Любители на кучета - 101

  • 22 093
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Sliven
  • Мнения: 250
Здравейте! Много е хубава тази тема Simple Smile Аз към момента проучвам възможността да си взема куче, засега съм се спряла на английски кокер шпаньол. Някой може ли да ми препоръча сигурно място, от което да си взема ? Линкът от първата страница ми дава грешка :/Със сигурност няма да е в близките седмици, засега се подготвям, чета за породата, а и за отглеждането на куче като цяло. Ще го отглеждам в малък апартамент, тъй че не ми се иска да е много голямо куче. Приемам препоръки за всякакви породи, които са добродушни и мили Simple Smile Засега кокерите са ми най на сърце, но съм отворена и за други предложения.
Тези дни из фб групите за изгубени-намерени кучета търсеха дом на едно слабичко кокерче, малко

# 436
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И не само на него. Търсеха дом и на двумесечно бебе, което поради заболяване на малкия мозък, залитало. Ама било чистокръвно, обаче му търсят стопани. И за двете кучета имаше кандидати и вероятно вече са при нови хора. Скоро някаква пияница беше изхвърлил домашното си куче в асансьора. Зарязал го вътре и на комшиите казали, че не го искат вече. Психопати и задници с лопата да ги ринеш.
Във варненския приют лятото имаше пост за един мъжки американски кокер Коки. С едно око. Другото го остраниха, поради невъзможно за лекуване възпаление. Прекрасен екземпляр. Помрънках, помрънках вкъщи, но тъй като мъжът ми не поддаде, не посмях да се впусна в ново приключение и да настоявам да го вземем.

ПП - Коки е осиновен! Сега им разрових постовете и открих, че е взет. Прекрасно!!!!!

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 14:53 от `ТуиГ

# 437
  • Мнения: 2 433
Туиг, на моя дупка на главата съм му пробила за ваймаранер. Оплешивява и ме обвинява изцяло. Аз най-безотговорно обаче продължавам да си мрънкам, така и така му пада косата...
 

# 438
  • Мнения: 5 597
Туиг, на моя дупка на главата съм му пробила за ваймаранер. Оплешивява и ме обвинява изцяло. Аз най-безотговорно обаче продължавам да си мрънкам, така и така му пада косата...
 
Ако го убедиш за женски такъв в скоро време,смигни ми на лични да ти дам подробности Simple Smile



С какво четкате килимите?
Aз съм с килими,тип персийски с висок косъм . Прахосмукачка с турбо четка. Идеално ги изчиства,като изтупани са.
Скрит текст:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B078M13FRR/ref=ox_sc_mini_de … id=A3P5ROKL5A1OLE
Тази до БГ излиза към 250 лв към момента.Това е най-бюджетния вариант,който съм открила  

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 15:23 от Трапезица

# 439
  • Sliven
  • Мнения: 250
И не само на него. Търсеха дом и на двумесечно бебе, което поради заболяване на малкия мозък, залитало. Ама било чистокръвно, обаче му търсят стопани. И за двете кучета имаше кандидати и вероятно вече са при нови хора. Скоро някаква пияница беше изхвърлил домашното си куче в асансьора. Зарязал го вътре и на комшиите казали, че не го искат вече. Психопати и задници с лопата да ги ринеш.
Във варненския приют лятото имаше пост за един мъжки американски кокер Коки. С едно око. Другото го остраниха, поради невъзможно за лекуване възпаление. Прекрасен екземпляр. Помрънках, помрънках вкъщи, но тъй като мъжът ми не поддаде, не посмях да се впусна в ново приключение и да настоявам да го вземем.

ПП - Коки е осиновен! Сега им разрових постовете и открих, че е взет. Прекрасно!!!!!
Туиг, явно в едни и същи групи членуваме Grinning колко пъти са ме разплакали такива идиоти, наречени хора Disappointed Relieved
За всичките случаи, които си описала се сещам

# 440
  • Мнения: 2 433
Трапезица, аз точно женска искам, но като видя някой захвърлен по обява(че и младеж) така го изживявам вкъщи, за всеки се моля като дете.. ама не ме огрява за съжаление. На своя глава не бих взела обаче.. но ще ти пиша, да помрънкам още малко вкъщи Simple Smile

# 441
  • Мнения: 1 424
А сега най- важният въпрос, за които се надявам да не срещна негативни коментари, затова и казвам, че проучвам възможността, а не се хвърлям направо - на работа съм по цял ден почти /от сутрин до към 19ч/, в началото ще си взема отпуск, разбира се, но ще бъде ли достатъчно да го разхождам два пъти / сутрин и вечер/ ? Ще стои ли само по цял ден? За мен това е от много съществено значение. Никога не бих взела животинче, ако знам, че времето, което мога да му отделям не е достатъчно. Отговорен човек съм, затова и питам. От прочетеното разбрах, че в началото му е нужно много внимание и аз ще му го давам, но когато не съм на работа. През останалото време дали ще е ок само? Мечта ми е цял живот да си имам куче, но наистина, ако няма да може да стои само цял ден, ще изчакам още години, ако трябва, за да си взема .

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Може и да се научи да стои само, но повече от 8 часа няма да му е Ок.
И ние сме мили и добродушни:) Бяхме малко на почивка, харесахме дръвче за идната Коледа. Харесахме много горските поляни, пълни са с гранули! По тях ходят къдрави същества и ръсят, ръсят гранули! Как не може да си вземем едно такова за вкъщи...

# 443
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ако децата не са вкъщи /на село са, на лагери .../ и сме само двамата с мъжа ми, Швепса е само на две разходки и му е достатъчно. Все пак говоря от камбанарията на почти две годишно куче, а не на бебе или младеж в обучение. Но за предпочитане е, когато почнете да излизате след ваксините, особено в начало за приучване към тоалетна навън, да се извеждате по-често. Признавам, че разходките ни са по-кратки като време и разстояние, отколкото ми се иска, но са редовни /задължителни/ сутрин и вечер. Останалите са бонус.

Хубаво е да имаш и резервен вариант за вършене на работите вкъщи - кучето да си знае по-нататък, че ако стане нещо и не можете да излезете при нужда, може да отиде на определено място, да свърши, каквото трябва, и да не получи караница за това. При нас такова място е банята. Колко баклави, хляб и сладки са излезнали там ... само тя може да разкаже.

# 444
  • Мнения: 2 433
Е защо негативни коментари, питаш съвсем нормални неща според мен. В началото ще ти трябва много повече време за разходки, за да свикне къде се вършат нещата, а това понякога отнема месеци, а не дни. Ако има кой да го извежда на междинни разходки всичко е възможно, ако няма-прибираш се и бършеш, в един момент ще свикне да стиска, но трябва да си наясно, че дълго време всичко ще е напикано. Представи си всеки божи ден се прибираш и чистиш, прибираш се, чистиш, боже сряда е - пак чистиш, ако си ок с това, давай.
Две разходки на ден са ок режим на куче(30 мин до час сутрин, след работа за нужда и по-късна едночасова разходка са най-добре за подобно ежедневие), не го мъчиш, ако това ти е мисълта, стига както казва тинтина да не седи повече от 8-9 часа без извеждане.

редактирам се,
да, както казва туиг, при нас safe мясотот също е банята. Ако даде зор - отивам там. По принцип всъщност повръща там, другите неща си ги стиска, но идеята е същата.

# 445
  • Мнения: 1 424
Моите ще са между 9 и 10 часа, събота и неделя ще му посвещавам цялото си внимание.

П.С Да, това ме притеснява, да не го мъча. С чистенето ще се справя Simple Smile

# 446
  • Мнения: 2 433
Ами за мен е ок. Ако сутрин го изморяваш хубаво, кучан ще спи цял ден, аз днес треперих,че имаме майстори и я изолирам на един етаж. Ми майсторите казаха, че ги е "поздравила" като са влезели, те са си поговорили с нея през вратата и туй то, не се обадила повече. Тоест си е свършила работата като пазач и е отишла да си доспи Simple Smile

# 447
  • Мнения: 225
Ще му трябва време да се научи, но ще свикне. Мислили ри сте са да вземете голямо куче, а не бебе? Откъм хигиенни навици ще Ви бъде в пъти по-лесно, но трябва да се внимава - кучето трябва да е такова спрямо нуждите и времето, които може да му отделите - тоест имате малко свободно време - кучето трябва да е спокойно. На може да насмогните на енергията на едно бебе до 2-годишна възраст. То ще иска постоянно да играе. Породата кокер не е много подходяща за вас - мое мнение. Не, че не можете да го обучите и отгледате, а от гледна точка на здравето на животинчето. Повечето от кучилата и майките живеят в мазе или надзор и не са посещавали лекар, ъ само ри да са правени изследвания. Не казвам, че всички са така, но риск винаги има. Проверете някои частни приюти. А и Фермата. Сещам се за кучето Вивалди от там. Бях го харесала, но не успях да избора домашните за още едно куче. Плюс, ча дъщеря ми намери едно по Коледа- като го гледам големичка ще стане бебето. Взе си го при нея, сега следва в чужбина, как ще се справя нататък не знам.

# 448
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Като поотрасна, Швепса увеличи сам времето, което може да издържи. Нагоди към нашия режим на спане в работните и съботно-неделните ни ставания. През седмицата го извеждаме рано - 7 часа, 8 часа /зависи децата коя смяна са/, а вечер излиза към 17 ,18,19 часа - пак зависи от смяната на децата и прибирането на някой член от семейството от работа и/или училище. Уикендът обаче при излизане предната вечер /да кажем в събота/ в 18-19 ч., сутринта на следващия ден /неделя/ първата разходка може да отиде  чак в 9-10 часа. Това са повече от 12 часа престой у дома, но той стиска и не дава признаци за спешно излизане. При първите такива, веднага навън, иначе - когато дойдем в съзнание и се разсъним.
Това са предимствата на изградените навици, голямо куче и напасването му с режима на стопаните. Давам го като пример, че не всичко е строго като часове и при отраснало куче, графикът става гъвкав и променлив като време.

# 449
  • Мнения: 2 433
Абсолютно,  но всичко е като с мъжете -както го научиш.
Тара излиза към 21часа последно. През седмицаа сутрин я извеждам към 7:30, а събота и неделя я будя към 11 и със зор я извеждам. Спи и се на душицата..

Общи условия

Активация на акаунт