За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 036
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 128
И аз първият път като правих крем карамел бърках захарта и стана на бучки. Направих я на захарни бонбони и така се изяде. Simple Smile При втория опит бърках чак когато започна да кафенее/изгаря на места, а на други да си седи неразтопена. При третия път открих оптималния вариант (за моя котлон): оставям захарта докато започне да дими или видя че се топи на места и тогава започвам да бъркам по малко около тях. Така постепенно започва да се топи сравнително равномерно навсякъде. Оттогава винаги се получава чудесно. Simple Smile

# 376
  • София
  • Мнения: 11 701
Споделям, как правя карамел, не ми се е получавал на бучки. Първо да е слаб котлона, от 9 степен слагам касеролата на 4, сгорещява се и изсипвам само 2 с.л. захар, и веднага намалявам на 3-ка, слаб котлон. Разтърсвам масло касеролата, изчаквам да се разтопи захарта, или поне да не поразтопила и добавям нови 2 с . л . захар по средата на касеролата, разтърсвам,  така бавно  продължавам до края на захарта и е с перфектен карамел. Съответно добавям сгорещената сметана, на тънка струйка,  ако е по рецепта или масло , ако е добавено. Също, ако правя солен карамел добавям солта, но не готварска сол, а кошерна, едра сол за карамел, разбърквам да се стопи. Получавам  прекрасен карамел и изливам  бързо там където ми трябва.  Също така винаги със силиконова четка натопена във вода, студена вода, минавам по стените на касеролата,  точно  до където е  карамела, даже ще изсъска от горещината водата, така няма да ми се образува кристализация на захарта. Разбира се, че не съм си го измислила аз, а се научих.  Когато карамелът ми е със сметана и масло става прекрасен карамелен сос, който мога да съхранявам с месеци в хладилника, а когато ми трябва леко го разтопявам на водна баня и получавам карамелен сос . Това е.

# 377
  • Мнения: 39 309
Марчева, карамеления сос от сметана и карамел има ли подобен вкус на карамеленото кондензирано мляко? Могат ли да се заместват едно друго?

# 378
  • Мнения: 665
Здравейте! Моля дайте рецепта за приготвяне на патешко магре. Да е лесна и вкусна 😆

# 379
  • София
  • Мнения: 11 701
Марчева, карамеления сос от сметана и карамел има ли подобен вкус на карамеленото кондензирано мляко? Могат ли да се заместват едно друго?
Не, различно е, не могат да се заместват.

# 380
  • Мнения: 39 309
Мерси.

# 381
  • София
  • Мнения: 3 408
Здравейте, търся изпитана рецепта за сладкиш с извара или крема сирене. Не чийзкейк Simple Smile

# 382
  • София
  • Мнения: 11 701
Здравейте, търся изпитана рецепта за сладкиш с извара или крема сирене. Не чийзкейк Simple Smile
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_815.html
има и още много и с извара и с крем - сирене, но ползвам основно рикота . Погледни има защо.

# 383
# 384
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Жирафът ми е любим!

# 385
  • София
  • Мнения: 10 857

На мен също! Интересен е за приготвяне, а и не е труден. Yum

# 386
  • София
  • Мнения: 3 020
Аз карамела правя по рецептата на Иван Звездев за крем карамел(има  интернет).И като стана въпрос за карамела да питам защо не ми е течен карамела(само една трета се втечнява),когато крем карамела вече готов за ядене.

Ася,може да си готвила по дълго и от това да са сухи.От друга тем знам ,че не ядеш месо,даже се изненадах като пита за кайма.

# 387
  • Мнения: 181
Как да желирам различни плодове като за торта, но във формички. Не искам да добавям захар.

# 388
  • Мнения: 1 865
Иска ми се да ти помогна,но не разбирам какво питаш.

# 389
  • София
  • Мнения: 3 020
Лина,с желатин става ли?

Общи условия

Активация на акаунт