Година нова се задава, две чертички с шепи да раздава! - Бебеправене 367

  • 24 164
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 525
Здравейте дами Simple Smile
Нека новата година ви донесе най-чакания подарък!

Писах лятото за малко в темата, едва ли някой ме помни, но няма значение. Да кажа също, че се видях в списъка на първа страница също, може да ме махнете.

Понеже си ви чета от време на време, последните няколко страници малко ме стреснаха така да кажа. Имам един спонтанен аборт, после втора бременност със сина ми и сега трета вече 18та седмица. Не са ми пускани изследвания за тромбофилия, честно казано от форума научих за това. Чета, че се отключвало след 27г, че може и по време на бременност, за загуби в 20 и нагоре седмици.. Искам да попитам - има ли някакви симптоми за това нещо? Някакви превенции? Как доктора може да се усъмни, че има проблем? Извинете ме ако въпросите са ми глупави, но просто сега като прочетох и се замислих. То не е казано, че всяка жена има.. ама нещо влезнах във филма.

Здравей,
Има тема за тромбофилия която може да разгледаш https://www.bg-mamma.com/?topic=1161218
Иначе важното е да се следи кръвотока към бебето и ако има проблеми да се назначи терапия. По принцип ако има установена тромбофилия е хубаво да се видиш с хематолог който да назначи терапия от 1 ден на бременността и като цяло през живота ти ако е от сериозните.
Аз загубих моето момиченце заради тромбофилия в 28 гс, но никой не ми беше казал че съществуват такива неща.
По принцип не е нужно да се прояви проблем дори да имаш, така че не се шашкай, но следете кръвотока изкъсо за да няма проблеми. Успех!

# 91
  • Мнения: 3 278
Момичета не искам да ви секвам ентусиазма, ама туку що четох тази статия, нека знаем от къде се пръкнал ритуала с водата, пък да си го правим, ако искаме:
https://www.ploshtadslaveikov.com/udaveni-v-balgarshtinata/

Сиси честито Simple Smile
Кристина също честито, нямам инфо за тромбофилиите, но мисля че момичетата тук ще помогнат. Чудя се понякога и аз дали да ги изследвам, нищо че нямам аборти.

# 92
  • Мнения: 442
Айде и аз да се разпиша в новата тема - много е готино това с Мами 2020 !
Wild, гела го има в Ремедиум , аз го взех от тази в пресечката на Витошка до Бенетон
Keep-че , и аз съм на същия хал - чета, въртя, суча ама изобщо не забременявам Grinning
Sisi - Честит тайландски годеж ! Айде и едно тайландско бебе през тая година и програма максимум за 2020 изпълнена !
Джули - топлят ми сърцето всички pLOVEdiv-ски снимки Heart

# 93
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз си мисля, че като узрее мисълта за бебе, който има възможност е добре да си пусне тромбофилиите, наред с микробиология и мико и уреаплазма. Просто за спокойствие и да се стартира с яснота, не да се чудиш има ли няма ли и да се стресираш после. Особено в малките градове много АГ не следят такива неща, и карат на принципа на естествения подбор, и след няколко загуби все повтарят “Случва се, нищо следващия път”. Една позната в малко градче щеше да осиновява след няколко загуби, и тогава отива в Плевен, където ѝ откриват тромбофилиите, и вече се радва на бебенцето си, след терапия през бременността.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 11:28 от blondie_anna

# 94
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Цоп и от мен тук.Благодатя за прекрасната тема,Ро.Много сте писали,но това ,което запомних  и ще коментирам е:
1) За доктор Карагьозова от МД-изключителна, ако не бе тя аз и синът ми днес нямаше да сме тук
2)За изследванията на Джули-и Б12 и Д са ниски,за Б12 не знам колко трябва да е,но Д поне 50-60 в тези мерни единици.ПП-снимките от Пловдив са страхотни
3) Сиси,честото за годежа.Както и другите и аз ти пожелавам "Таз година булка,догодина -люлка"( хм,то годината сега почва,та и по-рано да е още по-добре)
4) За тромбофилията-може и да има нещо вярно,че прави проблем след 27,със синът ми бременеех преди да стана на 25 и нямах никакви проблеми,а абортите ми бяха на 32/33 г.
5) Честито на всички, видели двете чертички(ох,и с рима го направих Simple Smile )
6) За наричането и аз знам,а пък в книгата е написано толкова хубаво,а също и за рожбения хляб.Вероятно при който много силно вярва нещата се случват.
И в тази връзка-от 25.01.влизаме в годината на Плъхът,която ще донесе много сватби и бебета и в много отношения ще е по-добра от 2019.
Та толкова засега от мен.Желая ви слънчев,усмихнат и прекрасен ден(пак го ударих на рими Simple Smile )

# 95
  • Мнения: 5 122
Момичета не искам да ви секвам ентусиазма, ама туку що четох тази статия, нека знаем от къде се пръкнал ритуала с водата, пък да си го правим, ако искаме:
https://www.ploshtadslaveikov.com/udaveni-v-balgarshtinata/

Аз вода наричам от доста години, много преди и да съм чувала за въпросната авторка. Да не говорим , че има доста международни изследвания по въпроса- който се интересува, знае. В самата статия на госпожа Недкова има някои неточности, ама важното е , че тя обича да ползва високопарни слова.
И за да не е съвсем офф - честито , Сис! Пожелавам ти на сватбата да си с бебе в тумбачето.

# 96
  • София
  • Мнения: 302
Момичета, таи седмица ще си пускам контрола назначена от ендокринолог за ТСХ и Пролактин и мисля доп да си пусна вит D и B12. Тъй като последно, когато  бях на гинеколог ми каза че мога да си пусна и изследване за усвояване на фолиева киселина, исках да питам дали някоя си е пуснала и може ли да ми даде повече инфо, от лабораторията в Токуда на рецепцията не намериха такова изследване, карах ги да търсят и под името вит B9-може момичето да се е объркало нещо или пък аз не знам... Някой правил ли си е и къде? Има ли изисквания, напр да не съм пила фолиева последните дни или напротив? Като гледам ще пусна и тромбофилиите да имам инфо тъй като скоро правя 31,досега не съм имала бременности и проблемът ми засега е че не се получава въобще... Не се пазим от 2 години(но тъй като бях в чужбина по работа за 6 мес и си идвах рядко го броим  откак се върнах година и нещо вече...

# 97
  • Мнения: 5 122
Момичета, таи седмица ще си пускам контрола назначена от ендокринолог за ТСХ и Пролактин и мисля доп да си пусна вит D и B12. Тъй като последно, когато  бях на гинеколог ми каза че мога да си пусна и изследване за усвояване на фолиева киселина, исках да питам дали някоя си е пуснала и може ли да ми даде повече инфо, от лабораторията в Токуда на рецепцията не намериха такова изследване, карах ги да търсят и под името вит B9-може момичето да се е объркало нещо или пък аз не знам... Някой правил ли си е и къде? Има ли изисквания, напр да не съм пила фолиева последните дни или напротив? Като гледам ще пусна и тромбофилиите да имам инфо тъй като скоро правя 31,досега не съм имала бременности и проблемът ми засега е че не се получава въобще... Не се пазим от 2 години(но тъй като бях в чужбина по работа за 6 мес и си идвах рядко го броим  откак се върнах година и нещо вече...
В Бодимед имат пакетна цена за 3 витамина. Желателно е да не се приемат поне десетина дни преди изследването, ама все си мисля , че приемът едва ли ще даде някакво фрапиращо отклонение в резултата.

# 98
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
JessitoBG Благодаря ти за отговора!
 Ще прочета малко по темата, дано притесненията ми са неоснователни. За сега уж всичко е наред.

# 99
  • Мнения: 2 525
Animor - Това пак си е генетично изследване за фолиевата. Аз правих моето в геника и се оказа че трябва да приемам само метилираната форма на витамина. И за Б12 си пуснах, но там нямам проблем. Хубаво е да се знае, за да не се взимат хапчетата напразно.Ю

Елислава - годинта на плъха свързва ли се със сватби и бебета? Колко ще е хубаво за всички ни да е успешна!!

christiana_ - Стискам палци! Има голям шанс нищо да не се прояви, така че споко. Просто ако следите нещата и се вземат мерки от рано, дори и с проблем, шансът е висок Simple Smile

П.С.
Момичета, извинете ме ако съм ви влязла рязко в темата. Загубих своето бебче на 22.11.19 и още ми е рано за опити, обаче вие правите една от най-позитивните теми и ми вдъхвате надежда за по-добри времена и си ви чета за кураж! Надявам се скоро и ние да имаме зелена светлина и да започнем с опитите. Успех на всички!

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 10:53 от JessitoBG

# 100
  • София
  • Мнения: 302
Iren и Jessi, благодаря за бързите отговори-ще пиша като имам резултати.
Да точно това искам да видя за фолиева та дали я усвоявам, макар да взимам инофолик комби, който е комбиниран и мисля метилиран... Трябва да презаредя хаповете витамини - Вечерната иглика ми свършва,инофоликът също...

# 101
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Animor, в Токуда си е фолиева киселина в списъка с изследвания. По принцип е добре да се пусне наред с хомоцистеин. Ето го иначе:

Скрит текст:


За вит. б 12 и Д е добре да има пауза от добавки с тях преди изследването, единствено за бременни не е добре да се спират, там така или иначе се вдигат трудно и бавно. Хубаво е и двата да са към горна граница, особено б12.

Та в този ред на мисли, пакет тромбофилии си е много полезен, защото аз например нямам тромбофилии, но съм хетерозигот за неусвояване на фолиева к-на, съответно и витамините от б групата като цяло, та трябва да пия метилирана форма и да си ги следя чат пат.

# 102
  • Мнения: 679
https://sopharmacy.bg/prefert-gel-vaginalen-lubrikant-za-zachevane.html

Това ли е?

Момичета ако пишете за Преферт гела и аз го ползвах и забременях. Слагах по цяло спринцовка както си пишеше. ММ знаеше, че го слагам, но не исках пред него. Не знам дали беше от него, но си го казвам.
Да, ние този ползвахме. Не помня от коя аптека онлайн го купувах

# 103
  • София
  • Мнения: 302
Animor, в Токуда си е фолиева киселина в списъка с изследвания. По принцип е добре да се пусне наред с хомоцистеин. Ето го иначе:

Скрит текст:


За вит. б 12 и Д е добре да има пауза от добавки с тях преди изследването, единствено за бременни не е добре да се спират, там така или иначе се вдигат трудно и бавно. Хубаво е и двата да са към горна граница, особено б12.

Та в този ред на мисли, пакет тромбофилии си е много полезен, защото аз например нямам тромбофилии, но съм хетерозигот за неусвояване на фолиева к-на, съответно и витамините от б групата като цяло, та трябва да пия метилирана форма и да си ги следя чат пат.
Blondie, много ти благодаря, много полезно! - пускам значи в комбинация с хомоцистеин. Виждам има 2 изследвания за фолиевата-предполагам фолиева в еритроцити е някакво по-подробно като гледам цената?

# 104
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Animor, обикновена фолиева к-на да изследваш е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт