Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 415
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 290

Satisfied Предположих, че няма да го ядеш суров...за това си писала сварен Stuck Out Tongue Closed Eyes

Иначе и на мен ми е врътня ориза, че не ми се готви за една порция, пък трябва да е точен грамаж. Дая я назаем тази таблица, ако не е тайна.
Е ти пък, сега колко да е точно, нали нямаш проблем с 5г въглехидрат отгоре или отдолу.
Вариш веднъж 100г суров, мериш го колко е станал сварен и си изчисляваш. Още повече, че различните видове ориз имат и различни калории. Затова ми е супер удобна сканиращата функция на МФП - сканирам съответния етикет на ориза и ми дава калориите в точно този, който готвя.

Тука стана много сложно за русата ми главица! И аз го имам инсталиран, ама това не го знаех, че го има като опция.
А ориза аз си го варя едно към гьотере с вода и за това има ралики. Понеже не ми пречи дали е по хрупкав или по разкашкан, все си го ям.

ПС: да не ми се разсърди някой, просто съм си разсеяна... за това си питам да не стават грешки....

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 14:35 от Punk_GirL

# 61
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 410
Stuck Out Tongue Closed EyesНикой няма да се сърди, нали за това обменяме инфо, да се знае. Днес като извадих телефона да сканирам едни бисквитки с шоколад на масата и колежките тотално ме обявиха за луда Sweat Smile Обаче веднага излезе колко калории и нутриенти има в една бисквитка. Много яко Stuck Out Tongue Winking Eye Лошото е, че баницата на другата колежка не подлежи на сканиране, така че не се брои колко съм изяла от нея Flushed

Да знаете, че от днес има доста интересни протеинови неща за хапване в Лидл - аз лично много искам да пробвам протеиновия шоколад.

# 62
  • Мнения: 3 339
Ани, аз си взех да пробвам от протеиновата паста - само такова чудо не бях опитвала Simple Smile

По въпроса с тегленето - аз го правя всеки ден. Е, случва се да пропусна - обикновено, когато знам, че съм яла твърде много предишния ден и няма смисъл да се стресирам, но общо-взето съм постоянна и упорита. Винаги по едно и също време - поне в рамките на седмицата, обикновено сутрин, без дрехи.

P.S. А, да, и нови ластици си купих.

# 63
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Лошото е, че баницата на другата колежка не подлежи на сканиране, така че не се брои колко съм изяла от нея Flushed
Grinning Grinning Grinning Много ми хареса този подход! Joy Joy Joy

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 2 038
Ами то май така е по-добре, че аз като сметнах калориите на моята баница, направо ми се отяде, а много обичам баница...

# 65
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Така де, и аз затова се смея, защото и аз съм калкулирала "моята" баница.
Аз не вярвам в много тесто, но виж кило сирене и масло от сърце в баницата ми винаги има Wink

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 17:38 от Agent Provocateur

# 66
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 410
Атентче, нищо друго не ми остава, освен такъв подход, иначе не трябва да излизам от стаята си. Ето днес в Бг е Бабинден .... повече нищо няма да пиша. Направо се чудя на себе си защо се хабя да си правя моята "баница" с овесени ядки. Ама и нея изядох и  домашна с точени кори, много сирене и масло хапнах. Лошото е, че сега такива киселини ми се получиха, ама ГГЗ мойта работа Stuck Out Tongue Closed Eyes

Та това беше закуската. Обядът ще е телешко със зелена, червена чушка, морков и сварена елда. Вечерята още не съм я измислила, но вероятно ще е яйца със салата и домашен хляб със спелта.

# 67
  • Мнения: 1 290
Днес е legday! Нямам търпение до усещането как се влача на излизане от фитнеса Satisfied
Менюто е овесени ядки /30-50гр/ с банан кисело мляко, чия и пчелен прашец + 1 яйце и белтък.
20 гр. барзилски орех за междинка.
Обяда - 100-150- гр. телешко с 100 гр/суров, ама го сварих, та варен е повече Stuck Out Tongue Closed Eyes/ ориз и салата алабаш с морков
Следобед филия пълнозърнест хляб с квас и извара/пълномаслена за такива като мен, дето хабят храната/
Вечеря вероятно пак телешко със салата и още не съм измъдрила въглехидрата.
Ако не забравя ще се претегля утре да видя как са килата. Обикновенно след крака, свалям..Disappointed

# 68
  • Мнения: 1 402
Момичета помагайте, успешно се храних на около 1600 калории последните 3 седмици и ми беше добре, от вчера обаче съм много гладна, не е лакомия, а глад, различавам ги...Свалям 200 гр. на седмица така - записвам си всяка сутрин теглото, после смятам средноаритметично за седмицата и така сравнявам седмица за седмица. Не искам да не нахвърля на храна и да затрия всичко.
Зареждащ ден ли, какво да направя, колко да вдигна калориите, за колко време  и от какво да са....Ядат ми се въглехидрати и мисълта ми все лети към една торба шоколади хартисали на децата от Коледа...Grinning

# 69
  • Мнения: 1 290
Ако си преди цикъл, може и за това на там да ти лети мисълта. При такава ситуация няма решение, или поне аз не съм го открила.
Ако не, хапни малко ядки. Според мен ще те заситят. Ако държиш да е въглехидрат... нещо ниско калорично - елда, киноа..

# 70
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 410
Арсен, зареждащият ден поне при мен работи много добре в такива ситуации. Обикновено залагам 20% калории отгоре. Случвало се е обаче да заредя и с много повече, щото примерно не съм успяла да се удържа само със 100г шоколад.
Другото, което можеш да пробваш е да си направиш някакъв протеинов десерт, който е шоколадо и ще те засити. В такива случаи много препоръчвам браунито с тиква. https://www.instagram.com/p/B5PwH0LJcHd0v-ZpX5R01uHv53oClUgDkHMMe00/  или другото с чия https://www.instagram.com/p/B7B9uIapsgUN2od-aICYXtOmNheER8qfBQPbpw0/

# 71
  • Мнения: 1 402
Ани, имам тиква, имам и шоколад, но за да видя рецептата трябва да те последвам, пратих ти заявка или там каквото се казва...нямах инстаграм до днес Simple Smile
Punk_GirL, преди цикъл съм, ама ми писна всеки месец едно и също...ядките съм ги изключила напълно, при мен имат обратен ефект, не засищат, ами ме разяждат още повече.
Благодаря и на двете ви, че се включихте.

# 72
  • Мнения: 1 290
Ани и аз те последвах в инстаграм.
Ама ти си много секси мамче. Виждала съм те "частично", но сега като видях цялата картинка, ЕВАЛА!
Ей такива жени трябва да има повече!
А баницата ща взема да я пробвам утре, че интересна ми се вижда. Може и на домашните да я пробутам!

# 73
  • Мнения: 7 529
От днес- 1 час вело с 20 минути крос тренажор , храната ми няма да пиша ,че хич не е по темата.
От утре мисля да започна да правя и нещо друго освен кардио ,надявам се  да свикна с упражненията и да съм постоянна. Много си харесах този канал в ютуб и мисля да го пробвам утре. оставям линк ,ако на някой му е интересно.

# 74
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
Все още въвеждам във фитенспал-а частично нещата, понеже напоследък пробвам различни рецепти с повечко продукти и съответно ме домързява после да ги логвам, ограничавам се до порции на обяд и вечеря 220-230 гр месо +  обикновено ориз със зеленчуци. Увеличих тренировките на час, изцяло силови като кардио елементите са основно видове подскоци, бърпита, едноминутни серии с 6кг тежест и т.н. + почнах масажи с вендузи в банята.

Аз съм от тези, които не се теглят т.е. тегля се може би на месец 1 път като се прибера при нашите и съм, но не е нещо което следя изкъсо.

Днешното меню:
З: Протеиново мляко с ориз;
Сз: мандарина  х 2
О: 120 гр пил. шишче + 120 гр ориз;
Сз: Ябълка;
Тренировка + протеин
В: 1/2 телешка наденица + 100 гр кисело зеле.

Общи условия

Активация на акаунт