос... Simple Smile

Даа, не се сетих. Благодаря за идеята Flowers Hibiscus
Има една подробност при нас - зелевите листа ще ги ям само аз, а останалите ще ядат пържолките, защото не искат и да видят зеле. Затова какъв сос да направя само за пържолите, понеже на мен не ми пречи зелето и да е по-сухичко.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
О, сосове... много...
Simple Smile  Два любими у нас:
- гъбен - запържвам лук, гъбите, сол и п-р, пресован чесън, масло, сос Уорчестър, горчица и течна сметана.
- синьо сирене  - на слаб огън слагам малко течна сметана и в нея раздробеното синьо сирене - да се стопи, после наливам още сметана, докато ми хареса на вкус и оставям малко да поври (на слаб огън и да се наблюдава), за да се редуцира течността и да се получи сос - този сос дори хора, които не харесват синьо сирене, го харесват много за месо.  Simple Smile
За рождения ми ден (наскоро) поднесох с този сос, а месото върху пюре от целина и ябълка - страшно се хареса от всички. Simple Smile

# 276
  • Мнения: 2 640
благодаря!

# 277
  • София
  • Мнения: 11 665
...............
Имам въпрос: като печа чушки на котлона и много мирише после. Проветряването не помага. Как отмирисвате?
Жестоко мирише и е страшно неприятно, после се перат пердета... не е за разправяне, затова съм си намерила лесен начин, купувам буркани печени чушки, без сол, без оцет, само натюр и съм си решила въпроса окончателно.  Купувам около 10 буркана и са ми напълно достатъчно за цялата зима, а и ми остават. Чушки не пека изобщо, даже и лятото. Буркани има с такива чушки не е проблем да се закупят.

# 278
  • Мнения: 5 094
О, сосове... много...
Simple Smile  Два любими у нас:
- гъбен - запържвам лук, гъбите, сол и п-р, пресован чесън, масло, сос Уорчестър, горчица и течна сметана.
- синьо сирене  - на слаб огън слагам малко течна сметана и в нея раздробеното синьо сирене - да се стопи, после наливам още сметана, докато ми хареса на вкус и оставям малко да поври (на слаб огън и да се наблюдава), за да се редуцира течността и да се получи сос - този сос дори хора, които не харесват синьо сирене, го харесват много за месо.  Simple Smile
За рождения ми ден (наскоро) поднесох с този сос, а месото върху пюре от целина и ябълка - страшно се хареса от всички. Simple Smile

Ще опитам да ги предложа у нас, на мен ми звучат много вкусно, но злоядите не знам как ще ги убедя да опитат  Flowers Hibiscus

# 279
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Във фурната не ми харесват как стават, пердета нямам, буркани с чушки не искам, много са ми и не можем да ги изядем.

Няма ли антидот тази миризма? 😒

# 280
  • Мнения: 2 767
Имам въпрос: като печа чушки на котлона и много мирише после. Проветряването не помага. Как отмирисвате?
У дома с дифузер
На терасата (остъклена) ползвам подобно на това

# 281
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кое етерично масло премахва миризмата на чушки?
Имам портокал, лавандула, мога да си взема и от лим. трева...

# 282
  • Мнения: 2 767
Слагам каквото имам налично - друг начин да премахна миризма от скара, риба, чушки и др такива ароматни продукти не съм намерила.
Пробвала съм и с лимон на котлона (включен на най-слабо), но с етеричните масла е по добре 👌

# 283
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Да ми предложите някакъв крем с тиква. Дояло ми се е нещо такова Simple Smile

# 284
  • Мнения: 500
Аз наскоро си пекох тиква, но я 'пресготвих' , намачках я хубаво с малко кис мляко и течен шоколад. Поръсих с малко орехи. Чук!
Става си точно кремче.

Общи условия

Активация на акаунт