Отговори
# 1 650
  • Мнения: 14 827
Какво да се замисли?! Тя си е права,нищо грешно не прави,от всичко написано е видяла само хейт. Не взе да се замисли дали пък няма някаква доза истина в това,което са ми написали тези хейтъри? Дали пък да не взема да направя някакво усилие да оправя тази кола или ако нямам възможност, да я оставя на паркинга и да хвана автобуса? Мммне...

# 1 651
  • София
  • Мнения: 6 311

Отидох до гумаджията наблизо. Погледна спуканата гума и реши да я оправя. Не ставаше. Самата гума се рони и разпада. 100 лв на вятъра заради дупка. Самата гума беше като трици, рони се и се разпада.
Гумаджията смени спуканата предна със задна лява. Следващата зима пак ще купувам две предни.

Какъв размер са гумите?

# 1 652
  • Мнения: 1 430
Ама аз на Зуки и снощи й четох поста и беше различен, в смисъл нямаше тези подробности за липсващи ключове, ронещи гуми, езикови бариери, и да имам незнам как се ползва и тн... Беше по - обрана в разказа, после го е редактирала. Явно си търси внимание момичето.

# 1 653
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 557
Ронещата се гума ме потресе мен. Колко трябва да е стара тази гума, че да е като пихтия? От 20 години наблюдавам подръжката на семейните коли( наблюдавам, защото не участвам съвсем пряко), такова нещо даже не мога да си представя. Не е виновна дупката със сигурност. Скоро ММ ми донесе пирона, който са му извадили от гумата, огромен. Но гумата е поправена и в движение. Абе, не, десетки пъти сме пукали гуми, такова нещо не ми се е случвало и наистина ми е интересно на какво се дължи. От обща култура смятам, че е заради остарял материал на гумата, друго не се сещам.

# 1 654
  • Мнения: 2 601
Търси си внимание и съжаление, но какво печели от тoва нямам идея, и в други теми съм я чела и е една голяма драма куин, изобщо не ѝ коментирам постовете вече, защото тя не си взема поука. Освен плачевното състояние на автомобила, прави и изключително опасни грешки и маневри (помните ли как беше набила спирачки насред пътя да спасявала куче или опасният обратен който беше направила на междуградски път на завой!! без видимост.)
Никой не е започнал научен да кара или да прави леки ремонти, но някои от нас когато ни се случи запрятаме ръкави "викаме неволята" и се справямв, а не ревем по форуми колко сме неразбрани. С всичките съвети които ѝ бяха дадени тук през годините, вече да беше станала майстор.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 17:11 от deede

# 1 655
  • Мнения: 29 900
Завоя съм го пропуснала, ама кучето го помня. И полицаи нещо бяха намесени там.... Луда работа!!!

# 1 656
  • Мнения: 2 328
И аз технически съм неграмотна и освен че колата ми е червена изобщо нямам представа за нейните параметри.Обаче, колата ми е в перфектно състояние,нито драскотини имам,нито светят чайник и робот(wtf...) ,нито съм правила опит за измама с документи,нито ми се ронят гуми,нито гасне.Дори съм писала тук как се изненадах,когато видях касовата бележка за гумите.Досега не съм чула зимни гуми да се сменят по две.Съпруга ми колко години е шофьор(вече е и тираджия,изкара Ц категория това лято) ,сам поддържа колите ни и винаги сменя всички гуми.И само за справка.Работата на съпруга ми налага големи периоди от време да се справям сама с абсолютно всичко.Гледам децата сама,ходя и се разправям с какво ли не сама и междувременно уча сериозна специалност.Сама жена съм в 80 процента от времето.Зуки,обидно е да се оправдаваш със " сама жена съм. Като не ставаш за шофьор,няма нищо срамно да не шофираш.И колата ти е инвалид на доизживяване,който ти нямаш пари да поддържаш,и ти не умееш да шофираш.Най-добре е да се откажеш.Дори е похвално да осъзнаеш недостатъците си и да вземеш от дума,както се казва.

# 1 657
  • Мнения: X
На мен в бисерите ми влезе "И да имам, не знам как се използва".
И за да не хейтя само, ако действието се развива в София, има хиляда фирми (излизат с търсачката) които ще дойдат на място да видят акумулатора. Същото е и за смяна на гуми, и за всичко. Ако нямаш пари, автобуса и на заплата. Има и голяма група на софийските шофьори във фейса, където хората си помагат. Има и автомобилни форуми, където също помагат на добра воля, както гледам ти предложиха и тук да ти помогнат.
Или си купуваш едно ключе за 2 лв от железарията, сваляш си акумулатора, развиват се две гайки, пазарската количка и влачиш към сервиза. И стига с тези оправдания "жена съм, не знам, няма мъж до мен". Мъжете са незаменими само за леглото, а като не знаеш нещо, гугъл знае.
Гуми на моргите за по 10-20 лв втора употреба бол. Ще си отвориш търсачката, ще си прочетеш какво трябва да гледаш, за да е добра гумата и отиваш да си търсиш. Има на добри марки, в които има още живот. Обикаляш и търсиш. А като събереш пари си купуваш нови.
А защо те "нападат" само жени, ами защото знаем, че можеш да се оправиш както и ние се оправяме и не разбираме защо драматизираш.

# 1 658
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 557
На мен в бисерите ми влезе "И да имам, не знам как се използва".


Честно казано, аз също имам много неща, които не знам как се ползват. Имам резервна гума( в пълна изправност, иначе за какво ми е), крик и инструменти, но гума не мога да сменя. Затова пък имам подходяща застраховка, която ми покрива пътната помощ, било то и за едната гума. Имам и мъж, де, но да го махнем от картинката, за да сме на равни начала със Зуки. Просто съм открила моя си начин и за момента ми върши работа.
И, хм, мъжете са заменими даже и в леглото Simple Smile

# 1 659
  • Пеликания
  • Мнения: 2 494
Ама то има и мъже, които не знаят как се сменя гума Grinning
И аз много неща не съм знаела за какво са, докато не ми се е наложило, но все пак ги имам в колата, а пък и аз се интересувам от тези неща. Не може да нямаш най-необходимото, всичко се случва. Докато имах карта на СБА малко или много бях спокойна, че ако ми се спука гума или не мога да запаля ще има кой да ми помогне, не че ми се наложи, но е някаква сигурност и не е скъпа, затова оправдания, че няма мъж не е извинение.

# 1 660
  • Мнения: 11 028
Варненец,опел-ите са едни от най-здравите и с красив дизайни коли. И никога не ми е текъл антифриз или каквото и да е друго.
За Опел или добро, или нищо  Simple Smile Моят не беше с най-красивия дизайн, но се оказа железен, много носеше на тормоз, горкият, и прилично пъргав.

Досега не съм виждала ронеща се гума, но едва ли ще получа отговор на въпроса ми.Това нещо сигурно е по-старо от колата.

Признавам, не умея да сменям гуми, но искам да се науча. Само трябва някой да ми покаже, стига да имам физическата сила да стегна болтовете добре. С гледане на клипчета не вярвам да стане.

Завоя и кучето съм ги изтървала Grinning Grinning

Ако действието се развиваше в малко населено място, без много опции за решаване на проблема, ок... но в столицата...

# 1 661
  • Мнения: 29 900
Едва ли много жени, вкл и аз, умеят да си сменят гумите сами. Има пътна помощ,  сервизи, голяма драма от спукана гума.....

# 1 662
  • Мнения: X
И, хм, мъжете са заменими даже и в леглото Simple Smile
Дам, колкото е заменима жената.
Тоест, никак.

# 1 663
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 891
А защо те "нападат" само жени, ами защото знаем, че можеш да се оправиш както и ние се оправяме и не разбираме защо драматизираш.
Аааа, не е затова! Завиждаме, че на нас не ни свиркат по светофарите. Joy

# 1 664
  • Мнения: 9 350
Linofrina,имах Опел "Калибра". Кола-мечта! Геометрично покривът и копира човката на колибри. Оказва се,че клюнът на колибрито има едно от най-добрите въздушни съпротивления.
Моя позната и мъжът и имат две коли. Той кара Мерцедес-а. Сравнително нов,лъскав и ефектен. А бе Мерцедес. Тя обаче си джитка с Опел "Тигра" и за нищо на света не иска да го смени с мерджото.

Общи условия

Активация на акаунт