За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 039
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 21 622
И като сте на вълна кроасани.... Дали ще станат с безглутеново брашно?
Не говоря от опит,  но определено смятам, че няма да е добре... разсъждавам си... как ще се получат слоеве без да порасне тестото?! Thinking

# 631
  • Мнения: 328
Благодаря Морена и Марчева!

# 632
  • Мнения: 284
Здравейте,искам да ви помоля за хубава рецепта с кондензирано мляко. Вчера мъжът ми взел една консерва като не е видял,че е кондензирано мляко. Сега не знам в какво да го оползотворя, ако може да ми препоръчате нещо не много сложно.

# 633
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте,искам да ви помоля за хубава рецепта с кондензирано мляко. Вчера мъжът ми взел една консерва като не е видял,че е кондензирано мляко. Сега не знам в какво да го оползотворя, ако може да ми препоръчате нещо не много сложно.

Поничка (Ciambella) с кондензирано мляко - маргарина ти препоръчвам да го замениш с масло. Yum

# 634
  • Мнения: 4 859
Здравейте,искам да ви помоля за хубава рецепта с кондензирано мляко. Вчера мъжът ми взел една консерва като не е видял,че е кондензирано мляко. Сега не знам в какво да го оползотворя, ако може да ми препоръчате нещо не много сложно.

Торта Рафаело
http://natalyna.blogspot.com/2015/12/raffaello.html?m=1 
Като аз я правя с готови блатове ,задължително слагам един бял шоколад.
От същата смес може да направиш бонбони Рафаело с печен лешник /бадем в средата и да ги оваляваш в кокосови стърготини.

# 635
  • Мнения: 22 867
Здравейте,искам да ви помоля за хубава рецепта с кондензирано мляко. Вчера мъжът ми взел една консерва като не е видял,че е кондензирано мляко. Сега не знам в какво да го оползотворя, ако може да ми препоръчате нещо не много сложно.

zvezdichka7, зависи какво е - подсладено или не. Подсладеното става за кремчета, кексове, в кафе може да се слага, на мен ми е достатъчна само една лъжичка и не му се чудя. Неподсладеното също става за сладкиши, но можеш, като го разредиш с вода, да го използваш като прясно мляко.

# 636
  • Мнения: 284
Здравейте,искам да ви помоля за хубава рецепта с кондензирано мляко. Вчера мъжът ми взел една консерва като не е видял,че е кондензирано мляко. Сега не знам в какво да го оползотворя, ако може да ми препоръчате нещо не много сложно.

zvezdichka7, зависи какво е - подсладено или не. Подсладеното става за кремчета, кексове, в кафе може да се слага, на мен ми е достатъчна само една лъжичка и не му се чудя. Неподсладеното също става за сладкиши, но можеш, като го разредиш с вода, да го използваш като прясно мляко.
Подсладено е, имаш ли някоя рецепта за сладкиш,мъфини...

# 637
  • София
  • Мнения: 10 858
zvezdichka7, рецептата, която ти показах аз е за сладкиш подобен на кекс.

# 638
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дъждец, аз съм си купувала готово, безглутеново, многолистни тесто.
Да, има пластове, става кифличка, но не става като кроасан. Вкусът е друг ( няма го 🙄), консистенцията е друга. Аз се разочаровам повече, отколкото ако не го ям, та си правя други, вкусни неща.
Сладкиши доста намерих, при които не правя компромис с вкус и консистенция.

вчера имам успешен опит за кадаиф - ползвах пълнозърнести оризови вермичели. Става бързо и е много вкусно.

# 639
  • Мнения: 19 296
При сладкишите директно замествам с безглутеново брашно и досега нямам провал.
Хляб обаче не мога да докарам освен едни питки с яйца и мляко.

Може ли да ми кажеш някаква рецепта за кифли, ако имаш успешна такава?

# 640
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Здравейте,искам да ви помоля за хубава рецепта с кондензирано мляко. Вчера мъжът ми взел една консерва като не е видял,че е кондензирано мляко. Сега не знам в какво да го оползотворя, ако може да ми препоръчате нещо не много сложно.

zvezdichka7, зависи какво е - подсладено или не. Подсладеното става за кремчета, кексове, в кафе може да се слага, на мен ми е достатъчна само една лъжичка и не му се чудя. Неподсладеното също става за сладкиши, но можеш, като го разредиш с вода, да го използваш като прясно мляко.
Подсладено е, имаш ли някоя рецепта за сладкиш,мъфини...
Помня, че правих мъфини и не откривам рецептата, а беше нещо много просто, т.е. с малко продукти. Хубави станаха, ама......къде съм я записала?
И още една идея, ако харесвате вафлени тортички:
Как се прависнимка и още една.

# 641
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дъждец, не съм правила нищо с тесто, освен палачинки, пандишпан и подобни по-течни.
За хляб гледай low carb рецептите, от някои стават нелоши хлябове.

С кое брашно правиш сладкишите?

# 642
  • Мнения: 2 817
zvezdichka7, рецептата, която ти показах аз е за сладкиш подобен на кекс.

Много интересна рецепта, ще се пробва задължително Simple Smile

# 643
  • София
  • Мнения: 3 951
С кондензирано мляко, маскарпоне, шоколад и малко извара направих кремчета. Станаха чудесни, но сложих много малко мляко, понеже е мнооого сладко, все попадам на такова. Следващият път ще си взема да не е, и ще заместя изварата с друго нещо, защото колкото и да разбърквах, стоеше на ситни топченца.

# 644
  • Мнения: 795
Здравейте, откъде  купувате качествено фъстъчено масло без високо съдържание на захар?

Общи условия

Активация на акаунт