Любители на кучета - 101

  • 22 159
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 793

Сигурно ви е познато... 🤣

# 76
  • Мнения: 10
Здравейте,

Присъединявам се към групичката Ви. Доста търсих материали за възпитание и обучение на кучета и си казах "я чакай, в bg-mamma трябва да пише нещо" и ураа намерих темата. Сега съм в процес на четене на материалите, които сте събрали. Публикувам снимка на моето животинче София, нечистокръвно голдънче на два месеца и половина, снимката е от преди две седмици, а вече е по-голяма, расте с часове Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 9 850
Добре дошли! Ама е много малка, защо я извеждате без трета ваксина? Как се казва муцуната?

# 78
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Освен да туря едно джакче от днес:

При Леон, който също на 13ти ще има трета ваксина, нещата не стават с такава лекота. Опитвам да го науча да сяда. С не голям успех. Започна да пишка е ака където си поиска. А допреди дни пишкаше предимно на пелената си...Отдавам го на някакъв скок в растежа. Като при децата. Знам, че и това ще мине.

# 79
  • Мнения: 10
Добре заварила! Извеждам я замъничко всеки ден, колкото да се изходи и да създам навик, вече свикна и като че ли и харесва, защото взе да стиска и се изпуска на едно и също място навън, още щом излезем. Иначе с повода е трагедия, или тича или стои като магаре, но си знам, че е малка и не я насилвам.

# 80
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Привет, София!
Чакам да се включи Lilly и дано да е с добри новини!
Честити 19 на девойката ! Прекрасни и незабравими да са!
Аз си имам котка, ама 30 килограмова  Mr. GreenВнукът му пусна лазерче и такова скачане и тръшкане настана , че съм учудена как издържа гредоредът  на старата ни къща  Crazy
Despi,честито!
Нейо много готин фен го раздава  Joy

# 81
  • Мнения: 709
Благодаря за подкрепата и за съвета да пиша в групата за ветеринарномедицинска помощ.
Писах там... Но и там няма много обнадеждаващи мнения Sad
Утре имаме час в една клиника в а Плевен. Надяваме се на добри новини!

Кучето днес живна, хапна си, игра.... Дано, дано се оправят нещата!

Иначе това е той. Арон. Надявам се да дочака бебето да порасне и да се гонят из вкъщи! Hands Pray

# 82
  • Мнения: 5 598
Лили,толкова хора и кучета стискаме палци и лапи,ще се пребори Арон! Пиши,когато можеш,тука сме една глутница всички 😊
Добре дошли на новите попълнения!

# 83
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Лили, проверете сърцето, друг път ще разкажа защо ми е такава идеята, иначе много ме пленява гледката дете и куче. Стискаме палци и лапи. 👌😊

# 84
  • Мнения: 2 266
Още не излиза Арчи. На 13-ти слагаме третата ваксина, чакаме седмица и хайде навън.Simple Smile Нямам търпение, а като гледам и той. Ще гледаме да изразходва енергия, че има в излишък.

Защо не я изкарваш?Нашата нямаше всички ваксини,но всеки ден я изкарвахме.Разбира се там,където нямаше други кучета. Ако случайно водехме друго куче,предупреждаваме собственика,че все още създава имунитет и те се съобразяваха.Когато я водехме за вяксине,не я пускаме да ходи вътре в клиниката,а я внасяме и изнасяме на ръце.Но всеки ден я изкарвахме да се разхожда.Не се притеснявай,няма нищо лошо.

# 85
  • Мнения: 2 266
Добре дошли! Ама е много малка, защо я извеждате без трета ваксина? Как се казва муцуната?

С риск да ядосам някого,какъв е проблемът да се извежда без ваксина?Просто трябва да си внимателен.Нашата още нямаше никакви ваксини и я извеждахме.Разбира се,не я събирахме с други кучета.

# 86
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Как може да прецениш дали по земята има вируси и зарази, даже и да не го срещаш директно с друго куче? Понякога дори само с обувки стопанинът може да вкара вкъщи зараза, без животното да е излизало.

# 87
  • Мнения: X
Изпуснах ви. Утре ще наваксам.
Джина адски много ме изнервя. Не знам дали й е останало още от НГ и леда или супер много мрази да ходим при мама Еми, но не мога да изведа! Не мога, бе хора. Запъва се с каишката и ляга. Ляга на земята или ако е тръгнала случайно на някъде, почва да се дърпа да се връщаме.

# 88
  • София
  • Мнения: 9 850
Добре дошли! Ама е много малка, защо я извеждате без трета ваксина? Как се казва муцуната?

С риск да ядосам някого,какъв е проблемът да се извежда без ваксина?Просто трябва да си внимателен.Нашата още нямаше никакви ваксини и я извеждахме.Разбира се,не я събирахме с други кучета.
Попитай някой компетентен ветеринарен лекар да ти обясни. Писано е страшно много по въпроса кога да започнат разходките на кучето, също и защо тогава се започва.

# 89
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз също съм извеждала  преди трета ваксина. Риск е и не го препоръчвам, защото не се знае какво може да се случи.
По принцип, първа и втора ваксина са достатъчни за изграждане на имунитет. Третата е за всеки случай. Но, при условие, че вшрусите мутилат и вее и три ваксини не са гаранция, риска си остава. Затова инаги излично споделям, че аз дъм го прявира и защо, но не си позволявам да съветвам по въпроса.

А за имунитета го знам от човек работещ в БАН точно по ваксините за животни.

И има тестове за изграден имунитет.

Духче, слагаш душач или стегната мека каишка и тлъгваш. Като се запъне просто дръпваш и тръгваш. Не я води просто така, говори и, показвай и неща, води я да души нещо.

Общи условия

Активация на акаунт