Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 616
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 015
Не, ТиЛи. Въпреки че и горното е вярно.
Понеже побързахте да ме обвините в лъжа, въпросният пост беше към мен, в отговор на мой пост, но включи и други момичета, а именно, че "пишем във форума над 10 години, защото нямаме резултати".
Няма да го търся по нощите. Не е важно.

(На мен Дезидерата Безрезултатна ми харесва, всъщност, защото комбинацията е оксиморон.)

Релевантно по темата: прекалих със зеления чай. Пих 2 чаши в 21:00, хем знам, че не бива.
Пия много зелен чай през деня също, целулитът се е изчистил почти изцяло.
Какво ще правя утре, не знам.

# 436
  • Мнения: X
Благодаря ти, Тили! Heart

# 437
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Духче, здраво и спокойно бебче ти желая. Килата не ги мисли сега, ще паднат. Само да сте здрави.

Момичета, като говорите за разпределение М/П/В това за всяко хранене ли е или като теглите чертата за деня? Защото ако е за всяко хранене е доста натоварващо, един вид Зона, но с променени проценти.

# 438
  • Мнения: X
Нюк, благодаря ти Kissing Heart
Винаги когато съм следила макроси с треньор е било за деня, не за храненето, но основно правило беше протеин на всяко хранене.
Сега например пак е така, но следим само калории и протеин, като к са до 1600, а П трябва да е около 120 гр, което обикновено не се получава.
Според мен трябва да си преизчисля калориите, първо защото влизам в 4 месец и второ защото когато ги смятахме спортувах много по-интензивно.

Много се колебая дали да ида пак на спининг. От утре пак ще има тренировки, но ММ ми докара спининг Байка у дома и не зная как да постъпя.
Килата едно заради мен, но и заради бебето искам да ги следя. В семейството и на мен и на баща му има диабетици и се притеснявам малко и за гестационен диабет и едновременно с това и за себе си, че имам сколиоза и таза вече в тази ранна фаза започна да ме боли, та за това внимавам. Но пък си хапвам де, не стоя гладна, просто нагъвам таратор, краставици, ягоди и така нататък.
Пс.
Намерих този сладолед и ме устройва добре. Сладоледът е моето бременно изкушение хаха

# 439
  • Мнения: 1 331



Пия много зелен чай през деня също, целулитът се е изчистил почти изцяло.
Какво ще правя утре, не знам.
Може би съм пропуснала, но целулита се е изчистил със зеленият чай и тренировки?

# 440
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Духче, върна ме преди 12г с втората ми бременност. Терминът ми беше за края на август и цяло лято изкарах почти само на сладолед. Какви количества изядох не е истина. Стигала съм до 1кг на ден 🤭🤣

Nuclear, аз следя общо макросите за целия ден. Опитах на хранене, но ми е трудно и се отказах.
Днес си намерих последното клипче с набиранки от залата    https://www.instagram.com/p/CAR5kV9pwqWsjUxU8qKsKScFl5GbOD4ZC4ONJ00/?igshid=6pu5a5rmad3g и се замислих, че отварят в понеделник, обаче съм в голяма чуденка.

# 441
  • Мнения: 7 853
Нюки, за деня.
Също така, освен правилото за протеин на всяко хранене, обикновено то върви и с допълнението "зеленчук". Wink

Ани, не мога да видя клипчето, акаунтът ти е заключен, но съм сигурна, че си прекрасна и вдъхновяваща, както винаги!

# 442
  • Мнения: 10 015



Пия много зелен чай през деня също, целулитът се е изчистил почти изцяло.
Какво ще правя утре, не знам.
Може би съм пропуснала, но целулита се е изчистил със зеленият чай и тренировки?

Различни неща подпомагат изчистването на целулита. През зимата имам малко, лятото се изчиства почти изцяло, но тогава и тичам повече.
На първо място за мен е храната, на второ движението (особено тичане и йога).
Не съм пила зелен чай преди да започна да тичам, и не знам дали би имал ефект изолирано от начин на хранене, йога, и тичане. Спрягат го за средство за борба срещу целулита, но аз го харесвам като вкус. От началото на ИП практикувам йога всеки ден, преди това спорадично.

Зависи и от процента подкожни мазнини, ген, така че всички тези неща наведнъж имат влияние. Зеленият чай едва ли е панацея.

# 443
  • Мнения: 1 331
Много съм назад с информацията...Дали има някое подходящо клипче за йога, което ви харесва и може да споделите? Търсила съм, намирала съм, но не мога да преценя докэлко е качествено, защото нямам знанията🤷‍♀️😒

# 444
  • Мнения: X
See искам да те попитам на колко години, колко килограма и колко си висока? Може да си споменала, но съм пропуснала.
Освен това ми е интересно от къде черпиш източници на информация и как си изграждаш възгледите за храненето?
Чувала ли си за някои от основните сайтове в България на които по-голяма част от информацията е написана възоснова на научни изследвания?
Мотивирана ли си да четеш и да търсиш отговори за себе си, което обикновено става само с проба и грешка?
Има основни рамки, в които се вписват концепциите, но и много свобода за интерпретация. Всеки намира своя собствен начин, после го губи и ако е упорит пак го намира. Нещо, което действа в един период от живота не работи в друг.
На 21 свалих 50 кг с 90 дд. На 30 не успях със същата и кило да махна. Свалих 6-7 със спорт и фаст.
Надявам се след година да се върна отново към килограмите от септември миналата година. Не зная дали ще успея, но зная че едва ли някога ще спра да опитвам.

# 445
  • Мнения: 1 331
Източниците са ми най-разнообразни-книги, статии, имала съм режими от диетолози....За основни БГ сайтове не знам🤷‍♀️.
Досега, това, което прочета съм интерпретила за себе си, но...не ми се е получавало.Диетолозите-плащах да получа поредният еднотипен, даван на всеки план, без въобще да се има предвид моето заболяване-имам хронично чернодробно такова.Същото беше и в зала, получавах план, който само ми вдигаше кръвните показатели, т.е.увреждах дроба си...един треньор не ми направи план съобразен със състоянието ми.
Та...писна ми и ...тук, във форума открих много полезни за мен неща(не само в тази тема), които не съм прочела досега, не съм знаела...Опита, който се споделя е най-важният за мен, защото някъде се припознавам и разбирам къде греша. Преди заболяването ми бях много активен физически човек, не можех без тренировките..., след заболяването се отчаях, по принцип трябва да тренирам така, че да не се потя☹😒. От една година се каня да почна с крос тренажора вкъщи-все са ми не съвсем  в норма показателите и лекарят не ми разрешава. Някой беше постнал едни сутрешни упражнения-the five tibetan rites, ами невероятни са, правя ги, но аз сама едва ли бих ги открила. Та, затова е много полезно за мен, когато се споделя конкретно нещо, от което сте доволни, в случая упражнения.
В момента съм като пъзел, на който всички парченца са размесени, трябва ми помощ да си ги подредя.

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 22:15 от Seeflower

# 446
  • Мнения: 408
Seeflower, препоръчвам ти канала на Fightmaster yoga в YouTube. Има цели 30 дневни програми за начинаещи. Много приятна жена, много успокояващо действа говорът й.

# 447
  • Мнения: 803
Духче, поздравления и от мен Two Hearts Здраве, хармония и спокойствие ти пожелавам през този период, а на финала едно прекрасно бeбче Misc Baby Bottle

Seeflower, не знам какво е заболяването ти, но е важно да се консултираш с добър гастроентеролог. Аз имах хронично заболяване, но вече го излекувах. Тъй като и тогава имах кг за сваляне, две от светилата с които се консултирах ме посъветваха да сваля кг -те с месо и салати основно, и много ходене пеша. Но всичко зависи и от конкретното заболяване, и от килограмите, които имаш да сваляш. Моите бяха доста. Успех!

Момичета, чета темата с интерес, но не пиша, защото няма с какво полезно да допринеса. Благодаря ви за полезната и позитивна темичка!

Не пиша и защото все започвам, и все стигам до под крушата... От първи май започнах за пореден път отначало и мога да се похваля с 3 свалени килограма, но това е само крехко начало. Постепенно минах на двукратно хранене  в прозорец от 5-6 часа, тъй предпочитам две по-обилни хранения пред 3-4 по-леки. Храната е ВМ-НВХ, като не се стремя към кето, но се старая този път да не съм прекалено либерална. Спорт различен от ходене ще включа, като посваля килограмите.

Х

# 448
  • Мнения: 1 562
Духче, честитооо Hug
Леко бременеене, мило момиче, и здраво красиво бебче на финала ти желая от сърце Heart Eyes

# 449
  • Мнения: X
Момичета, много ви благодаря!
Много сте мили Simple Smile

See, според мен може би ще е добре да изчислиш нуждите на базовия си метаболизъм, после да определиш принцип на разделяне на макроси и така да структурираш менюто си. Този подход е ок защото имаш свобода на продуктите, но изисква мерене и въвеждане на грамаж.
Другата опция е да избереш някакъв тип хранене: разделно, протеиново, безвъглехидратно, моно режим, 90 дневна диета и тн. Там ограниченията в калориите са представени през ограничения на продуктите. Т.е. не мериш грамажи, но пък изключваш определена хранителна група за хранене, за ден или за по-дълъг период от време Simple Smile

За днес съм приготвила една камара храна за службата, но предпочитам да има и да остане, от колкото да съм гладна, да нямам нищо качествено и да ходя до лавката.
Та имам: палачинка от две яйца, 15 г овесени трици и 30 мл мляко с една с.лю Филаделфия.
Салата домати и краставици с 60 г сирене.
Таратор
Краставици за хрупане

Обядът би трябвало да е нещо наречено "Каварма в омлет" но в заведението готвят мазничко та ще видим ще се яде ли това месо с яйца.

Общи условия

Активация на акаунт