За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 049
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Някой правил ли е кайзършмарн? Не ми се получава
Da. От това по-лесно няма. Дай рецептата по която не ти се получава
От интернет съм пробвала рецепти.
Да дадеш рецептата, за да се търси проблем евентуално, а не от къде е. Иначе какво очакваш? И на Пепчо рецептата е в интернет.

# 526
  • Мнения: X
Някой правил ли е кайзършмарн? Не ми се получава
Da. От това по-лесно няма. Дай рецептата по която не ти се получава
От интернет съм пробвала рецепти.
Да дадеш рецептата, за да се търси проблем евентуално, а не от къде е. Иначе какво очакваш? И на Пепчо рецептата е в интернет.
Пробвала съм различни и не помня кои точно, нямам навика да си ги записвам, било е преди години и се отказах. От немски сайтове са били.
Ако има на български бих пробвала изпитана рецепта. Иначе с готова смес от пакетче ми се получават.

# 527
  • Мнения: 9 107
Да дадеш рецептата, за да се търси проблем евентуално, а не от къде е. Иначе какво очакваш? И на Пепчо рецептата е в интернет.
LaughingStuck Out Tongue верно ли Flushed  разсмя ме, но преди седмица клиент ми сподели, че много харесвал сайта на сестра ми Grinning
HMoTwoПогледни тази на Йоана, няма да те подведе-

sunny112233, свинският не е кой знае колко по-различен от телешкия. Просто телешкия е по-голям и с дебела ципа, която задължително махаш. Когато панирам малки свински езици, дори не ги беля.
Рецепта искаш ли?

# 528
  • София
  • Мнения: 11 704
Някой правил ли е кайзършмарн? Не ми се получава
Da. От това по-лесно няма. Дай рецептата по която не ти се получава
+1.

# 529
  • Мнения: 1 316
Отдавна се каня да приготвя Месно руло, с плънка от кисело зеле, обвито в бекон от Вкуснотека.

http://www.vkusnoteka.bg/2015/12/blog-post_8.html

Дали няма да се разпадне при печенето  или да загори от долу така, както е обяснено?
В някои подобни рецепти прочетох, че  се слага малко вода.
Бях решила,  да го сложа в продълговата форма, тогава дали ще се изпече от всички страни?

Ако някой е пробвал рецептата, да помага, ще съм благодарна!

# 530
  • Мнения: 3 360
Пеп-4о благодаря! Дай рецепта моля те.

# 531
# 532
  • София
  • Мнения: 3 951
Намерих си моцарела в хладилника, чийто срок е изтекъл преди 2 седмици, но не е отваряна. Да я хвърлям ли директно или може да се яде?

# 533
  • София
  • Мнения: 11 704
Отдавна се каня да приготвя Месно руло, с плънка от кисело зеле, обвито в бекон от Вкуснотека.

http://www.vkusnoteka.bg/2015/12/blog-post_8.html

Дали няма да се разпадне при печенето  или да загори от долу така, както е обяснено?
В някои подобни рецепти прочетох, че  се слага малко вода.
Бях решила,  да го сложа в продълговата форма, тогава дали ще се изпече от всички страни?

Ако някой е пробвал рецептата, да помага, ще съм благодарна!
Правила съм го в кейкова форма, точно за да не се разпадне. Добро е, но не е нашата рецепта.

Намерих си моцарела в хладилника, чийто срок е изтекъл преди 2 седмици, но не е отваряна. Да я хвърлям ли директно или може да се яде?
За две седмици нищо й няма.

# 534
  • Мнения: 22 867
Намерих си моцарела в хладилника, чийто срок е изтекъл преди 2 седмици, но не е отваряна. Да я хвърлям ли директно или може да се яде?

Ѕmile , отвори и я опитай, мисля, че нищо ѝ няма. Понеже все се запасявам, май редовно ми остават такива с леко изтекъл срок, но според мен нищо им няма, аз си ги ползвам.

# 535
  • Мнения: 9 525
Намерих си моцарела в хладилника, чийто срок е изтекъл преди 2 седмици, но не е отваряна. Да я хвърлям ли директно или може да се яде?

най-вероятно е ок. срокове са доста подвеждащи.

# 536
  • Мнения: 5 127
Намерих си моцарела в хладилника, чийто срок е изтекъл преди 2 седмици, но не е отваряна. Да я хвърлям ли директно или може да се яде?

Редовно забравям някъде по-навътре по някоя опаковка моцарела. И след повече от две седмици от срока съм ги опитвала - нищо им няма и ги хапваме.

# 537
  • Мнения: 2 836
Момичета, може ли да споделите рецепта за лесна торта (но без нишесте и сметана)? 💐
Искам да направя торта за рд на ММ, имам декорация и готови блатове 😂 така че приемам всякакси предложения

# 538
  • София
  • Мнения: 11 704
Момичета, може ли да споделите рецепта за лесна торта (но без нишесте и сметана)? 💐
Искам да направя торта за рд на ММ, имам декорация и готови блатове 😂 така че приемам всякакси предложения
Имам, разгледай, има без сметана , и без нишесте. Има разкошни предложения. Да не ги вадя едно по една.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8

# 539
  • Мнения: 1 316
Марчева, малко водичка трябва ли сложа?
Или с хартията за печене направо да прехвърля рулото във формата?
И моята форма е за кекс- продълговата.

Общи условия

Активация на акаунт